Přeskočit na hlavní obsah

23. týden aneb Všichni do tepláků!

Týden byl ve znamení tepláků... Bylo potřeba všechno dokončit a odeslat, aby se alespoň o něco uvolnil stůl a bylo místo na další kousky...
Začalo to hořšicovým kompletem pro mámu a syna...


Úžasný, skvěle padnoucí střih na tepláky pro mámu, klasické tepláčky pro kloučka, dvě čepky a dva různé šátky... A navíc, ono se to možná nezdá, ale ta hořčicová barva byla úplně skvělá!

Mezi tím vším šitím je třeba doplňovat vitamíny! Tak třeba - melounovo-nektarinkové smoothie :) Základ každého dne.


Ve středu bylo nutné dokončit a odeslat zakázku na tepláčky pro rodinku: máma, táta & synek. Tentokrát v zelených odstínech. A ač to třeba vypadá, že je šito ze zbytků, není tomu tak. Byla to docela dřina udělat střihy, ty pak rozstříhat, očíslovat a dát zase dohromady. A z látek nezůstala skoro ani nitka :)


Ve čtvrtek nám to nedalo a museli jsme udělat fotku s kouskem přírody uprostřed města - Agátka a vlčí máky. Bylo třeba to "šáší" ale aspoň trošku přidržet, protože než se k němu naaranžovala, stihla ho ulomit...


...a toto už jsou skoro prázdninové pohledy z balkónu...


Zmrzlinová sezóna je tu. Tyto momenty fotíme každoročně. Na nich jde perfektně vidět, jak ten čas letí...


Naše Klárka (2009/08), naše Agátka (2012/05), sestřenka Anička (2013/11), Davča (2015/04) a letos poprvé, i když bez vlastní zmrzky, sestřenice Emička (2017/02).

A konečně hotovo - 16 pytlíků na přezůvky do MŠ a ZŠ Mikulůvka.


K tomu všemu, v mezičase, jeden dárek pro dědu...


Taky proběhlo zakončení taneční sezóny jednou mega akcí v Coolturáku :)


A když bude mít ten děda narozky, je to příležitost mít něco nového na sebe :)

 

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Zklamání aneb Když se "daří", tak se daří!

První z náročných týdnů, které nás čekají, máme za sebou... A můžu teda říct, že jsem KO ještě teď!
Pondělí. Velikonoční tvoření ve škole. No jako proč ne. Všechno nachystáno, připraveno, člověk přijde k hotovému a odejde bez peněz, se spoustou výrobků a s Batmanem. Batman - super nápad, ale... po dvaceti minutách malování na obličej přišla půl hodina odličování. A nešlo to úplně lehce a bezbolestně.
*** Úterý. Velikonoční tvoření ve školce. Tady už to bylo horší. Ne organizačně ale prostorově. Žádná školní jídelna, ale třída Skřítků, malé stolky a spousta, spooousta maminek, tatínků, babiček či tetiček. U některých dětí jsem měla pocit, že patří k Hujerům a nakonec stejně tvořili dospělí a děti si hrály.

 *** Středa. Konečně měl přijít volný den a poklidná příprava na Velikonoce. Nakonec jsem řešila daně a taneční kostýmy, takže zase nic. *** Čtvrtek. Hurá, velikonoční prázdniny. Uklidím, vyperu, nachystám, koupím tatar, projdem trhy... O půl deváte telefonát ze školky a všechno je jinak. Že se če…

Prázdniny aneb Týden první

První den prázdnin a už od rána je potřeba zapojit je do práce :) Pěkně od půl deváté. A obíráme rybíz kuličku po kuličce, ať máme z čeho péct buchty :) Nakonec z toho máme dvacet "porcí", takže vystaráno...

*** Při úterní projížďce na koloběžkách si Agi, aniž bychom to tušili, uhnala úžeh. Středeční procházka k Bečvě a "kamenným sochám" tedy nakonec úplně nedopadla, ale než se úžeh projevil, myslím, že jsme si to užili.

A dokonce si děti oblíkly oblečky vyloženě hodící se na takovou "akci"...
A póza nakonec...

*** Čtvrtek Agi proležela s teplotama, tak jsme se pustili do úpravy balkónu. Počasí jako malované, takže jsme se na zaskleném balkóně málem uvařili... Ale - podlaha je hotová a konečně mám pěkné místečko na focení. I v zimě!

 *** V pátek po delší době zapršelo, ale nikomu to nevadilo :)

Nákres aneb Kabelka na přání

Čas od času mi napíše zákaznice, že by chtěla kabelku, kterou nemám v nabídce. Zůstane tvar, rozměr a pak... mám před sebou seznam požadavků a přání, co by kabelka měla a neměla mít... Cena se odvíjí podle obtížnosti, ale vesměs vždycky tak nějak vychází jako ty, co šiju běžně.
Po Vánocích se mi takové kabelky/tašky sešly tři. Ta nejobtížnější z nich je téměř hotová. Přišel mi nákres na čtverečkovaném papíře, s rozměry a barvami. Nejhorší bylo ve vodách internetu najít ten správný materiál.

Pak nákres přenést do střihu a vymyslet technický postup tak, aby šití bylo co nejjednodušší... No, s šitím předního dílu jsem si hrála celý den. Myslím, že to nakonec nedopadlo vůbec zle. Ale mít tuto kabelku ve stálé nabídce, musela bych zvýšit cenu.

Dnes mám před sebou už jen podšívku, nafotit, zabalit a odeslat.

Do konce týdne ještě musím zvládnou další dvě kabelky na přání. Jedna bude jednoduchá, černá, čtvercová a ta druhá z kočárkoviny pro čerstvou maminku. Každá taková kabelka či taška je pro mě…