Přeskočit na hlavní obsah

Jak jsem zase plánovala... zbytečně.

Tak... přesně. Zase jsem si udělala plán, co tak jako můžem o víkendu podniknout. No. Se na to asi příště vykašlu rovnou :)

To je tak. Čekáte na podzim a když už tu je, tak zase čekáte, až se stromy krásně vybarví, že jako pojedete na výlet a ať ty fotky stojí za to. No a tak jsme si řekli, že vyrazíme na Pustevny, vylezem na Radhošť, zajdem za Radegastem... No nic, asi nás nechtěl vidět... Tak to tu vypadalo 6. října.


 zdroj: FB Hotel Tanečnica

Takže letos žádné podzimní fotky. Myšleno jako žádné barevné fotky mimo město :) Ale tak, aspoň třeba stihnem postavit sněhuláka nebo sjet na saních. Ne jak loni.

Ale co my si vlastně furt jenom stěžujem. V létě je prostě horko, v zimě zima.
 

Alespoň pracovně to plánování zatím vychází. Teda, ne vždy. Seznam toho, co ještě musím ušít a předat se rozšiřuje o další a další věci. Vypadá to, že Vánoce klepou na dveře...

I já jsem spokojená, bo si můžu odškrtnout "měkké dárky". Já jako vím, že to je nic moc, ale základ už mám. Nejhorší totiž je s tím nakupováním začít. Každý rok si říkám, že začnu v září a pak mi to přijde strašně brzo. Na druhou stranu - do Vánoc je to cca 3-4 výplaty/mateřské/rodičovské, takže není čas ztrácet čas.

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Zklamání aneb Když se "daří", tak se daří!

První z náročných týdnů, které nás čekají, máme za sebou... A můžu teda říct, že jsem KO ještě teď!
Pondělí. Velikonoční tvoření ve škole. No jako proč ne. Všechno nachystáno, připraveno, člověk přijde k hotovému a odejde bez peněz, se spoustou výrobků a s Batmanem. Batman - super nápad, ale... po dvaceti minutách malování na obličej přišla půl hodina odličování. A nešlo to úplně lehce a bezbolestně.
*** Úterý. Velikonoční tvoření ve školce. Tady už to bylo horší. Ne organizačně ale prostorově. Žádná školní jídelna, ale třída Skřítků, malé stolky a spousta, spooousta maminek, tatínků, babiček či tetiček. U některých dětí jsem měla pocit, že patří k Hujerům a nakonec stejně tvořili dospělí a děti si hrály.

 *** Středa. Konečně měl přijít volný den a poklidná příprava na Velikonoce. Nakonec jsem řešila daně a taneční kostýmy, takže zase nic. *** Čtvrtek. Hurá, velikonoční prázdniny. Uklidím, vyperu, nachystám, koupím tatar, projdem trhy... O půl deváte telefonát ze školky a všechno je jinak. Že se če…

Prázdniny aneb Týden první

První den prázdnin a už od rána je potřeba zapojit je do práce :) Pěkně od půl deváté. A obíráme rybíz kuličku po kuličce, ať máme z čeho péct buchty :) Nakonec z toho máme dvacet "porcí", takže vystaráno...

*** Při úterní projížďce na koloběžkách si Agi, aniž bychom to tušili, uhnala úžeh. Středeční procházka k Bečvě a "kamenným sochám" tedy nakonec úplně nedopadla, ale než se úžeh projevil, myslím, že jsme si to užili.

A dokonce si děti oblíkly oblečky vyloženě hodící se na takovou "akci"...
A póza nakonec...

*** Čtvrtek Agi proležela s teplotama, tak jsme se pustili do úpravy balkónu. Počasí jako malované, takže jsme se na zaskleném balkóně málem uvařili... Ale - podlaha je hotová a konečně mám pěkné místečko na focení. I v zimě!

 *** V pátek po delší době zapršelo, ale nikomu to nevadilo :)

Prázdniny aneb Týden pátý

Kdy je ten správný čas? Na co?
- kdy nechat děti samotné bez rodičů - kdy je pustit ze školy samotné domů - kdy je poslat na prázdniny s prarodiči na chatu - kdy jim zaplatit pobytový tábor
Proč to řeším? Protože když jsme včera odjížděli z chaty s prázdným autem, nebylo mi nejlíp. Klárka celou dobu pofňukávala, že chce jet domů. Kdy je to "vydírání" ze strany dítěte a kdy je v tom vážný důvod? Jsem bezradná a docela mě to trápí. Ano, jsem tu pro děti, ale taky jsem ráda sama se sebou. Kde je ta "zlatá střední cesta"?
Máme tři děti, ale v tomto pořád tápu. Věřím, že vše, co dělám, dělám správně... Ale pak přijde jedna věc, která mě totálně vykolejí a já... nevím.