Přeskočit na hlavní obsah

Jak vymyslet/vybrat správný dárek

Když jsou vašemu dítěti čtyři, výběr dárků "neošulíte". Chce to týdny příprav a jednotlivé nápady je třeba si zapisovat. Hned. Než to zapomenete.

Agátka má narozeniny za deset dnů, takže je třeba doladit detaily. Ročnímu dítěti stačí jeden větší dárek (popř. pár drobností), ale čím starší dítě, tím více má "potřeb" :) Takže jakákoliv cesta do obchodu s hračkama nebo zbožím pro děti znamená, že je třeba zapnout nahrávání, protože:
"Ta panenka by se mi líbila."
"No a ten kočárek..."
"A taky potřebuju auto. Pro panenky. Aby mohly jezdit na výlet."
"A nějakou novou knížku. Třeba."
"Takového medvídka ještě nemám." "A jiný plyšák by to být nemohl?" "Mohl. Třeba: liška, veverka nebo ježek!" A našla jsem ji! Lišku jednu podšitou...


Ale většinou si, naštěstí, vystačím s blokem a tužkou...


Agátka má skoro jasnou představu o tom, jak to všechno bude probíhat. Nejdůležitější ale je přinést dětem do školky něco na zub... Ale ne bonbónky :) Ale budou se péct sušenky a tyčinky :)

Zahradní narozeninová party se u jedněch prarodičů spojí s oslavou narozenin mě a dědy, u druhých "dědáčků" s narozeninami mě, strejdy a babičky. Navíc by vše mělo ladit do oranžova. Naštěstí už mám výzdobu vybranou.


No a co se týká seznamu dárků...
Pěněženku už máme několik týdnů doma. Tu jsem sháněla s předstihem, protože "rozkaz zněl jasně" - musí být oranžová!
S kinetickým pískem už si hraje, protože mě přistihla, jak ho nesu domů. Týden mě přemlouvala, ať už jí ho dám, že jsem ten "nátlak" nevydržela :)
Zvířátkový příbor se přesouvá na Vánoce... a ten zbytek asi taky. Nebo se pro teď nahradí něčím "více nutným" :)

Uvidíme, jak to ještě všechno bude... Pořád je dost času vymyslet "nějakou pecku".
 

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Zklamání aneb Když se "daří", tak se daří!

První z náročných týdnů, které nás čekají, máme za sebou... A můžu teda říct, že jsem KO ještě teď!
Pondělí. Velikonoční tvoření ve škole. No jako proč ne. Všechno nachystáno, připraveno, člověk přijde k hotovému a odejde bez peněz, se spoustou výrobků a s Batmanem. Batman - super nápad, ale... po dvaceti minutách malování na obličej přišla půl hodina odličování. A nešlo to úplně lehce a bezbolestně.
*** Úterý. Velikonoční tvoření ve školce. Tady už to bylo horší. Ne organizačně ale prostorově. Žádná školní jídelna, ale třída Skřítků, malé stolky a spousta, spooousta maminek, tatínků, babiček či tetiček. U některých dětí jsem měla pocit, že patří k Hujerům a nakonec stejně tvořili dospělí a děti si hrály.

 *** Středa. Konečně měl přijít volný den a poklidná příprava na Velikonoce. Nakonec jsem řešila daně a taneční kostýmy, takže zase nic. *** Čtvrtek. Hurá, velikonoční prázdniny. Uklidím, vyperu, nachystám, koupím tatar, projdem trhy... O půl deváte telefonát ze školky a všechno je jinak. Že se če…

Prázdniny aneb Týden první

První den prázdnin a už od rána je potřeba zapojit je do práce :) Pěkně od půl deváté. A obíráme rybíz kuličku po kuličce, ať máme z čeho péct buchty :) Nakonec z toho máme dvacet "porcí", takže vystaráno...

*** Při úterní projížďce na koloběžkách si Agi, aniž bychom to tušili, uhnala úžeh. Středeční procházka k Bečvě a "kamenným sochám" tedy nakonec úplně nedopadla, ale než se úžeh projevil, myslím, že jsme si to užili.

A dokonce si děti oblíkly oblečky vyloženě hodící se na takovou "akci"...
A póza nakonec...

*** Čtvrtek Agi proležela s teplotama, tak jsme se pustili do úpravy balkónu. Počasí jako malované, takže jsme se na zaskleném balkóně málem uvařili... Ale - podlaha je hotová a konečně mám pěkné místečko na focení. I v zimě!

 *** V pátek po delší době zapršelo, ale nikomu to nevadilo :)

Prázdniny aneb Týden pátý

Kdy je ten správný čas? Na co?
- kdy nechat děti samotné bez rodičů - kdy je pustit ze školy samotné domů - kdy je poslat na prázdniny s prarodiči na chatu - kdy jim zaplatit pobytový tábor
Proč to řeším? Protože když jsme včera odjížděli z chaty s prázdným autem, nebylo mi nejlíp. Klárka celou dobu pofňukávala, že chce jet domů. Kdy je to "vydírání" ze strany dítěte a kdy je v tom vážný důvod? Jsem bezradná a docela mě to trápí. Ano, jsem tu pro děti, ale taky jsem ráda sama se sebou. Kde je ta "zlatá střední cesta"?
Máme tři děti, ale v tomto pořád tápu. Věřím, že vše, co dělám, dělám správně... Ale pak přijde jedna věc, která mě totálně vykolejí a já... nevím.