Přeskočit na hlavní obsah

Střípky aneb Každý den s radostí

Týden plný akce!
- konec Olympiády
- je třeba plnit dětské sny (šaty pro Popelku)
- bobovačka
- "skorojaro" za oknem

Čtrnáct dní plných sportu je za námi. Nějaká ta medaile a "převtělení" Chucka Norrise do Ester Ledecké...

Začátek týdne byl ve znamení popelkovských šatů pro Klárku. Jako, nic složitého, říkala jsem si. A - ejhle! Stříbrné nitě úplně všude. Jako fakt všude - hlavně v očích. Několik dní jsem chodila jak angorák. Ale až na pár drobností jsou hotové!
Tak už jen výšivka na pásek a vlečka...


***

Středa.
Jsou dny, kdy nic nečekáte a stejně to přijde :) Poděkování za "šicí konzultaci". To jsou ty světlé okamžiky, kdy si říkáte, že to co děláte, děláte dobře :)


***

Když si Davča hraje, musí to být přesně podle "návodu". Stejně jako když stavěl kuličkovou dráhu...


Protože když má chlapeček na krabici klobouk, tak on musí mít taky. Bez toho by to nešlo :)

***

Jarní prázdniny byly i ve znamení "bobovačky". Krásné počasí, ale zima lezla pod nehty...***

Konec týdne jsem si užila na masáži... Po dlouhé době mě nic nebolelo, líp se mi dýchalo a mohla jsem hýbat hlavou :) A aby záda náhodou nezatuhla, dojela jsem další objednávku...


***

Všude čtu články o tom, jak bude konec února mrazivý a teploty klesnou hluboko pod nulu.
Nedělní počasí? Opět nádhera! Jasno, sluníčko svítilo a přes okno i hřálo. Pravda, teploměr psal skoro mínus deset, ale když máte zateplený a zasklený balkón, je tam tepleji než v obyváku :)

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Zklamání aneb Když se "daří", tak se daří!

První z náročných týdnů, které nás čekají, máme za sebou... A můžu teda říct, že jsem KO ještě teď!
Pondělí. Velikonoční tvoření ve škole. No jako proč ne. Všechno nachystáno, připraveno, člověk přijde k hotovému a odejde bez peněz, se spoustou výrobků a s Batmanem. Batman - super nápad, ale... po dvaceti minutách malování na obličej přišla půl hodina odličování. A nešlo to úplně lehce a bezbolestně.
*** Úterý. Velikonoční tvoření ve školce. Tady už to bylo horší. Ne organizačně ale prostorově. Žádná školní jídelna, ale třída Skřítků, malé stolky a spousta, spooousta maminek, tatínků, babiček či tetiček. U některých dětí jsem měla pocit, že patří k Hujerům a nakonec stejně tvořili dospělí a děti si hrály.

 *** Středa. Konečně měl přijít volný den a poklidná příprava na Velikonoce. Nakonec jsem řešila daně a taneční kostýmy, takže zase nic. *** Čtvrtek. Hurá, velikonoční prázdniny. Uklidím, vyperu, nachystám, koupím tatar, projdem trhy... O půl deváte telefonát ze školky a všechno je jinak. Že se če…

Nákres aneb Kabelka na přání

Čas od času mi napíše zákaznice, že by chtěla kabelku, kterou nemám v nabídce. Zůstane tvar, rozměr a pak... mám před sebou seznam požadavků a přání, co by kabelka měla a neměla mít... Cena se odvíjí podle obtížnosti, ale vesměs vždycky tak nějak vychází jako ty, co šiju běžně.
Po Vánocích se mi takové kabelky/tašky sešly tři. Ta nejobtížnější z nich je téměř hotová. Přišel mi nákres na čtverečkovaném papíře, s rozměry a barvami. Nejhorší bylo ve vodách internetu najít ten správný materiál.

Pak nákres přenést do střihu a vymyslet technický postup tak, aby šití bylo co nejjednodušší... No, s šitím předního dílu jsem si hrála celý den. Myslím, že to nakonec nedopadlo vůbec zle. Ale mít tuto kabelku ve stálé nabídce, musela bych zvýšit cenu.

Dnes mám před sebou už jen podšívku, nafotit, zabalit a odeslat.

Do konce týdne ještě musím zvládnou další dvě kabelky na přání. Jedna bude jednoduchá, černá, čtvercová a ta druhá z kočárkoviny pro čerstvou maminku. Každá taková kabelka či taška je pro mě…

Květen aneb Jedeme na doraz!

Poslední dubnový týden i víkend za námi! Příroda zezelenala, venkovní teplota stoupá hodně nad 20°C! Žádné jaro, skočili jsme rovnou do léta. Uvidíme, jak dlouho vydrží...
  *** Když není práce na zahrádce, Davča si poradí i na balkóně. Se sbíječkou!
 *** V půlce týdne jsem měla pracovní schůzku. A to na téma - maskot pro Zásobování teplem Vsetín! No, to ještě bude akce :) Motiv je daný (už díky maskotovi, kterého jsem šila na podzim), teď už mám jen čtrnáct dní na to, abych z "polštáře" vytvořila "něco", co se bude dát oblíknout na dny otevřených dveří a podobné akce.

 *** Krásné sobotní počasí nás "vyhnalo" na kopec. Na to, že bydlíme na největším sídlišti, máme do přírody pár metrů... A Vsetín pak jako na dlani :)

Největší radost pak mají samozřejmě děti. Zalezou do lesíka a staví domečky z větví, vytváří umělá ohniště a za žádnou cenu nechtějí jít dál. A to jsme tak s bídou v půlce :)

Ale na blbosti je vždycky dost času :)


 *** A konec týdne opět na soutěži. Mi…