Přeskočit na hlavní obsah

Jak vznikají kolekce... část čtvrtá

V další části o kolekcích mrkneme na střihy, které jsou v nabídce nejkratší dobu. I když zrovna "envelopka" si získala srdce již desítek dam a slečen. Ale začnu pěkně podle abecedy.

Kolekce DISCO
...spatřila svět na konci září 2015. 30.9. se chystala velká módní přehlídka na zámku ve Vsetíně a já chtěla představit něco nového. Nějakou dobu jsem měla skladem koženky, které čekaly na svůj čas. A ten teď přišel...
Chtěla jsem "něco jako" psaníčko, ale s jiným typem zapínání. Napadla mě klopa, ale zase jsem nechtěla, aby se uzavírala "klasicky" na magnetek. On tam ten magnet nakonec je, jen to zapínání je trošku promyšlenější.
Ke kabelce je možné přichytit i popruh, záleží na zákaznici, jak se rozhodne. Součástí kabelky je však řetízek. Poutka na uchycení jsou v podšívce, takže celkový vzhled kabelky nijak nenarušují.
Nejtěžší bylo vymyslet název kolekce. Až když jsem měla hotové kabelky před sebou, tak mi to došlo...
Disko koule, barevná světla, prázdný taneční parket. Z dálky jsou slyšet poslední tóny... Je to prostě fajn! Zimní podvečer jako stvořený pro tanec ve dvou... třech. Jen on, ty a... ona


Kolekce ENVELOPE a ENVELOPE mini
Akorát jsem se mrkla, jak dlouho je mám v nabídce a docela mě to překvapilo - léto 2013! První série těchto kabelek byla barevná, vhodná spíše na letní párty.Až v další fázi jsem se zaměřila na plesy, svatby a podobné akce. Černo-černá a bílo-bílá verze, později se saténovou mašlí nebo slavnostní zlatá a stříbrná... O pár měsíců později vznikla i zmenšená verze - na plesy možná ještě vhodnější...


Na tomto střihu je super to, že i když zvolíte kabelku bez řetízku, nosí se skoro sama - stačí protáhnout ruku pod mašlí.

A i když se to nezdá, vejde se do "mašlovaté kabelky" opravdu hodně, viz foto a popis jedné zákaznice
- obal na brýle (brýle uvnitř)
- zubní nit
- 2x balíček kapesníků
- parfém
- celá kosmetická taštička
- žvýkačky
- klíče
- krabička cigaret
..a to ještě chybí telefon a "náhradní" cigarety!

 
Kolekce HAPPY
...měla by být veselá, barevná, střihově "jiná". Výjimečně téměř celá látková. A s klopou. Myslím, že se k tomuto střihu nejvíce hodí barvy a ryze letní motivy - proužky, námořnické vzory...
A vejde se opět spousta věcí.
Teď už stačí jen tílko, kraťásky, žabky a jednu "happy" kabelku přes rameno a můžeme vyrazit!Kabelku Přístav #1 najdete v březnovém vydání časopisu Maminka

 
...a za 14 dní zatím poslední díl Jak vznikají kolekce... A v něm: Messenger, Miss Elegance, Woman´s Elegance a Woman´s Elegance new.

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Zklamání aneb Když se "daří", tak se daří!

První z náročných týdnů, které nás čekají, máme za sebou... A můžu teda říct, že jsem KO ještě teď!
Pondělí. Velikonoční tvoření ve škole. No jako proč ne. Všechno nachystáno, připraveno, člověk přijde k hotovému a odejde bez peněz, se spoustou výrobků a s Batmanem. Batman - super nápad, ale... po dvaceti minutách malování na obličej přišla půl hodina odličování. A nešlo to úplně lehce a bezbolestně.
*** Úterý. Velikonoční tvoření ve školce. Tady už to bylo horší. Ne organizačně ale prostorově. Žádná školní jídelna, ale třída Skřítků, malé stolky a spousta, spooousta maminek, tatínků, babiček či tetiček. U některých dětí jsem měla pocit, že patří k Hujerům a nakonec stejně tvořili dospělí a děti si hrály.

 *** Středa. Konečně měl přijít volný den a poklidná příprava na Velikonoce. Nakonec jsem řešila daně a taneční kostýmy, takže zase nic. *** Čtvrtek. Hurá, velikonoční prázdniny. Uklidím, vyperu, nachystám, koupím tatar, projdem trhy... O půl deváte telefonát ze školky a všechno je jinak. Že se če…

Prázdniny aneb Týden první

První den prázdnin a už od rána je potřeba zapojit je do práce :) Pěkně od půl deváté. A obíráme rybíz kuličku po kuličce, ať máme z čeho péct buchty :) Nakonec z toho máme dvacet "porcí", takže vystaráno...

*** Při úterní projížďce na koloběžkách si Agi, aniž bychom to tušili, uhnala úžeh. Středeční procházka k Bečvě a "kamenným sochám" tedy nakonec úplně nedopadla, ale než se úžeh projevil, myslím, že jsme si to užili.

A dokonce si děti oblíkly oblečky vyloženě hodící se na takovou "akci"...
A póza nakonec...

*** Čtvrtek Agi proležela s teplotama, tak jsme se pustili do úpravy balkónu. Počasí jako malované, takže jsme se na zaskleném balkóně málem uvařili... Ale - podlaha je hotová a konečně mám pěkné místečko na focení. I v zimě!

 *** V pátek po delší době zapršelo, ale nikomu to nevadilo :)

Nákres aneb Kabelka na přání

Čas od času mi napíše zákaznice, že by chtěla kabelku, kterou nemám v nabídce. Zůstane tvar, rozměr a pak... mám před sebou seznam požadavků a přání, co by kabelka měla a neměla mít... Cena se odvíjí podle obtížnosti, ale vesměs vždycky tak nějak vychází jako ty, co šiju běžně.
Po Vánocích se mi takové kabelky/tašky sešly tři. Ta nejobtížnější z nich je téměř hotová. Přišel mi nákres na čtverečkovaném papíře, s rozměry a barvami. Nejhorší bylo ve vodách internetu najít ten správný materiál.

Pak nákres přenést do střihu a vymyslet technický postup tak, aby šití bylo co nejjednodušší... No, s šitím předního dílu jsem si hrála celý den. Myslím, že to nakonec nedopadlo vůbec zle. Ale mít tuto kabelku ve stálé nabídce, musela bych zvýšit cenu.

Dnes mám před sebou už jen podšívku, nafotit, zabalit a odeslat.

Do konce týdne ještě musím zvládnou další dvě kabelky na přání. Jedna bude jednoduchá, černá, čtvercová a ta druhá z kočárkoviny pro čerstvou maminku. Každá taková kabelka či taška je pro mě…