Přeskočit na hlavní obsah

Jak rozesmát Boha?

Řekněte mu svoje plány.


Těšila jsem se na Velikonoce. Jsou to pro mě svátky jara a já jaro miluju. Po šedé zimě se postupně "líhnou" barvy, dny jsou delší a veselejší. A navíc, minulý rok o velikonoční neděli se nám narodil třetí cvrček - malý princ - David.
Plánovala jsem si, jak s holkama vytvoříme jarní/velikonoční přání, rozešleme je známým, nabarvíme vajíčka, upečeme beránka a cukroví...

Ale nic z toho nebylo! Velikonoční tvoření proběhlo akorát ve školce, v úterý 22. března, a od té doby se to s náma "veze". Že ty nemoci přijdou vždycky tak nějak v nevhodnou dobu.
Od středy leží Klárka, ve čtvrtek večer se k ní přidala Agátka a v sobotu Davídek. A je o zábavu postarané.
To už jsou třetí Velikonoce, které nám tak nějak nevyšly a s Vánocema jsme na tom hodně podobně. "Plán" na příští svátky je takový, že vánoční přání budem dělat v létě u bazénu a do velikonočních se pustíme o Vánocích :) Třeba už to konečně stihnem.

Díky tetě Míle, která nám poslala "pohled s dárkem", jsme měli doma alespoň červenou barvu na vajíčka.A beránka nám upekla babička.


Jediné (mimo beránka a barevných vajíček), co doma trošku připomíná Velikonoce, jsou od holek skleněná vajíčka v oknech. Ale vlastně ano, jeden plán mi vyšel - zkouška kostýmu pro taneční skupinu. To jsem zvládla ještě v pátek dopoledne. A měla jsem ze sebe fakt radost. Všechno pěkně sedělo... Jen jedna tanečnice se mírně zasekla, že nebude vystupovat "v něčem takovém", takže jsme s choreografkou vymýšlely náhradní verzi. Tak uvidíme... Slíbila jsem, že do konce března bude zakázka hotová, ale zatím jsem, díky všem těm chřipkám (normální i střevní), dva dny ve skluzu. Ale musím...
Ve středu "vypukne" akce na Slevomatu, tak ať se tomu můžu věnovat naplno. K tomu pár nedodělaných objednávek... Tak uvidíme. 

https://www.facebook.com/events/545081335653805/
 

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Zklamání aneb Když se "daří", tak se daří!

První z náročných týdnů, které nás čekají, máme za sebou... A můžu teda říct, že jsem KO ještě teď!
Pondělí. Velikonoční tvoření ve škole. No jako proč ne. Všechno nachystáno, připraveno, člověk přijde k hotovému a odejde bez peněz, se spoustou výrobků a s Batmanem. Batman - super nápad, ale... po dvaceti minutách malování na obličej přišla půl hodina odličování. A nešlo to úplně lehce a bezbolestně.
*** Úterý. Velikonoční tvoření ve školce. Tady už to bylo horší. Ne organizačně ale prostorově. Žádná školní jídelna, ale třída Skřítků, malé stolky a spousta, spooousta maminek, tatínků, babiček či tetiček. U některých dětí jsem měla pocit, že patří k Hujerům a nakonec stejně tvořili dospělí a děti si hrály.

 *** Středa. Konečně měl přijít volný den a poklidná příprava na Velikonoce. Nakonec jsem řešila daně a taneční kostýmy, takže zase nic. *** Čtvrtek. Hurá, velikonoční prázdniny. Uklidím, vyperu, nachystám, koupím tatar, projdem trhy... O půl deváte telefonát ze školky a všechno je jinak. Že se če…

Kroměříž

Je léto. Prázdniny. Čas dovolených a výletů. Vzhledem k tomu, že v nejbližších málo týdnech plánujeme "nafouknout" pokojíček z místnosti pro dvě holky na místnost pro dvě holky a kluka, tak se žádná dovolená u moře nekoná :)
První prázdninový týden jsme si udělali výlet do Kroměříže. Měla jsem trochu obavu. Ono, ukočírovat cca hodinu a půl tři děti v autě bez újmy na zdraví obou rodičů, není vždy "procházka růžovým sadem". Každý má svou hlavu a každý si chce prosadit "to svoje". Jediná hudba, na které se shodnou, je soundtrack z filmu Ať žijí duchové nebo mluvené slovo Svěrákovo - Po strništi bos. Takže aspoň tímto je vystaráno.
Tento prázdninový blog berte třeba jako tip kam na výlet...
Vyjížděli jsme ze Vsetína směrem na Troják-Tesák. Nic moc pro slabší žaludky. Však jen co jsme na ten kopec vyjeli, tak už jsme stavěli. Naštěstí "bez ztráty kytičky" :) Bystřice pod Hostýnem mě překvapila svou "velikostí"... Vlastně až teď jsem si "v…

Nákres aneb Kabelka na přání

Čas od času mi napíše zákaznice, že by chtěla kabelku, kterou nemám v nabídce. Zůstane tvar, rozměr a pak... mám před sebou seznam požadavků a přání, co by kabelka měla a neměla mít... Cena se odvíjí podle obtížnosti, ale vesměs vždycky tak nějak vychází jako ty, co šiju běžně.
Po Vánocích se mi takové kabelky/tašky sešly tři. Ta nejobtížnější z nich je téměř hotová. Přišel mi nákres na čtverečkovaném papíře, s rozměry a barvami. Nejhorší bylo ve vodách internetu najít ten správný materiál.

Pak nákres přenést do střihu a vymyslet technický postup tak, aby šití bylo co nejjednodušší... No, s šitím předního dílu jsem si hrála celý den. Myslím, že to nakonec nedopadlo vůbec zle. Ale mít tuto kabelku ve stálé nabídce, musela bych zvýšit cenu.

Dnes mám před sebou už jen podšívku, nafotit, zabalit a odeslat.

Do konce týdne ještě musím zvládnou další dvě kabelky na přání. Jedna bude jednoduchá, černá, čtvercová a ta druhá z kočárkoviny pro čerstvou maminku. Každá taková kabelka či taška je pro mě…