Přeskočit na hlavní obsah

Jak vymyslet/vybrat správný dárek

Když jsou vašemu dítěti čtyři, výběr dárků "neošulíte". Chce to týdny příprav a jednotlivé nápady je třeba si zapisovat. Hned. Než to zapomenete.

Agátka má narozeniny za deset dnů, takže je třeba doladit detaily. Ročnímu dítěti stačí jeden větší dárek (popř. pár drobností), ale čím starší dítě, tím více má "potřeb" :) Takže jakákoliv cesta do obchodu s hračkama nebo zbožím pro děti znamená, že je třeba zapnout nahrávání, protože:
"Ta panenka by se mi líbila."
"No a ten kočárek..."
"A taky potřebuju auto. Pro panenky. Aby mohly jezdit na výlet."
"A nějakou novou knížku. Třeba."
"Takového medvídka ještě nemám." "A jiný plyšák by to být nemohl?" "Mohl. Třeba: liška, veverka nebo ježek!" A našla jsem ji! Lišku jednu podšitou...


Ale většinou si, naštěstí, vystačím s blokem a tužkou...


Agátka má skoro jasnou představu o tom, jak to všechno bude probíhat. Nejdůležitější ale je přinést dětem do školky něco na zub... Ale ne bonbónky :) Ale budou se péct sušenky a tyčinky :)

Zahradní narozeninová party se u jedněch prarodičů spojí s oslavou narozenin mě a dědy, u druhých "dědáčků" s narozeninami mě, strejdy a babičky. Navíc by vše mělo ladit do oranžova. Naštěstí už mám výzdobu vybranou.


No a co se týká seznamu dárků...
Pěněženku už máme několik týdnů doma. Tu jsem sháněla s předstihem, protože "rozkaz zněl jasně" - musí být oranžová!
S kinetickým pískem už si hraje, protože mě přistihla, jak ho nesu domů. Týden mě přemlouvala, ať už jí ho dám, že jsem ten "nátlak" nevydržela :)
Zvířátkový příbor se přesouvá na Vánoce... a ten zbytek asi taky. Nebo se pro teď nahradí něčím "více nutným" :)

Uvidíme, jak to ještě všechno bude... Pořád je dost času vymyslet "nějakou pecku".
 

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Maminkám...

Bylo to pár měsíců příprav... Dlouho jsem o tom přemýšlela, dlouho jsem se odhodlávala přijít za paní ředitelkou naší mateřské školky s tímto návrhem... A její reakce (a potažmo i dalších učitelek) mě velice mile překvapila - byly nadšené! Nejdřív se nic nedělo, pak se plánovala příležitost - Vánoce nebo Den matek. Vánoce byly za rohem, děti ve školce více méně nemocné a tak jsme to nechaly na jaro... Po Vánocích jsme si potvrdily termín, na konci ledna jsem nakoupila nakoupila látku na kreslení...
26. leden - první noční. Jen obkreslit 53 mini kabeleček (+ 7 náhradních) byla docela dřina. A navíc dvakrát. Napoprvé mi nevyšel materiál, takže jsem druhý den běžela dokoupit. Vše pěkně v barvách, aby měly děti radost, každý kousek očíslovat...

Vystřihnout i s "pořadovým" číslem,...
 ...které se shodovalo s číslem na seznamu...

Přemýšlela jsem, kolik dát dětem času, aby vše v klidu zvládly a já to pak stihla našít... Nakonec jsem navrhla konec března. Dva měsíce se mi zdálo tak akorát…

Zklamání aneb Když se "daří", tak se daří!

První z náročných týdnů, které nás čekají, máme za sebou... A můžu teda říct, že jsem KO ještě teď!
Pondělí. Velikonoční tvoření ve škole. No jako proč ne. Všechno nachystáno, připraveno, člověk přijde k hotovému a odejde bez peněz, se spoustou výrobků a s Batmanem. Batman - super nápad, ale... po dvaceti minutách malování na obličej přišla půl hodina odličování. A nešlo to úplně lehce a bezbolestně.
*** Úterý. Velikonoční tvoření ve školce. Tady už to bylo horší. Ne organizačně ale prostorově. Žádná školní jídelna, ale třída Skřítků, malé stolky a spousta, spooousta maminek, tatínků, babiček či tetiček. U některých dětí jsem měla pocit, že patří k Hujerům a nakonec stejně tvořili dospělí a děti si hrály.

 *** Středa. Konečně měl přijít volný den a poklidná příprava na Velikonoce. Nakonec jsem řešila daně a taneční kostýmy, takže zase nic. *** Čtvrtek. Hurá, velikonoční prázdniny. Uklidím, vyperu, nachystám, koupím tatar, projdem trhy... O půl deváte telefonát ze školky a všechno je jinak. Že se če…

Kroměříž

Je léto. Prázdniny. Čas dovolených a výletů. Vzhledem k tomu, že v nejbližších málo týdnech plánujeme "nafouknout" pokojíček z místnosti pro dvě holky na místnost pro dvě holky a kluka, tak se žádná dovolená u moře nekoná :)
První prázdninový týden jsme si udělali výlet do Kroměříže. Měla jsem trochu obavu. Ono, ukočírovat cca hodinu a půl tři děti v autě bez újmy na zdraví obou rodičů, není vždy "procházka růžovým sadem". Každý má svou hlavu a každý si chce prosadit "to svoje". Jediná hudba, na které se shodnou, je soundtrack z filmu Ať žijí duchové nebo mluvené slovo Svěrákovo - Po strništi bos. Takže aspoň tímto je vystaráno.
Tento prázdninový blog berte třeba jako tip kam na výlet...
Vyjížděli jsme ze Vsetína směrem na Troják-Tesák. Nic moc pro slabší žaludky. Však jen co jsme na ten kopec vyjeli, tak už jsme stavěli. Naštěstí "bez ztráty kytičky" :) Bystřice pod Hostýnem mě překvapila svou "velikostí"... Vlastně až teď jsem si "v…