Přeskočit na hlavní obsah

Jak vznikají kolekce... část třetí

Dnes se podíváme "na zoubek" mini kabelkám. Myslím, že jedna taková malá taštička na doklady nebo šminky by měla být součástí každé "sbírky" kabelek...
Díky různě tvarovaným kabelkám mi na materiálu zůstávaly prostřihy. Ze začátku jsem si všechny větší odstřižky schovávala a nevěděla, co s nimi. Pak jich najednou byly asi tři pytle a jak jsem je tak asi po sto padesáté osmé třídila, napadly mě první střihy...

A tak v první řadě vznikla kolekce COSMETICS. Příruční mini kabelečka na šminky, popř. jako peněženka na pár drobných pro Vaši princeznu. Bohužel jich v nabídce moc nemám, protože šití těchto drobností odsouvám, většinou, na neurčito. Ale budu se snažit tuto mou "nedokonalost" napravit, ať můžete sobě či někomu blízkému udělat radost alespoň drobností. Navíc jsou to ve většině případů 100% originály.


Další kolekcí mini kabelek je BAG IN BAG. Je to vlastně "taška v tašce", prostě kabelečka, u které se počítá s tím, že se nosí uvnitř jiné, větší, kabelky. Mohla by být označována též jako organizér. Vložíte do ní veškeré doklady, peněženku, telefon... a "přehazujete" jen z kabelky do kabelky. Velikou výhodou tohoto typu taštiček je, že se dají nosit i jako psaníčko do ruky (s poutkem kolem zápěstí) a nebo jako klasická kabelka přes rameno (připnutím délkově nastavitelného popruhu).


Častěji je šiju celokoženkové. Na "takové to válení" na dně kabelky jsou odolnější. Ale najdou se i výjimky s bavlněným předním dílem.
Na podzim 2014 vznikla "nová verze" BiB kabelek - "na stojáka" a se zipovými kapsami; původně vycházející  ze SPORTky a SCHOOLky.

Poslední kolekcí z těch rozměrově menších je pro malé slečny (a někdy i mladé pány) - for KIDS. Tyto kabelky na sklad nešiju, protože vždy když jsem to udělala, velice nutně je potřebovala jedna z dcer. Většinou to tedy funguje jako zakázkové šití. Zákaznice-maminka sdělí své požadavky (hlavně co se týká barev či motivu), já nafotím látky, co mám skladem, popř. vyberem u některého z dodavatelů. Doladíme detaily a je to.
Zpočátku šlo o velikost 20x20 cm, ale jak mi holky rostou, tak s sebou potřebují nosit čím dál víc "důležitých" věcí, takže kabelkám postupně přidávám 5cm bok a poprvé jsem zkusila i sportovně laděné kabelky s klopou.


Za 14 dní čtvrtý díl Jak vznikají kolekce... Disco, Envelope a Happy.

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Zklamání aneb Když se "daří", tak se daří!

První z náročných týdnů, které nás čekají, máme za sebou... A můžu teda říct, že jsem KO ještě teď!
Pondělí. Velikonoční tvoření ve škole. No jako proč ne. Všechno nachystáno, připraveno, člověk přijde k hotovému a odejde bez peněz, se spoustou výrobků a s Batmanem. Batman - super nápad, ale... po dvaceti minutách malování na obličej přišla půl hodina odličování. A nešlo to úplně lehce a bezbolestně.
*** Úterý. Velikonoční tvoření ve školce. Tady už to bylo horší. Ne organizačně ale prostorově. Žádná školní jídelna, ale třída Skřítků, malé stolky a spousta, spooousta maminek, tatínků, babiček či tetiček. U některých dětí jsem měla pocit, že patří k Hujerům a nakonec stejně tvořili dospělí a děti si hrály.

 *** Středa. Konečně měl přijít volný den a poklidná příprava na Velikonoce. Nakonec jsem řešila daně a taneční kostýmy, takže zase nic. *** Čtvrtek. Hurá, velikonoční prázdniny. Uklidím, vyperu, nachystám, koupím tatar, projdem trhy... O půl deváte telefonát ze školky a všechno je jinak. Že se če…

Prázdniny aneb Týden první

První den prázdnin a už od rána je potřeba zapojit je do práce :) Pěkně od půl deváté. A obíráme rybíz kuličku po kuličce, ať máme z čeho péct buchty :) Nakonec z toho máme dvacet "porcí", takže vystaráno...

*** Při úterní projížďce na koloběžkách si Agi, aniž bychom to tušili, uhnala úžeh. Středeční procházka k Bečvě a "kamenným sochám" tedy nakonec úplně nedopadla, ale než se úžeh projevil, myslím, že jsme si to užili.

A dokonce si děti oblíkly oblečky vyloženě hodící se na takovou "akci"...
A póza nakonec...

*** Čtvrtek Agi proležela s teplotama, tak jsme se pustili do úpravy balkónu. Počasí jako malované, takže jsme se na zaskleném balkóně málem uvařili... Ale - podlaha je hotová a konečně mám pěkné místečko na focení. I v zimě!

 *** V pátek po delší době zapršelo, ale nikomu to nevadilo :)

Prázdniny aneb Týden pátý

Kdy je ten správný čas? Na co?
- kdy nechat děti samotné bez rodičů - kdy je pustit ze školy samotné domů - kdy je poslat na prázdniny s prarodiči na chatu - kdy jim zaplatit pobytový tábor
Proč to řeším? Protože když jsme včera odjížděli z chaty s prázdným autem, nebylo mi nejlíp. Klárka celou dobu pofňukávala, že chce jet domů. Kdy je to "vydírání" ze strany dítěte a kdy je v tom vážný důvod? Jsem bezradná a docela mě to trápí. Ano, jsem tu pro děti, ale taky jsem ráda sama se sebou. Kde je ta "zlatá střední cesta"?
Máme tři děti, ale v tomto pořád tápu. Věřím, že vše, co dělám, dělám správně... Ale pak přijde jedna věc, která mě totálně vykolejí a já... nevím.