Přeskočit na hlavní obsah

Jak mi odešel stroj

Dva měsíce školy za náma, první "školní" prázdniny taky. A že to uteklo... Obojí.

Týden se u nás neřeší skoro nic jiného než Helloween. Dnešní den má Klárka ve škole v "tomto duchu", takže bylo teřba vymyslet pohodlný kostým, ve kterém vydrží celý den a na ulici nebude vypadat jako blázen :) No a myslím, že se nám to povedlo.
Tak nějak to vyplynulo samo. Mrkla jsem do svojí "syslírny" látek a objevila jeden úplet s netopýry. Sukně byla jasná. Pak jen sehnat černé punčochy a triko, které jsme "polepili" obrázky.
Nakonec byl nejhorší účes! Celý týden to tu "piluju", denně zkouším drdol a když se blíží "termín akce", nechce se podařit. Ale snad jí aspoň první dvě hodiny vydrží :)Na fotce vypadá "vlasový" pavouk spíš jako chobotnice, ale s trochou fantazie... :) 

Každopádně Klárka může být ráda, že jsem sukni stihla. Chvíli po došití mi odešel stroj. Zatím nevím, jak moc je to vážné, ale doufám, že se to brzy vyřeší. Začínám být kapku nervózní (a zákaznice nejspíš taky). Ještěže mám funkční klasický, alespoň něco se šít dá...


Na druhou stranu - strávili jsme příjemné nedělní odpoledne na kopci za domem. Vsetín jako na dlani! Ale zima jak sviňa!


 Davík a zapomenutá pampeliška...


Cesta domů... a takový máme výhled z okna.
Pohled na východ.


A pohled na západ...

 
 Na začátku týdne jsem plná energie. Tak snad mi to vydrží. Alespoň do úterka :)

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Zklamání aneb Když se "daří", tak se daří!

První z náročných týdnů, které nás čekají, máme za sebou... A můžu teda říct, že jsem KO ještě teď!
Pondělí. Velikonoční tvoření ve škole. No jako proč ne. Všechno nachystáno, připraveno, člověk přijde k hotovému a odejde bez peněz, se spoustou výrobků a s Batmanem. Batman - super nápad, ale... po dvaceti minutách malování na obličej přišla půl hodina odličování. A nešlo to úplně lehce a bezbolestně.
*** Úterý. Velikonoční tvoření ve školce. Tady už to bylo horší. Ne organizačně ale prostorově. Žádná školní jídelna, ale třída Skřítků, malé stolky a spousta, spooousta maminek, tatínků, babiček či tetiček. U některých dětí jsem měla pocit, že patří k Hujerům a nakonec stejně tvořili dospělí a děti si hrály.

 *** Středa. Konečně měl přijít volný den a poklidná příprava na Velikonoce. Nakonec jsem řešila daně a taneční kostýmy, takže zase nic. *** Čtvrtek. Hurá, velikonoční prázdniny. Uklidím, vyperu, nachystám, koupím tatar, projdem trhy... O půl deváte telefonát ze školky a všechno je jinak. Že se če…

Prázdniny aneb Týden první

První den prázdnin a už od rána je potřeba zapojit je do práce :) Pěkně od půl deváté. A obíráme rybíz kuličku po kuličce, ať máme z čeho péct buchty :) Nakonec z toho máme dvacet "porcí", takže vystaráno...

*** Při úterní projížďce na koloběžkách si Agi, aniž bychom to tušili, uhnala úžeh. Středeční procházka k Bečvě a "kamenným sochám" tedy nakonec úplně nedopadla, ale než se úžeh projevil, myslím, že jsme si to užili.

A dokonce si děti oblíkly oblečky vyloženě hodící se na takovou "akci"...
A póza nakonec...

*** Čtvrtek Agi proležela s teplotama, tak jsme se pustili do úpravy balkónu. Počasí jako malované, takže jsme se na zaskleném balkóně málem uvařili... Ale - podlaha je hotová a konečně mám pěkné místečko na focení. I v zimě!

 *** V pátek po delší době zapršelo, ale nikomu to nevadilo :)

Prázdniny aneb Týden pátý

Kdy je ten správný čas? Na co?
- kdy nechat děti samotné bez rodičů - kdy je pustit ze školy samotné domů - kdy je poslat na prázdniny s prarodiči na chatu - kdy jim zaplatit pobytový tábor
Proč to řeším? Protože když jsme včera odjížděli z chaty s prázdným autem, nebylo mi nejlíp. Klárka celou dobu pofňukávala, že chce jet domů. Kdy je to "vydírání" ze strany dítěte a kdy je v tom vážný důvod? Jsem bezradná a docela mě to trápí. Ano, jsem tu pro děti, ale taky jsem ráda sama se sebou. Kde je ta "zlatá střední cesta"?
Máme tři děti, ale v tomto pořád tápu. Věřím, že vše, co dělám, dělám správně... Ale pak přijde jedna věc, která mě totálně vykolejí a já... nevím.