Přeskočit na hlavní obsah

Jak kovářova kobyla...

Tak to je, bohužel, přesné. Každou kabelku nakonec vždycky vložím k prodeji. Jako bych byla "nasycená" už tou výrobou... Myslím, že je to stejný "syndrom", jako když cukrářka nejí sladké nebo rybář ryby.. Možná je to "jen" mou nerozhodností... A nebo je to tím, že sedmý rok (více méně s přestávkami) řídím kočár a tak mi stačí přebalovací taška.

Ale jednu tašku jsem si vlastně ušila. Je to teda už rok a půl... Chystali jsme se tehdy na Slovensko (Vodný ráj Vyhne) a potřebovala jsem "něco", kam bych mohla dát peněženku a doklady. Pár dnů před odjezdem jsem si ušila SPORTku v uni barvách. Bohužel (pro mě) v té nejsvětlejší béžové...


Co se týká "nekabelkových" věcí, je to o něco lepší. Ale fakt o málo! A to z toho důvodu, že mi to tak nějak dýl trvá.

Před sedmi lety jsem si ušila sukni. K ní jsem si rozešila i sako, ale do dneška nemá všité rukávy.

Potahy na polštáře do obyváku mi trvaly asi dva měsíce. A došila jsem je "jen" proto, že jsem je měla nastřihlé a pořád mi někde překážely.
Teď jsem si udělala radost a koupila látku na obměnu. Noo, jsem zvědavá, kdy se k tomu dostanu, ale už se na ně moc těším :)Po porodu (posledním) jsem si tak moc chtěla ušít sukni, že ji budu muset letos zúžit, protože i přesto, že je do gumy, tak mi padá.


Dva roky mám pro sebe rozešitý softshellový kabátek. Chybí mi ho jen zkompletovat. Ale tak nějak se mi nechce, protože pořádná zima stejně nebyla... :) Tak se mi to třeba podaří na tu zimu 2016/17.

V září měla sestra svatbu. Konečně příležitost ušít si šaty až na zem, které jsem tak dlouho chtěla. Střih, látka, barva, šití... všechno šlo jak po másle. Dva dny před Dnem D jsem si uvědomila, že si je vzít nemůžu, protože bych nenakojila syna.


Prostě mi cosi není přáno. A nebo je to tím, že když mě netlačí "deadline" a zákazník, tak mám na všechno spoooustu času!  

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Zklamání aneb Když se "daří", tak se daří!

První z náročných týdnů, které nás čekají, máme za sebou... A můžu teda říct, že jsem KO ještě teď!
Pondělí. Velikonoční tvoření ve škole. No jako proč ne. Všechno nachystáno, připraveno, člověk přijde k hotovému a odejde bez peněz, se spoustou výrobků a s Batmanem. Batman - super nápad, ale... po dvaceti minutách malování na obličej přišla půl hodina odličování. A nešlo to úplně lehce a bezbolestně.
*** Úterý. Velikonoční tvoření ve školce. Tady už to bylo horší. Ne organizačně ale prostorově. Žádná školní jídelna, ale třída Skřítků, malé stolky a spousta, spooousta maminek, tatínků, babiček či tetiček. U některých dětí jsem měla pocit, že patří k Hujerům a nakonec stejně tvořili dospělí a děti si hrály.

 *** Středa. Konečně měl přijít volný den a poklidná příprava na Velikonoce. Nakonec jsem řešila daně a taneční kostýmy, takže zase nic. *** Čtvrtek. Hurá, velikonoční prázdniny. Uklidím, vyperu, nachystám, koupím tatar, projdem trhy... O půl deváte telefonát ze školky a všechno je jinak. Že se če…

Prázdniny aneb Týden první

První den prázdnin a už od rána je potřeba zapojit je do práce :) Pěkně od půl deváté. A obíráme rybíz kuličku po kuličce, ať máme z čeho péct buchty :) Nakonec z toho máme dvacet "porcí", takže vystaráno...

*** Při úterní projížďce na koloběžkách si Agi, aniž bychom to tušili, uhnala úžeh. Středeční procházka k Bečvě a "kamenným sochám" tedy nakonec úplně nedopadla, ale než se úžeh projevil, myslím, že jsme si to užili.

A dokonce si děti oblíkly oblečky vyloženě hodící se na takovou "akci"...
A póza nakonec...

*** Čtvrtek Agi proležela s teplotama, tak jsme se pustili do úpravy balkónu. Počasí jako malované, takže jsme se na zaskleném balkóně málem uvařili... Ale - podlaha je hotová a konečně mám pěkné místečko na focení. I v zimě!

 *** V pátek po delší době zapršelo, ale nikomu to nevadilo :)

Nákres aneb Kabelka na přání

Čas od času mi napíše zákaznice, že by chtěla kabelku, kterou nemám v nabídce. Zůstane tvar, rozměr a pak... mám před sebou seznam požadavků a přání, co by kabelka měla a neměla mít... Cena se odvíjí podle obtížnosti, ale vesměs vždycky tak nějak vychází jako ty, co šiju běžně.
Po Vánocích se mi takové kabelky/tašky sešly tři. Ta nejobtížnější z nich je téměř hotová. Přišel mi nákres na čtverečkovaném papíře, s rozměry a barvami. Nejhorší bylo ve vodách internetu najít ten správný materiál.

Pak nákres přenést do střihu a vymyslet technický postup tak, aby šití bylo co nejjednodušší... No, s šitím předního dílu jsem si hrála celý den. Myslím, že to nakonec nedopadlo vůbec zle. Ale mít tuto kabelku ve stálé nabídce, musela bych zvýšit cenu.

Dnes mám před sebou už jen podšívku, nafotit, zabalit a odeslat.

Do konce týdne ještě musím zvládnou další dvě kabelky na přání. Jedna bude jednoduchá, černá, čtvercová a ta druhá z kočárkoviny pro čerstvou maminku. Každá taková kabelka či taška je pro mě…