Přeskočit na hlavní obsah

Jak přežít jarní únavu?

Článek z minulého týdne: Jak rozesmát Boha? Řekněte mu své plány by i po týdnu mohl mít pokračování. Situace doma je stále stejná - mění se jen v tu chvíli nejslabší jedinec. Každopádně to konečně vypadá, že je vše na dobré cestě k úplnému uzdravení a taky jsme asi trošku přišli na systém, jak se z toho nezbláznit :)

Ale k dnešní kapitole Jak přežít jarní únavu?
Moje vnitřní hodiny mi hlásí, že jaro začíná "tak nějak víc" prvního dubna. Do konce března je všechno kolem jakési ponuré a šedé (ale možná je to i tím, že se podává daňové přiznání) a dubnem se to všechno rozjasní...
Odpověď na otázku v úvodu je tedy skoro jasná - vyběhnout ven, nadýchat se první jarní vůně, nastavit pihy sluníčku a užít si to, protože po pár dnech se to počasí většinou pokazí...

Když si tak vzpomenu na měsíc duben v minulosti, počasí je opravdu aprílové.

31. březen 2013
Člověk by řekl, že se zima už vyblbla a ono ne. Začalo opět sněžit. Ale kdyby spadlo jen pár vloček... Kdepak! Nasněžilo asi 40 cm!


...a za 14 dní jsme seděli na terase a "opékaly" se na sluníčku.

3. duben 2014
Po sněhu ani památky, všude samé petrklíče, sedmikrásky...


Duben 2015
4.4. jsem měla termín porodu. Říkala jsem si, že se snad nebude opakovat jaro 2013. Zimní kombinézu jsem pro miminko na těch pár dní nechtěla kupovat, přišlo mi to přinejmenším zvláštní. Na Velikonoční neděli (5. dubna) se nám narodil Davídek a venku začalo chumelit! Denně jsem sledovala aprílové počasí z okna a byla jsem ráda, že si v porodnici chvíli pobudem :)


3. duben 2016
Vypadá to nadějně! Jaro je fakt tu.


Takže hurá do přírody! Já se na tento okamžik těšila asi tak někdy od 24. října :)

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Zklamání aneb Když se "daří", tak se daří!

První z náročných týdnů, které nás čekají, máme za sebou... A můžu teda říct, že jsem KO ještě teď!
Pondělí. Velikonoční tvoření ve škole. No jako proč ne. Všechno nachystáno, připraveno, člověk přijde k hotovému a odejde bez peněz, se spoustou výrobků a s Batmanem. Batman - super nápad, ale... po dvaceti minutách malování na obličej přišla půl hodina odličování. A nešlo to úplně lehce a bezbolestně.
*** Úterý. Velikonoční tvoření ve školce. Tady už to bylo horší. Ne organizačně ale prostorově. Žádná školní jídelna, ale třída Skřítků, malé stolky a spousta, spooousta maminek, tatínků, babiček či tetiček. U některých dětí jsem měla pocit, že patří k Hujerům a nakonec stejně tvořili dospělí a děti si hrály.

 *** Středa. Konečně měl přijít volný den a poklidná příprava na Velikonoce. Nakonec jsem řešila daně a taneční kostýmy, takže zase nic. *** Čtvrtek. Hurá, velikonoční prázdniny. Uklidím, vyperu, nachystám, koupím tatar, projdem trhy... O půl deváte telefonát ze školky a všechno je jinak. Že se če…

Prázdniny aneb Týden první

První den prázdnin a už od rána je potřeba zapojit je do práce :) Pěkně od půl deváté. A obíráme rybíz kuličku po kuličce, ať máme z čeho péct buchty :) Nakonec z toho máme dvacet "porcí", takže vystaráno...

*** Při úterní projížďce na koloběžkách si Agi, aniž bychom to tušili, uhnala úžeh. Středeční procházka k Bečvě a "kamenným sochám" tedy nakonec úplně nedopadla, ale než se úžeh projevil, myslím, že jsme si to užili.

A dokonce si děti oblíkly oblečky vyloženě hodící se na takovou "akci"...
A póza nakonec...

*** Čtvrtek Agi proležela s teplotama, tak jsme se pustili do úpravy balkónu. Počasí jako malované, takže jsme se na zaskleném balkóně málem uvařili... Ale - podlaha je hotová a konečně mám pěkné místečko na focení. I v zimě!

 *** V pátek po delší době zapršelo, ale nikomu to nevadilo :)

Prázdniny aneb Týden pátý

Kdy je ten správný čas? Na co?
- kdy nechat děti samotné bez rodičů - kdy je pustit ze školy samotné domů - kdy je poslat na prázdniny s prarodiči na chatu - kdy jim zaplatit pobytový tábor
Proč to řeším? Protože když jsme včera odjížděli z chaty s prázdným autem, nebylo mi nejlíp. Klárka celou dobu pofňukávala, že chce jet domů. Kdy je to "vydírání" ze strany dítěte a kdy je v tom vážný důvod? Jsem bezradná a docela mě to trápí. Ano, jsem tu pro děti, ale taky jsem ráda sama se sebou. Kde je ta "zlatá střední cesta"?
Máme tři děti, ale v tomto pořád tápu. Věřím, že vše, co dělám, dělám správně... Ale pak přijde jedna věc, která mě totálně vykolejí a já... nevím.