Přeskočit na hlavní obsah

Únor aneb Kdy jindy než teď

Víte, co je na únoru nejlepší?
Že hřiště pod barákem zeje prázdnotou :)
Stačilo pár minut a - to bylo radosti!


Abyste mi rozuměli... Já pobyt na hřištích moc nezvládám. Moc maminek, moc dětí, moc otázek a informací a moc křiku. Takže když vyrazíme na hřiště, je to zásadně v období od prosince do února, nejlépe ještě se sněhem :)

***

Taky mám po delší době konečně došity kabelky... teda až na jednu. Čtrnáct dní hledám materiál (stříbrný satén) a nic. Dneska už mi to nedalo a já přerovnala celou pracovnu. A víte co? Mám ho.
Zpočátku mi pomáhala Agátka s Davídkem. Chtěla jsem po nich jen rozdělit látky podle barev. Vypadalo to nadějně. Ale pak jsem se na chvíli otočila a na podlaze byla obrovská hromada všeho. Skoro jsem to vzdala! Pak mi ale došlo, že mám vlastně úplně stejný ne-systém v úklidu pracovny:
1. vysypat všechny šuplíky/nebo vytáhnout všechny věci z polic na jednu hromadu
2. nekonečně dlouho se v tom všem brodit
3. vybrat si jednu věc, kterou začnu - najdu jí nové místo
4. postupně "losuju" další a další věci, které se k sobě tak nějak tematicky hodí
5. dělám to sice tak 3x déle než klasický úklid, ale myslím, že tak je to přece správně :)

***

Po roce měla Agátka ve školce opět karneval. Zjistila jsem to poměrně pozdě, takže jsem neměla veškerý materiál doma. Navíc si myslím, že kostým "kuličková dráha" by málokdo pochopil. Tak jsme se s Agi rozhodly, že "oprášíme" loňský čajový pytlík a základ z kuličkové dráhy necháme na školní karneval, který je za tři týdny.*** 
 
Po dlouhé době jsme se s Radkem dostali ven i večer. A šli jsme rovnou za kulturou. Trvala teda tři hodiny, zadek mám osezený ještě teď, ale byl to zážitek!
Viděli jste film Přelet nad kukaččím hnízdem? Tak já teď viděla i divadelní představení. A musím teda říct, že bylo úžasné! Pokud máte možnost, zajděte si...
 

Jak někteří víte, děj se odehrává na psychiatrii. A "naše" divadlo se odehrávalo v bývalé nákupní pasáži, takže jen beton, šeď, sklo a kov. Myslím, že na divadelních prknech by příběh tak nevyzněl!

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Zklamání aneb Když se "daří", tak se daří!

První z náročných týdnů, které nás čekají, máme za sebou... A můžu teda říct, že jsem KO ještě teď!
Pondělí. Velikonoční tvoření ve škole. No jako proč ne. Všechno nachystáno, připraveno, člověk přijde k hotovému a odejde bez peněz, se spoustou výrobků a s Batmanem. Batman - super nápad, ale... po dvaceti minutách malování na obličej přišla půl hodina odličování. A nešlo to úplně lehce a bezbolestně.
*** Úterý. Velikonoční tvoření ve školce. Tady už to bylo horší. Ne organizačně ale prostorově. Žádná školní jídelna, ale třída Skřítků, malé stolky a spousta, spooousta maminek, tatínků, babiček či tetiček. U některých dětí jsem měla pocit, že patří k Hujerům a nakonec stejně tvořili dospělí a děti si hrály.

 *** Středa. Konečně měl přijít volný den a poklidná příprava na Velikonoce. Nakonec jsem řešila daně a taneční kostýmy, takže zase nic. *** Čtvrtek. Hurá, velikonoční prázdniny. Uklidím, vyperu, nachystám, koupím tatar, projdem trhy... O půl deváte telefonát ze školky a všechno je jinak. Že se če…

Prázdniny aneb Týden první

První den prázdnin a už od rána je potřeba zapojit je do práce :) Pěkně od půl deváté. A obíráme rybíz kuličku po kuličce, ať máme z čeho péct buchty :) Nakonec z toho máme dvacet "porcí", takže vystaráno...

*** Při úterní projížďce na koloběžkách si Agi, aniž bychom to tušili, uhnala úžeh. Středeční procházka k Bečvě a "kamenným sochám" tedy nakonec úplně nedopadla, ale než se úžeh projevil, myslím, že jsme si to užili.

A dokonce si děti oblíkly oblečky vyloženě hodící se na takovou "akci"...
A póza nakonec...

*** Čtvrtek Agi proležela s teplotama, tak jsme se pustili do úpravy balkónu. Počasí jako malované, takže jsme se na zaskleném balkóně málem uvařili... Ale - podlaha je hotová a konečně mám pěkné místečko na focení. I v zimě!

 *** V pátek po delší době zapršelo, ale nikomu to nevadilo :)

Nákres aneb Kabelka na přání

Čas od času mi napíše zákaznice, že by chtěla kabelku, kterou nemám v nabídce. Zůstane tvar, rozměr a pak... mám před sebou seznam požadavků a přání, co by kabelka měla a neměla mít... Cena se odvíjí podle obtížnosti, ale vesměs vždycky tak nějak vychází jako ty, co šiju běžně.
Po Vánocích se mi takové kabelky/tašky sešly tři. Ta nejobtížnější z nich je téměř hotová. Přišel mi nákres na čtverečkovaném papíře, s rozměry a barvami. Nejhorší bylo ve vodách internetu najít ten správný materiál.

Pak nákres přenést do střihu a vymyslet technický postup tak, aby šití bylo co nejjednodušší... No, s šitím předního dílu jsem si hrála celý den. Myslím, že to nakonec nedopadlo vůbec zle. Ale mít tuto kabelku ve stálé nabídce, musela bych zvýšit cenu.

Dnes mám před sebou už jen podšívku, nafotit, zabalit a odeslat.

Do konce týdne ještě musím zvládnou další dvě kabelky na přání. Jedna bude jednoduchá, černá, čtvercová a ta druhá z kočárkoviny pro čerstvou maminku. Každá taková kabelka či taška je pro mě…