Přeskočit na hlavní obsah

Paráda aneb Jaro v rozpuku!

Když jsme se minulý týden v sobotu vraceli z taneční soutěže v Otrokovicích s horečkou, nenapadlo mě, že to může být ještě horší...

- do pondělka leží jen Agi. Teda vlastně jen leží a spí.
- v pondělí se k ní přidává Davča. Ten taky jen leží a spí.
- v úterý začínám cítit slabost v ramenou a nohách já.
- ve středu jsem tak moc hotová, že celý den prospím a Radek musí přijít před obědem z práce domů, bo nejsem schopná zajít si na záchod, natož něco uvařit.
- ve čtvrtek se probouzím téměř po dvaceti hodinách spánku, v hlavě mi chybí jeden den, ale jinak je mi konečně docela dobře. Jen se ještě úplně neudržím na nohách. Zatímco u mě je viróza na ústupu, nad Radkem začíná vyhrávat a Davči se nechce pustit.
- v pátek se dostávám po týdnu poprvé ven. Nestačím se divit, jak moc se oteplilo a vyrážím nakoupit kotníčkové ponožky pro děti, ať nemusí chodit v zimních :)
Jsem docela hotová... a děti taky - opět se jim vrátila teplota. Takže žádné velké akce.
Celou tu dobu chodila Klárka normálně do školy. Zatím se jí to vyhýbá. Tak snad ještě vydrží...

Foto č. 1:
Tady jsem myslela, že je po všem. Ale to jsem se při pondělku hodně přepočítala...


 ***
Foto č. 2:
Dlouho jsem Davčovi slibovala, že mu "postavím" silnice pro autíčka... Tak konečně - teď přišla "TA" chvíle. No a protože bylo lepící pásky víc než dost, polepila jsem i stůl... A může jezdit "o dušu" :) 


 ***
Foto č. 3:
V sobotu večer (po týdnu) mám konečně více síly na to, abych přišila pár knoflíčků na chlapecké sako. To byl za poslední týden taky jediný můj výtvor.

***
Foto č. 4:
Konenčě jsme se byli nahřát... Jaro v rozpuku jsme ještě stihli :)

 ***
Foto č. 5:
A i na blbiny konečně došlo...

 ***

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Maminkám...

Bylo to pár měsíců příprav... Dlouho jsem o tom přemýšlela, dlouho jsem se odhodlávala přijít za paní ředitelkou naší mateřské školky s tímto návrhem... A její reakce (a potažmo i dalších učitelek) mě velice mile překvapila - byly nadšené! Nejdřív se nic nedělo, pak se plánovala příležitost - Vánoce nebo Den matek. Vánoce byly za rohem, děti ve školce více méně nemocné a tak jsme to nechaly na jaro... Po Vánocích jsme si potvrdily termín, na konci ledna jsem nakoupila nakoupila látku na kreslení...
26. leden - první noční. Jen obkreslit 53 mini kabeleček (+ 7 náhradních) byla docela dřina. A navíc dvakrát. Napoprvé mi nevyšel materiál, takže jsem druhý den běžela dokoupit. Vše pěkně v barvách, aby měly děti radost, každý kousek očíslovat...

Vystřihnout i s "pořadovým" číslem,...
 ...které se shodovalo s číslem na seznamu...

Přemýšlela jsem, kolik dát dětem času, aby vše v klidu zvládly a já to pak stihla našít... Nakonec jsem navrhla konec března. Dva měsíce se mi zdálo tak akorát…

Zklamání aneb Když se "daří", tak se daří!

První z náročných týdnů, které nás čekají, máme za sebou... A můžu teda říct, že jsem KO ještě teď!
Pondělí. Velikonoční tvoření ve škole. No jako proč ne. Všechno nachystáno, připraveno, člověk přijde k hotovému a odejde bez peněz, se spoustou výrobků a s Batmanem. Batman - super nápad, ale... po dvaceti minutách malování na obličej přišla půl hodina odličování. A nešlo to úplně lehce a bezbolestně.
*** Úterý. Velikonoční tvoření ve školce. Tady už to bylo horší. Ne organizačně ale prostorově. Žádná školní jídelna, ale třída Skřítků, malé stolky a spousta, spooousta maminek, tatínků, babiček či tetiček. U některých dětí jsem měla pocit, že patří k Hujerům a nakonec stejně tvořili dospělí a děti si hrály.

 *** Středa. Konečně měl přijít volný den a poklidná příprava na Velikonoce. Nakonec jsem řešila daně a taneční kostýmy, takže zase nic. *** Čtvrtek. Hurá, velikonoční prázdniny. Uklidím, vyperu, nachystám, koupím tatar, projdem trhy... O půl deváte telefonát ze školky a všechno je jinak. Že se če…

Kroměříž

Je léto. Prázdniny. Čas dovolených a výletů. Vzhledem k tomu, že v nejbližších málo týdnech plánujeme "nafouknout" pokojíček z místnosti pro dvě holky na místnost pro dvě holky a kluka, tak se žádná dovolená u moře nekoná :)
První prázdninový týden jsme si udělali výlet do Kroměříže. Měla jsem trochu obavu. Ono, ukočírovat cca hodinu a půl tři děti v autě bez újmy na zdraví obou rodičů, není vždy "procházka růžovým sadem". Každý má svou hlavu a každý si chce prosadit "to svoje". Jediná hudba, na které se shodnou, je soundtrack z filmu Ať žijí duchové nebo mluvené slovo Svěrákovo - Po strništi bos. Takže aspoň tímto je vystaráno.
Tento prázdninový blog berte třeba jako tip kam na výlet...
Vyjížděli jsme ze Vsetína směrem na Troják-Tesák. Nic moc pro slabší žaludky. Však jen co jsme na ten kopec vyjeli, tak už jsme stavěli. Naštěstí "bez ztráty kytičky" :) Bystřice pod Hostýnem mě překvapila svou "velikostí"... Vlastně až teď jsem si "v…