Přeskočit na hlavní obsah

Šití aneb Neustálý závod s časem

Minulý týden byl tak trochu závod s časem! Pořád ho bylo nedostatek... a výsledek? Šití až do noci.

Největší "žrout času" bylo šití maskota pro Zásobování teplem Vsetín. Jako, žádná sranda, když víte, že ve čtvrtek (17.5.) musí být hotovo a na místě, protože mají den otevřených dveří..., což znamená předávku o den dříve!
Tažke když mi kostým v úterý asi o půl 12 v noci "odpadl" od stroje hotový, byla jsem ráda. A myslím, že i Radek, který trpělivě čekal, až ho dokončím, aby mohl stát modelem :)

Na návrh, nákres, střih, objednávku látek i šití jsem měla asi 14 dní. Samotné šití pak zabralo asi 30 hodin. Nejhorší však je domluva s molitanem! Nikam se nevejde, všude zavazí a nic jiného než síla na něj neplatí...

Maskot - plamínek Teplomílek je hotoýo, předaný a i den otevřených dveří už zvládl... Jen to počasí moc nepřálo - s bídou 15°C a lilo jako z konve!

 Ohnivá koruna sedí i Davčovi...


Ale celý kostým byl šitý na výšku 170-180 cm a konfekční velikost - pánské S (Radek tedy oblékl, i když nosí elko)......na sobotních Olympijských hrách ve školce už měl maskot i masku...


No a k té sobotě...
9:30 vypukly ve školce Olympijské hry. Spousta soutěží, spousta lidí, počasí opět nic moc...
Těsně před konce, asi v 11:00 jsme vyjeli směr Přerov, kde měla Agátka taneční soutěž. Dojeli jsme na místo asi 12:10, zamotali jsme se v sídlišti, nemohli najít sportovní halu. Vystoupení začínalo ve 12:30! Našli jsme ji necelých deset minut před vystoupením... 
Pak už jen honem "na značky", odtancovat, hodinu počkat na výsledky (opět 1. místo) a v podstatě se mohlo jet domů... Tomu se říká - výlet na otočku :)


Dneškem začíná nejnáročnější týden tohoto roku!
- pondělí - Klárka výtvarka
- úterý - holky tancování + informační schůzka o páteční a sobotní taneční soutěži
- středa - Klárka nákupy
- čtvrtek - návštěva kadeřnictví (asi po dvou letech)
- pátek - Praha s Agátkou (4:56 vlakem do Prahy, Lucerna, pár fotek a o půl čtvrté nebo o půl šesté zase vlakem domů)
- sobota - Klárka soutěž v Bystřici pod Hostýnem + Agátka šesté narozeniny
- neděle - Agátka vystoupení na dni dětí

Teda, musím říct, že se těším, až bude příští pondělí. I když... i tam končí týden zase Prahou - pro změnu s Klárkou, takže další víkendová vstávačka ve čtyři hodiny.

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Prázdniny aneb Týden první

První den prázdnin a už od rána je potřeba zapojit je do práce :) Pěkně od půl deváté. A obíráme rybíz kuličku po kuličce, ať máme z čeho péct buchty :) Nakonec z toho máme dvacet "porcí", takže vystaráno...

*** Při úterní projížďce na koloběžkách si Agi, aniž bychom to tušili, uhnala úžeh. Středeční procházka k Bečvě a "kamenným sochám" tedy nakonec úplně nedopadla, ale než se úžeh projevil, myslím, že jsme si to užili.

A dokonce si děti oblíkly oblečky vyloženě hodící se na takovou "akci"...
A póza nakonec...

*** Čtvrtek Agi proležela s teplotama, tak jsme se pustili do úpravy balkónu. Počasí jako malované, takže jsme se na zaskleném balkóně málem uvařili... Ale - podlaha je hotová a konečně mám pěkné místečko na focení. I v zimě!

 *** V pátek po delší době zapršelo, ale nikomu to nevadilo :)

Prázdniny aneb Týden pátý

Kdy je ten správný čas? Na co?
- kdy nechat děti samotné bez rodičů - kdy je pustit ze školy samotné domů - kdy je poslat na prázdniny s prarodiči na chatu - kdy jim zaplatit pobytový tábor
Proč to řeším? Protože když jsme včera odjížděli z chaty s prázdným autem, nebylo mi nejlíp. Klárka celou dobu pofňukávala, že chce jet domů. Kdy je to "vydírání" ze strany dítěte a kdy je v tom vážný důvod? Jsem bezradná a docela mě to trápí. Ano, jsem tu pro děti, ale taky jsem ráda sama se sebou. Kde je ta "zlatá střední cesta"?
Máme tři děti, ale v tomto pořád tápu. Věřím, že vše, co dělám, dělám správně... Ale pak přijde jedna věc, která mě totálně vykolejí a já... nevím.

Poslední aneb Něco končí, něco začíná!

Rok 2018 má před sebou už jen pár hodin. Jaký byl? Splnilo se vám to, co jste si loni v tuto dobu přáli?

Já o tom všem, co bylo a co nás čeká, v poslední době docela přemýšlím a i proto jsem se rozhodla, že dnešní blog je poslední. Nejen v letošním roce ale tak nějak vůbec... celkově. 
Neříkám, že je to navždy.
Jen od ledna plánuju změny a chtěla bych na to mít více prostoru i času. A i když ráda píšu (a básničky mi nejdou), věřím, že z Tý-deníku se stane aspoň "občasník".
***
Když se ohlédnu na poslední čtyří měsíce, dalo by se to shrnout jedním slovem: VYČERPÁVAJÍCÍ! A tak už fakt fungovat nechci. Momentálně jsem ve stavu, že šicí stroje obcházím velkým obloukem a jakákoliv práce s nimi mi nedělá radost tak, jako to bylo dřív. Týden vánočních prázdnin na regeneraci bohužel nestačil.
Posledních devět let jsem si neužila advent a vánoční přípravy. Plnila jsem téměř nemožné, aby dárky pro zákazníky byly pod stromečkem včas a sama jsem pak sháněla po nocích na eshopech, co naše děti …