Přeskočit na hlavní obsah

Úklid

Znáte to:

"Nedělní odpoledne stane se pro mnohé chvílí volna,
někdo si běhá jen tak po lese jiný zas chodí zvolna..."

I já to tak měla. A když kočky nejsou doma, myši mají pré. A já se pustila do úklidu. Všeho! Dopoledne to začalo úklidem skříně v ložnici, pak celková "očista" kočáru, protože se na něj našel kupec a nakonec pořádek v látkách.
Myslela jsem, že s látkama to bude rychlovka a nakonec jsem si s tím hrála celé odpoledne, měřila a skládala do komínků. Byla jsem úplně hotová, ale ten pocit klidu a úlevy a... ložnice po dlouhé době nevypadá jako skladiště. 

Ale ta pracovna... hebel je tu pořád stejně a nakonec ještě přibyly dvě plné igelitky odstřižků na šití pro panenky (babička nemá do čeho píchnout ;) a dvě plné krabice látek.

Ale stejně mám ze sebe radost.
I když...

Ne vždy je nutné uklízet všechno a hned. Stejně jako ve středu...

"Ten pocit, kdy v zápalu uklízecí chvilky, berete všechny posmrkané kapesníky, které děti nechaly v koupelně na pračce a splachujete do záchodu...
A pak se dovíte, že v jednom tom neposmrkaném, ale úplně stejně pomačkaném kapesníku měla Klárka "ukryté" náušnice!"

Takže pro příště nebudu tak aktivní, počkám dva tři dny, než ty kapesníky vyhodí někdo jiný :)


Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Zklamání aneb Když se "daří", tak se daří!

První z náročných týdnů, které nás čekají, máme za sebou... A můžu teda říct, že jsem KO ještě teď!
Pondělí. Velikonoční tvoření ve škole. No jako proč ne. Všechno nachystáno, připraveno, člověk přijde k hotovému a odejde bez peněz, se spoustou výrobků a s Batmanem. Batman - super nápad, ale... po dvaceti minutách malování na obličej přišla půl hodina odličování. A nešlo to úplně lehce a bezbolestně.
*** Úterý. Velikonoční tvoření ve školce. Tady už to bylo horší. Ne organizačně ale prostorově. Žádná školní jídelna, ale třída Skřítků, malé stolky a spousta, spooousta maminek, tatínků, babiček či tetiček. U některých dětí jsem měla pocit, že patří k Hujerům a nakonec stejně tvořili dospělí a děti si hrály.

 *** Středa. Konečně měl přijít volný den a poklidná příprava na Velikonoce. Nakonec jsem řešila daně a taneční kostýmy, takže zase nic. *** Čtvrtek. Hurá, velikonoční prázdniny. Uklidím, vyperu, nachystám, koupím tatar, projdem trhy... O půl deváte telefonát ze školky a všechno je jinak. Že se če…

Prázdniny aneb Týden první

První den prázdnin a už od rána je potřeba zapojit je do práce :) Pěkně od půl deváté. A obíráme rybíz kuličku po kuličce, ať máme z čeho péct buchty :) Nakonec z toho máme dvacet "porcí", takže vystaráno...

*** Při úterní projížďce na koloběžkách si Agi, aniž bychom to tušili, uhnala úžeh. Středeční procházka k Bečvě a "kamenným sochám" tedy nakonec úplně nedopadla, ale než se úžeh projevil, myslím, že jsme si to užili.

A dokonce si děti oblíkly oblečky vyloženě hodící se na takovou "akci"...
A póza nakonec...

*** Čtvrtek Agi proležela s teplotama, tak jsme se pustili do úpravy balkónu. Počasí jako malované, takže jsme se na zaskleném balkóně málem uvařili... Ale - podlaha je hotová a konečně mám pěkné místečko na focení. I v zimě!

 *** V pátek po delší době zapršelo, ale nikomu to nevadilo :)

Prázdniny aneb Týden pátý

Kdy je ten správný čas? Na co?
- kdy nechat děti samotné bez rodičů - kdy je pustit ze školy samotné domů - kdy je poslat na prázdniny s prarodiči na chatu - kdy jim zaplatit pobytový tábor
Proč to řeším? Protože když jsme včera odjížděli z chaty s prázdným autem, nebylo mi nejlíp. Klárka celou dobu pofňukávala, že chce jet domů. Kdy je to "vydírání" ze strany dítěte a kdy je v tom vážný důvod? Jsem bezradná a docela mě to trápí. Ano, jsem tu pro děti, ale taky jsem ráda sama se sebou. Kde je ta "zlatá střední cesta"?
Máme tři děti, ale v tomto pořád tápu. Věřím, že vše, co dělám, dělám správně... Ale pak přijde jedna věc, která mě totálně vykolejí a já... nevím.