Přeskočit na hlavní obsah

Jak vznikají kolekce... část pátá

Tak.. a je tu poslední část kabelkových kolekcí.

Kolekce MESSENGER
Tak dlouho mě holky naše přemlouvaly ke kabelkám, až se konečně dočkaly. Vybraly si hvězdičkové látky (na těch teď v poslední době "ujíždíme") a na konci října je měly jako předčasný dárek k Vánocům. Uznávám, že v té "dětské velikosti" pro Agátku nebylo zrovna rozumné použít látku se smetanovým základem, ale když Agi tak miluje oranžovou, že to jinak nešlo :)


Kabelky střihově a velikostně vychází z již známých kolekcí (for Kids - jen jsem přidala boční dílek, Sport, Medium a School & Office), ale zip a celý přední díl je "překrytý" klopou.


Holky nosí kabelky skoro denně do školky a kvůli jejich bezpečnosti a svému klidu mají navíc reflexní lemování a hvězdičku na klopě. Běžně tak kabelky nešiju, ale pokud budu vědět, že je kabelka pro děti, dávám "bezpečnostní prvky" automaticky.

Kolekce MISS ELEGANCE a WOMAN´S ELEGANCE
...jsou kabelky, ve kterých se spojily síly dvou žen z opačných koutů republiky. Na jedné straně je Renata (mimo jiné úspěšná spisovatelka, blízká kamarádka režiséra Zdeňka Trošky a maminka malého Kryštůfka), která navrhuje a tvoří látkové panely na předních dílech. Na druhé straně jsem já, která k "obrázku" dotvářím kabelku.
"WE" jsou tak trochu "upgrade" v minulých měsících velmi úspěšných letniček.


"ME" je střihově nová kabelka. Jednoduchá a přitom s nápadem. Mladistvá i retro. Záleží na použitém materiálu. A na Vás...


...je novinkou letošní ledna.
Po Vánocích za mnou přišla moje mamka, že by chtěla nějakou velkou kabel(k)u k zimnímu kabátu. No a protože se mamča trošku bojí barev ;), je první kabelka této kolekce... černá. Nicméně barev už pomalu přibývá...


Je to kolekce, která vychází z Woman´s Elegance. Má krásná "dovozová" ouška, celokoženkové tělo (z nádherné, měkké a na omak velmi příjemné koženky) a oválné dno. Přední díl je sice členěný, ale tím že je (ve většině případů) v jedné barvě, nejde na první pohled vidět. Tento typ kabelky se dá nosit na rameni i křížem přes prsa.
Jednou se šila i jako dvoubarevná, což, myslím, nevypadá zle, ale určitě bych více jak dvě barvy nepoužila.


A jednou se šila také s panelem na předním díle, ale v této verzi je bez dlouhého popruhu.


Tak to je pro dnešek vše. A vlastně je to vše i z jednotlivých kolekcí. Ale myslete na to, že vše se dá přizpůsobit vám-zákaznicím.

Příště na téma: Jak se šije...

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Zklamání aneb Když se "daří", tak se daří!

První z náročných týdnů, které nás čekají, máme za sebou... A můžu teda říct, že jsem KO ještě teď!
Pondělí. Velikonoční tvoření ve škole. No jako proč ne. Všechno nachystáno, připraveno, člověk přijde k hotovému a odejde bez peněz, se spoustou výrobků a s Batmanem. Batman - super nápad, ale... po dvaceti minutách malování na obličej přišla půl hodina odličování. A nešlo to úplně lehce a bezbolestně.
*** Úterý. Velikonoční tvoření ve školce. Tady už to bylo horší. Ne organizačně ale prostorově. Žádná školní jídelna, ale třída Skřítků, malé stolky a spousta, spooousta maminek, tatínků, babiček či tetiček. U některých dětí jsem měla pocit, že patří k Hujerům a nakonec stejně tvořili dospělí a děti si hrály.

 *** Středa. Konečně měl přijít volný den a poklidná příprava na Velikonoce. Nakonec jsem řešila daně a taneční kostýmy, takže zase nic. *** Čtvrtek. Hurá, velikonoční prázdniny. Uklidím, vyperu, nachystám, koupím tatar, projdem trhy... O půl deváte telefonát ze školky a všechno je jinak. Že se če…

Prázdniny aneb Týden první

První den prázdnin a už od rána je potřeba zapojit je do práce :) Pěkně od půl deváté. A obíráme rybíz kuličku po kuličce, ať máme z čeho péct buchty :) Nakonec z toho máme dvacet "porcí", takže vystaráno...

*** Při úterní projížďce na koloběžkách si Agi, aniž bychom to tušili, uhnala úžeh. Středeční procházka k Bečvě a "kamenným sochám" tedy nakonec úplně nedopadla, ale než se úžeh projevil, myslím, že jsme si to užili.

A dokonce si děti oblíkly oblečky vyloženě hodící se na takovou "akci"...
A póza nakonec...

*** Čtvrtek Agi proležela s teplotama, tak jsme se pustili do úpravy balkónu. Počasí jako malované, takže jsme se na zaskleném balkóně málem uvařili... Ale - podlaha je hotová a konečně mám pěkné místečko na focení. I v zimě!

 *** V pátek po delší době zapršelo, ale nikomu to nevadilo :)

Nákres aneb Kabelka na přání

Čas od času mi napíše zákaznice, že by chtěla kabelku, kterou nemám v nabídce. Zůstane tvar, rozměr a pak... mám před sebou seznam požadavků a přání, co by kabelka měla a neměla mít... Cena se odvíjí podle obtížnosti, ale vesměs vždycky tak nějak vychází jako ty, co šiju běžně.
Po Vánocích se mi takové kabelky/tašky sešly tři. Ta nejobtížnější z nich je téměř hotová. Přišel mi nákres na čtverečkovaném papíře, s rozměry a barvami. Nejhorší bylo ve vodách internetu najít ten správný materiál.

Pak nákres přenést do střihu a vymyslet technický postup tak, aby šití bylo co nejjednodušší... No, s šitím předního dílu jsem si hrála celý den. Myslím, že to nakonec nedopadlo vůbec zle. Ale mít tuto kabelku ve stálé nabídce, musela bych zvýšit cenu.

Dnes mám před sebou už jen podšívku, nafotit, zabalit a odeslat.

Do konce týdne ještě musím zvládnou další dvě kabelky na přání. Jedna bude jednoduchá, černá, čtvercová a ta druhá z kočárkoviny pro čerstvou maminku. Každá taková kabelka či taška je pro mě…