Přeskočit na hlavní obsah

Závěr aneb Je na malinách?

Poslední školní týden školního roku 2017/2018.
Každý den začíná pořádnou snídaní...


I týden před prázdninami máme nabitý program...
V pondělí má Klárka školní výlet - Rožnov pod Radhoštěm a Skanzen. Čím víc kapesného dostane, tím víc utratí. Naštěstí docela rozumně :)
***
V úterý měla Agátka školkovou akci - pasování prvňáčků. Venku asi 16°C, mrholilo a program byl venku. Naštěstí se na konci udělalo hezky, takže opékání špekáčků už bylo při sluníčku a ze skákacího hradu jsme je nemohli dostat. A to tak moc, že i já se vrátila do dětských let a lezla dovnitř po čtyřech, abych z tama násilím dostala Davču...

***
Ve středu jsme potřebovali vyřešit kytičky pro paní učitelky, vychovatelky a asistentky. Jen Agátku jsme ze školky vyzvedávali s teplotou. Chuděrka se tak chystala na posledních pár dní a nakonec tam ani do konce nebyla...
Ve čtvrtek chtěla jít předat dárečky, což se jí povedlo, ale už za hodinu paní ředitelka volala, že si ji máme vyzvednout... Zbytek dne doma proležela a prospala.
V pátek už byla zase čipera, takže nám nic nebránilo zakončit školní rok mini výletem a slavnostním obědem.


Po obědě jsme se prošli do blízkého lesa, zastavili jsme se u obřích mravenišť, což nebylo úplně šťastné... Mravence jsme měli úplně všude a děti se daly "úprkem prk" z lesa :)

***
Konec týdne byl i pracovní. Tvořila jsem na zakázku tzv. onBag. Něco mezi kabelkou, taškou na kočár a batohem - záleží na úvazu dlouhých "popruhů"...

 ***
A neděle?Měla to být malá brigáda - samosběr rybízu. Je z toho hromada bobulí, 4/5 rybízových kolen a jeden odpadlík, který se přejedl malin...


Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Zklamání aneb Když se "daří", tak se daří!

První z náročných týdnů, které nás čekají, máme za sebou... A můžu teda říct, že jsem KO ještě teď!
Pondělí. Velikonoční tvoření ve škole. No jako proč ne. Všechno nachystáno, připraveno, člověk přijde k hotovému a odejde bez peněz, se spoustou výrobků a s Batmanem. Batman - super nápad, ale... po dvaceti minutách malování na obličej přišla půl hodina odličování. A nešlo to úplně lehce a bezbolestně.
*** Úterý. Velikonoční tvoření ve školce. Tady už to bylo horší. Ne organizačně ale prostorově. Žádná školní jídelna, ale třída Skřítků, malé stolky a spousta, spooousta maminek, tatínků, babiček či tetiček. U některých dětí jsem měla pocit, že patří k Hujerům a nakonec stejně tvořili dospělí a děti si hrály.

 *** Středa. Konečně měl přijít volný den a poklidná příprava na Velikonoce. Nakonec jsem řešila daně a taneční kostýmy, takže zase nic. *** Čtvrtek. Hurá, velikonoční prázdniny. Uklidím, vyperu, nachystám, koupím tatar, projdem trhy... O půl deváte telefonát ze školky a všechno je jinak. Že se če…

Nákres aneb Kabelka na přání

Čas od času mi napíše zákaznice, že by chtěla kabelku, kterou nemám v nabídce. Zůstane tvar, rozměr a pak... mám před sebou seznam požadavků a přání, co by kabelka měla a neměla mít... Cena se odvíjí podle obtížnosti, ale vesměs vždycky tak nějak vychází jako ty, co šiju běžně.
Po Vánocích se mi takové kabelky/tašky sešly tři. Ta nejobtížnější z nich je téměř hotová. Přišel mi nákres na čtverečkovaném papíře, s rozměry a barvami. Nejhorší bylo ve vodách internetu najít ten správný materiál.

Pak nákres přenést do střihu a vymyslet technický postup tak, aby šití bylo co nejjednodušší... No, s šitím předního dílu jsem si hrála celý den. Myslím, že to nakonec nedopadlo vůbec zle. Ale mít tuto kabelku ve stálé nabídce, musela bych zvýšit cenu.

Dnes mám před sebou už jen podšívku, nafotit, zabalit a odeslat.

Do konce týdne ještě musím zvládnou další dvě kabelky na přání. Jedna bude jednoduchá, černá, čtvercová a ta druhá z kočárkoviny pro čerstvou maminku. Každá taková kabelka či taška je pro mě…

Květen aneb Jedeme na doraz!

Poslední dubnový týden i víkend za námi! Příroda zezelenala, venkovní teplota stoupá hodně nad 20°C! Žádné jaro, skočili jsme rovnou do léta. Uvidíme, jak dlouho vydrží...
  *** Když není práce na zahrádce, Davča si poradí i na balkóně. Se sbíječkou!
 *** V půlce týdne jsem měla pracovní schůzku. A to na téma - maskot pro Zásobování teplem Vsetín! No, to ještě bude akce :) Motiv je daný (už díky maskotovi, kterého jsem šila na podzim), teď už mám jen čtrnáct dní na to, abych z "polštáře" vytvořila "něco", co se bude dát oblíknout na dny otevřených dveří a podobné akce.

 *** Krásné sobotní počasí nás "vyhnalo" na kopec. Na to, že bydlíme na největším sídlišti, máme do přírody pár metrů... A Vsetín pak jako na dlani :)

Největší radost pak mají samozřejmě děti. Zalezou do lesíka a staví domečky z větví, vytváří umělá ohniště a za žádnou cenu nechtějí jít dál. A to jsme tak s bídou v půlce :)

Ale na blbosti je vždycky dost času :)


 *** A konec týdne opět na soutěži. Mi…