Přeskočit na hlavní obsah

Jak být "IN" a "DIY"

Tak jsem si letos řekla, že adventním kalendářem (který je mimochodem stále "rozebrán" na díly a nevím, kdy ho budu dávat dohromady) to neskončí. Že jako správná matka na mateřské budu také "tvořilka"... Že jako vytvořím nějaký věnec na dveře (adventní se svíčkama jsem letos z bezpečnostních důvodů vypustila).

A tak jsem nejdřív hledala inspiraci...
Je toho plný Pinterest a různé skupinky na FB, kde se potkávají podobné "kutilky".
Nad některými výtvory mi tak trochu zůstává rozum stát. Jasně, každý máme jiný vkus, každý jsme jinak šikovný, ale... Věnec z odličovacích tampónků? Ano - z těch! vatových koleček, co máme každá z nás doma hned vedle "uchošťourů".
Přemýšlím, jestli je to kýč, nevkus, in nebo "jen" finanční krize domácnosti. To opravdu nejde vymyslet něco víc normálního?

No a tak jsem si řekla, že nepůjdu s davem a nebudeme mít vatový věnec na vstupních dveřích a po několika letech jsem vytáhla tavnou pistoli...
Dekoraci jsem si navybírala na netu, balíček dorazil v týdnu, všechno bylo nachystáno... Nejdřív jsem tedy měla v plánu udělat něco jako fotopostup, že to jde i jinak. Ale má představa naaranžovaných fotek na jídelním stole se rozplynula v okamžiku, kdy jsem tavnou pistoli vybalila z blistru. S elektrickou šňůrou o délce cca 70 cm si moc vyskakovat nemůžu, takže jsem se z jídelního stolu stěhovala na kuchyňskou linku hned vedle sporáku a rozvařeného oběda.
Když už jsem si myslela, že mě nic nerozháže, přilepené dřevěné stromečky začaly odpadávat, náplň do pistole mizela rychlostí blesku... Noo nic, jdu hledat náhradní náboje. Zdržovačka snad 3/4 hodiny. Prolezli jsme doma úplně všechna možná místa. A pak přišla na řadu i ta nemožná... Krabice s vysavačem. A - nic! Nakonec mi hlavou probleskl obraz místa, kde by ty náplně mohly být... A světe, div se, byly tam - v lékárničce mezi paralenem a  náplastěma! No však jasně! Tam jsem je dávala, abych je snadno našla! Takže asi tak.

Dolepila jsem, co bylo třeba, omotala svítící LED šňůrkou a přes noc nechala "uležet". Do rána odpadl další stromeček, ale pomohla jsem si oboustrannou lepící páskou. Prdím na to, snad to ty tři týdny vydrží.

Práce na deset minut, ale strávila jsem tím celé sobotní dopoledne. Protože na každé práci je nejhorší a nejzdlouhavější ta příprava...

A tady je! Úplně DIY a hlavně NÁŠ!


Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Zklamání aneb Když se "daří", tak se daří!

První z náročných týdnů, které nás čekají, máme za sebou... A můžu teda říct, že jsem KO ještě teď!
Pondělí. Velikonoční tvoření ve škole. No jako proč ne. Všechno nachystáno, připraveno, člověk přijde k hotovému a odejde bez peněz, se spoustou výrobků a s Batmanem. Batman - super nápad, ale... po dvaceti minutách malování na obličej přišla půl hodina odličování. A nešlo to úplně lehce a bezbolestně.
*** Úterý. Velikonoční tvoření ve školce. Tady už to bylo horší. Ne organizačně ale prostorově. Žádná školní jídelna, ale třída Skřítků, malé stolky a spousta, spooousta maminek, tatínků, babiček či tetiček. U některých dětí jsem měla pocit, že patří k Hujerům a nakonec stejně tvořili dospělí a děti si hrály.

 *** Středa. Konečně měl přijít volný den a poklidná příprava na Velikonoce. Nakonec jsem řešila daně a taneční kostýmy, takže zase nic. *** Čtvrtek. Hurá, velikonoční prázdniny. Uklidím, vyperu, nachystám, koupím tatar, projdem trhy... O půl deváte telefonát ze školky a všechno je jinak. Že se če…

Prázdniny aneb Týden první

První den prázdnin a už od rána je potřeba zapojit je do práce :) Pěkně od půl deváté. A obíráme rybíz kuličku po kuličce, ať máme z čeho péct buchty :) Nakonec z toho máme dvacet "porcí", takže vystaráno...

*** Při úterní projížďce na koloběžkách si Agi, aniž bychom to tušili, uhnala úžeh. Středeční procházka k Bečvě a "kamenným sochám" tedy nakonec úplně nedopadla, ale než se úžeh projevil, myslím, že jsme si to užili.

A dokonce si děti oblíkly oblečky vyloženě hodící se na takovou "akci"...
A póza nakonec...

*** Čtvrtek Agi proležela s teplotama, tak jsme se pustili do úpravy balkónu. Počasí jako malované, takže jsme se na zaskleném balkóně málem uvařili... Ale - podlaha je hotová a konečně mám pěkné místečko na focení. I v zimě!

 *** V pátek po delší době zapršelo, ale nikomu to nevadilo :)

Prázdniny aneb Týden pátý

Kdy je ten správný čas? Na co?
- kdy nechat děti samotné bez rodičů - kdy je pustit ze školy samotné domů - kdy je poslat na prázdniny s prarodiči na chatu - kdy jim zaplatit pobytový tábor
Proč to řeším? Protože když jsme včera odjížděli z chaty s prázdným autem, nebylo mi nejlíp. Klárka celou dobu pofňukávala, že chce jet domů. Kdy je to "vydírání" ze strany dítěte a kdy je v tom vážný důvod? Jsem bezradná a docela mě to trápí. Ano, jsem tu pro děti, ale taky jsem ráda sama se sebou. Kde je ta "zlatá střední cesta"?
Máme tři děti, ale v tomto pořád tápu. Věřím, že vše, co dělám, dělám správně... Ale pak přijde jedna věc, která mě totálně vykolejí a já... nevím.