Přeskočit na hlavní obsah

Šití aneb Neustálý závod s časem

Minulý týden byl tak trochu závod s časem! Pořád ho bylo nedostatek... a výsledek? Šití až do noci.

Největší "žrout času" bylo šití maskota pro Zásobování teplem Vsetín. Jako, žádná sranda, když víte, že ve čtvrtek (17.5.) musí být hotovo a na místě, protože mají den otevřených dveří..., což znamená předávku o den dříve!
Tažke když mi kostým v úterý asi o půl 12 v noci "odpadl" od stroje hotový, byla jsem ráda. A myslím, že i Radek, který trpělivě čekal, až ho dokončím, aby mohl stát modelem :)

Na návrh, nákres, střih, objednávku látek i šití jsem měla asi 14 dní. Samotné šití pak zabralo asi 30 hodin. Nejhorší však je domluva s molitanem! Nikam se nevejde, všude zavazí a nic jiného než síla na něj neplatí...

Maskot - plamínek Teplomílek je hotoýo, předaný a i den otevřených dveří už zvládl... Jen to počasí moc nepřálo - s bídou 15°C a lilo jako z konve!

 Ohnivá koruna sedí i Davčovi...


Ale celý kostým byl šitý na výšku 170-180 cm a konfekční velikost - pánské S (Radek tedy oblékl, i když nosí elko)......na sobotních Olympijských hrách ve školce už měl maskot i masku...


No a k té sobotě...
9:30 vypukly ve školce Olympijské hry. Spousta soutěží, spousta lidí, počasí opět nic moc...
Těsně před konce, asi v 11:00 jsme vyjeli směr Přerov, kde měla Agátka taneční soutěž. Dojeli jsme na místo asi 12:10, zamotali jsme se v sídlišti, nemohli najít sportovní halu. Vystoupení začínalo ve 12:30! Našli jsme ji necelých deset minut před vystoupením... 
Pak už jen honem "na značky", odtancovat, hodinu počkat na výsledky (opět 1. místo) a v podstatě se mohlo jet domů... Tomu se říká - výlet na otočku :)


Dneškem začíná nejnáročnější týden tohoto roku!
- pondělí - Klárka výtvarka
- úterý - holky tancování + informační schůzka o páteční a sobotní taneční soutěži
- středa - Klárka nákupy
- čtvrtek - návštěva kadeřnictví (asi po dvou letech)
- pátek - Praha s Agátkou (4:56 vlakem do Prahy, Lucerna, pár fotek a o půl čtvrté nebo o půl šesté zase vlakem domů)
- sobota - Klárka soutěž v Bystřici pod Hostýnem + Agátka šesté narozeniny
- neděle - Agátka vystoupení na dni dětí

Teda, musím říct, že se těším, až bude příští pondělí. I když... i tam končí týden zase Prahou - pro změnu s Klárkou, takže další víkendová vstávačka ve čtyři hodiny.

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Zklamání aneb Když se "daří", tak se daří!

První z náročných týdnů, které nás čekají, máme za sebou... A můžu teda říct, že jsem KO ještě teď!
Pondělí. Velikonoční tvoření ve škole. No jako proč ne. Všechno nachystáno, připraveno, člověk přijde k hotovému a odejde bez peněz, se spoustou výrobků a s Batmanem. Batman - super nápad, ale... po dvaceti minutách malování na obličej přišla půl hodina odličování. A nešlo to úplně lehce a bezbolestně.
*** Úterý. Velikonoční tvoření ve školce. Tady už to bylo horší. Ne organizačně ale prostorově. Žádná školní jídelna, ale třída Skřítků, malé stolky a spousta, spooousta maminek, tatínků, babiček či tetiček. U některých dětí jsem měla pocit, že patří k Hujerům a nakonec stejně tvořili dospělí a děti si hrály.

 *** Středa. Konečně měl přijít volný den a poklidná příprava na Velikonoce. Nakonec jsem řešila daně a taneční kostýmy, takže zase nic. *** Čtvrtek. Hurá, velikonoční prázdniny. Uklidím, vyperu, nachystám, koupím tatar, projdem trhy... O půl deváte telefonát ze školky a všechno je jinak. Že se če…

Kroměříž

Je léto. Prázdniny. Čas dovolených a výletů. Vzhledem k tomu, že v nejbližších málo týdnech plánujeme "nafouknout" pokojíček z místnosti pro dvě holky na místnost pro dvě holky a kluka, tak se žádná dovolená u moře nekoná :)
První prázdninový týden jsme si udělali výlet do Kroměříže. Měla jsem trochu obavu. Ono, ukočírovat cca hodinu a půl tři děti v autě bez újmy na zdraví obou rodičů, není vždy "procházka růžovým sadem". Každý má svou hlavu a každý si chce prosadit "to svoje". Jediná hudba, na které se shodnou, je soundtrack z filmu Ať žijí duchové nebo mluvené slovo Svěrákovo - Po strništi bos. Takže aspoň tímto je vystaráno.
Tento prázdninový blog berte třeba jako tip kam na výlet...
Vyjížděli jsme ze Vsetína směrem na Troják-Tesák. Nic moc pro slabší žaludky. Však jen co jsme na ten kopec vyjeli, tak už jsme stavěli. Naštěstí "bez ztráty kytičky" :) Bystřice pod Hostýnem mě překvapila svou "velikostí"... Vlastně až teď jsem si "v…

Nákres aneb Kabelka na přání

Čas od času mi napíše zákaznice, že by chtěla kabelku, kterou nemám v nabídce. Zůstane tvar, rozměr a pak... mám před sebou seznam požadavků a přání, co by kabelka měla a neměla mít... Cena se odvíjí podle obtížnosti, ale vesměs vždycky tak nějak vychází jako ty, co šiju běžně.
Po Vánocích se mi takové kabelky/tašky sešly tři. Ta nejobtížnější z nich je téměř hotová. Přišel mi nákres na čtverečkovaném papíře, s rozměry a barvami. Nejhorší bylo ve vodách internetu najít ten správný materiál.

Pak nákres přenést do střihu a vymyslet technický postup tak, aby šití bylo co nejjednodušší... No, s šitím předního dílu jsem si hrála celý den. Myslím, že to nakonec nedopadlo vůbec zle. Ale mít tuto kabelku ve stálé nabídce, musela bych zvýšit cenu.

Dnes mám před sebou už jen podšívku, nafotit, zabalit a odeslat.

Do konce týdne ještě musím zvládnou další dvě kabelky na přání. Jedna bude jednoduchá, černá, čtvercová a ta druhá z kočárkoviny pro čerstvou maminku. Každá taková kabelka či taška je pro mě…