Přeskočit na hlavní obsah

23. týden aneb Všichni do tepláků!

Týden byl ve znamení tepláků... Bylo potřeba všechno dokončit a odeslat, aby se alespoň o něco uvolnil stůl a bylo místo na další kousky...
Začalo to hořšicovým kompletem pro mámu a syna...


Úžasný, skvěle padnoucí střih na tepláky pro mámu, klasické tepláčky pro kloučka, dvě čepky a dva různé šátky... A navíc, ono se to možná nezdá, ale ta hořčicová barva byla úplně skvělá!

Mezi tím vším šitím je třeba doplňovat vitamíny! Tak třeba - melounovo-nektarinkové smoothie :) Základ každého dne.


Ve středu bylo nutné dokončit a odeslat zakázku na tepláčky pro rodinku: máma, táta & synek. Tentokrát v zelených odstínech. A ač to třeba vypadá, že je šito ze zbytků, není tomu tak. Byla to docela dřina udělat střihy, ty pak rozstříhat, očíslovat a dát zase dohromady. A z látek nezůstala skoro ani nitka :)


Ve čtvrtek nám to nedalo a museli jsme udělat fotku s kouskem přírody uprostřed města - Agátka a vlčí máky. Bylo třeba to "šáší" ale aspoň trošku přidržet, protože než se k němu naaranžovala, stihla ho ulomit...


...a toto už jsou skoro prázdninové pohledy z balkónu...


Zmrzlinová sezóna je tu. Tyto momenty fotíme každoročně. Na nich jde perfektně vidět, jak ten čas letí...


Naše Klárka (2009/08), naše Agátka (2012/05), sestřenka Anička (2013/11), Davča (2015/04) a letos poprvé, i když bez vlastní zmrzky, sestřenice Emička (2017/02).

A konečně hotovo - 16 pytlíků na přezůvky do MŠ a ZŠ Mikulůvka.


K tomu všemu, v mezičase, jeden dárek pro dědu...


Taky proběhlo zakončení taneční sezóny jednou mega akcí v Coolturáku :)


A když bude mít ten děda narozky, je to příležitost mít něco nového na sebe :)

 

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Prázdniny aneb Týden první

První den prázdnin a už od rána je potřeba zapojit je do práce :) Pěkně od půl deváté. A obíráme rybíz kuličku po kuličce, ať máme z čeho péct buchty :) Nakonec z toho máme dvacet "porcí", takže vystaráno...

*** Při úterní projížďce na koloběžkách si Agi, aniž bychom to tušili, uhnala úžeh. Středeční procházka k Bečvě a "kamenným sochám" tedy nakonec úplně nedopadla, ale než se úžeh projevil, myslím, že jsme si to užili.

A dokonce si děti oblíkly oblečky vyloženě hodící se na takovou "akci"...
A póza nakonec...

*** Čtvrtek Agi proležela s teplotama, tak jsme se pustili do úpravy balkónu. Počasí jako malované, takže jsme se na zaskleném balkóně málem uvařili... Ale - podlaha je hotová a konečně mám pěkné místečko na focení. I v zimě!

 *** V pátek po delší době zapršelo, ale nikomu to nevadilo :)

Prázdniny aneb Týden pátý

Kdy je ten správný čas? Na co?
- kdy nechat děti samotné bez rodičů - kdy je pustit ze školy samotné domů - kdy je poslat na prázdniny s prarodiči na chatu - kdy jim zaplatit pobytový tábor
Proč to řeším? Protože když jsme včera odjížděli z chaty s prázdným autem, nebylo mi nejlíp. Klárka celou dobu pofňukávala, že chce jet domů. Kdy je to "vydírání" ze strany dítěte a kdy je v tom vážný důvod? Jsem bezradná a docela mě to trápí. Ano, jsem tu pro děti, ale taky jsem ráda sama se sebou. Kde je ta "zlatá střední cesta"?
Máme tři děti, ale v tomto pořád tápu. Věřím, že vše, co dělám, dělám správně... Ale pak přijde jedna věc, která mě totálně vykolejí a já... nevím.

Poslední aneb Něco končí, něco začíná!

Rok 2018 má před sebou už jen pár hodin. Jaký byl? Splnilo se vám to, co jste si loni v tuto dobu přáli?

Já o tom všem, co bylo a co nás čeká, v poslední době docela přemýšlím a i proto jsem se rozhodla, že dnešní blog je poslední. Nejen v letošním roce ale tak nějak vůbec... celkově. 
Neříkám, že je to navždy.
Jen od ledna plánuju změny a chtěla bych na to mít více prostoru i času. A i když ráda píšu (a básničky mi nejdou), věřím, že z Tý-deníku se stane aspoň "občasník".
***
Když se ohlédnu na poslední čtyří měsíce, dalo by se to shrnout jedním slovem: VYČERPÁVAJÍCÍ! A tak už fakt fungovat nechci. Momentálně jsem ve stavu, že šicí stroje obcházím velkým obloukem a jakákoliv práce s nimi mi nedělá radost tak, jako to bylo dřív. Týden vánočních prázdnin na regeneraci bohužel nestačil.
Posledních devět let jsem si neužila advent a vánoční přípravy. Plnila jsem téměř nemožné, aby dárky pro zákazníky byly pod stromečkem včas a sama jsem pak sháněla po nocích na eshopech, co naše děti …