Přeskočit na hlavní obsah

Střípky aneb Každý den s radostí

Týden plný akce!
- konec Olympiády
- je třeba plnit dětské sny (šaty pro Popelku)
- bobovačka
- "skorojaro" za oknem

Čtrnáct dní plných sportu je za námi. Nějaká ta medaile a "převtělení" Chucka Norrise do Ester Ledecké...

Začátek týdne byl ve znamení popelkovských šatů pro Klárku. Jako, nic složitého, říkala jsem si. A - ejhle! Stříbrné nitě úplně všude. Jako fakt všude - hlavně v očích. Několik dní jsem chodila jak angorák. Ale až na pár drobností jsou hotové!
Tak už jen výšivka na pásek a vlečka...


***

Středa.
Jsou dny, kdy nic nečekáte a stejně to přijde :) Poděkování za "šicí konzultaci". To jsou ty světlé okamžiky, kdy si říkáte, že to co děláte, děláte dobře :)


***

Když si Davča hraje, musí to být přesně podle "návodu". Stejně jako když stavěl kuličkovou dráhu...


Protože když má chlapeček na krabici klobouk, tak on musí mít taky. Bez toho by to nešlo :)

***

Jarní prázdniny byly i ve znamení "bobovačky". Krásné počasí, ale zima lezla pod nehty...***

Konec týdne jsem si užila na masáži... Po dlouhé době mě nic nebolelo, líp se mi dýchalo a mohla jsem hýbat hlavou :) A aby záda náhodou nezatuhla, dojela jsem další objednávku...


***

Všude čtu články o tom, jak bude konec února mrazivý a teploty klesnou hluboko pod nulu.
Nedělní počasí? Opět nádhera! Jasno, sluníčko svítilo a přes okno i hřálo. Pravda, teploměr psal skoro mínus deset, ale když máte zateplený a zasklený balkón, je tam tepleji než v obyváku :)

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Zklamání aneb Když se "daří", tak se daří!

První z náročných týdnů, které nás čekají, máme za sebou... A můžu teda říct, že jsem KO ještě teď!
Pondělí. Velikonoční tvoření ve škole. No jako proč ne. Všechno nachystáno, připraveno, člověk přijde k hotovému a odejde bez peněz, se spoustou výrobků a s Batmanem. Batman - super nápad, ale... po dvaceti minutách malování na obličej přišla půl hodina odličování. A nešlo to úplně lehce a bezbolestně.
*** Úterý. Velikonoční tvoření ve školce. Tady už to bylo horší. Ne organizačně ale prostorově. Žádná školní jídelna, ale třída Skřítků, malé stolky a spousta, spooousta maminek, tatínků, babiček či tetiček. U některých dětí jsem měla pocit, že patří k Hujerům a nakonec stejně tvořili dospělí a děti si hrály.

 *** Středa. Konečně měl přijít volný den a poklidná příprava na Velikonoce. Nakonec jsem řešila daně a taneční kostýmy, takže zase nic. *** Čtvrtek. Hurá, velikonoční prázdniny. Uklidím, vyperu, nachystám, koupím tatar, projdem trhy... O půl deváte telefonát ze školky a všechno je jinak. Že se če…

Prázdniny aneb Týden první

První den prázdnin a už od rána je potřeba zapojit je do práce :) Pěkně od půl deváté. A obíráme rybíz kuličku po kuličce, ať máme z čeho péct buchty :) Nakonec z toho máme dvacet "porcí", takže vystaráno...

*** Při úterní projížďce na koloběžkách si Agi, aniž bychom to tušili, uhnala úžeh. Středeční procházka k Bečvě a "kamenným sochám" tedy nakonec úplně nedopadla, ale než se úžeh projevil, myslím, že jsme si to užili.

A dokonce si děti oblíkly oblečky vyloženě hodící se na takovou "akci"...
A póza nakonec...

*** Čtvrtek Agi proležela s teplotama, tak jsme se pustili do úpravy balkónu. Počasí jako malované, takže jsme se na zaskleném balkóně málem uvařili... Ale - podlaha je hotová a konečně mám pěkné místečko na focení. I v zimě!

 *** V pátek po delší době zapršelo, ale nikomu to nevadilo :)

Prázdniny aneb Týden pátý

Kdy je ten správný čas? Na co?
- kdy nechat děti samotné bez rodičů - kdy je pustit ze školy samotné domů - kdy je poslat na prázdniny s prarodiči na chatu - kdy jim zaplatit pobytový tábor
Proč to řeším? Protože když jsme včera odjížděli z chaty s prázdným autem, nebylo mi nejlíp. Klárka celou dobu pofňukávala, že chce jet domů. Kdy je to "vydírání" ze strany dítěte a kdy je v tom vážný důvod? Jsem bezradná a docela mě to trápí. Ano, jsem tu pro děti, ale taky jsem ráda sama se sebou. Kde je ta "zlatá střední cesta"?
Máme tři děti, ale v tomto pořád tápu. Věřím, že vše, co dělám, dělám správně... Ale pak přijde jedna věc, která mě totálně vykolejí a já... nevím.