Přeskočit na hlavní obsah

Jak vznikají kolekce... část pátá

Tak.. a je tu poslední část kabelkových kolekcí.

Kolekce MESSENGER
Tak dlouho mě holky naše přemlouvaly ke kabelkám, až se konečně dočkaly. Vybraly si hvězdičkové látky (na těch teď v poslední době "ujíždíme") a na konci října je měly jako předčasný dárek k Vánocům. Uznávám, že v té "dětské velikosti" pro Agátku nebylo zrovna rozumné použít látku se smetanovým základem, ale když Agi tak miluje oranžovou, že to jinak nešlo :)


Kabelky střihově a velikostně vychází z již známých kolekcí (for Kids - jen jsem přidala boční dílek, Sport, Medium a School & Office), ale zip a celý přední díl je "překrytý" klopou.


Holky nosí kabelky skoro denně do školky a kvůli jejich bezpečnosti a svému klidu mají navíc reflexní lemování a hvězdičku na klopě. Běžně tak kabelky nešiju, ale pokud budu vědět, že je kabelka pro děti, dávám "bezpečnostní prvky" automaticky.

Kolekce MISS ELEGANCE a WOMAN´S ELEGANCE
...jsou kabelky, ve kterých se spojily síly dvou žen z opačných koutů republiky. Na jedné straně je Renata (mimo jiné úspěšná spisovatelka, blízká kamarádka režiséra Zdeňka Trošky a maminka malého Kryštůfka), která navrhuje a tvoří látkové panely na předních dílech. Na druhé straně jsem já, která k "obrázku" dotvářím kabelku.
"WE" jsou tak trochu "upgrade" v minulých měsících velmi úspěšných letniček.


"ME" je střihově nová kabelka. Jednoduchá a přitom s nápadem. Mladistvá i retro. Záleží na použitém materiálu. A na Vás...


...je novinkou letošní ledna.
Po Vánocích za mnou přišla moje mamka, že by chtěla nějakou velkou kabel(k)u k zimnímu kabátu. No a protože se mamča trošku bojí barev ;), je první kabelka této kolekce... černá. Nicméně barev už pomalu přibývá...


Je to kolekce, která vychází z Woman´s Elegance. Má krásná "dovozová" ouška, celokoženkové tělo (z nádherné, měkké a na omak velmi příjemné koženky) a oválné dno. Přední díl je sice členěný, ale tím že je (ve většině případů) v jedné barvě, nejde na první pohled vidět. Tento typ kabelky se dá nosit na rameni i křížem přes prsa.
Jednou se šila i jako dvoubarevná, což, myslím, nevypadá zle, ale určitě bych více jak dvě barvy nepoužila.


A jednou se šila také s panelem na předním díle, ale v této verzi je bez dlouhého popruhu.


Tak to je pro dnešek vše. A vlastně je to vše i z jednotlivých kolekcí. Ale myslete na to, že vše se dá přizpůsobit vám-zákaznicím.

Příště na téma: Jak se šije...

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Prázdniny aneb Týden první

První den prázdnin a už od rána je potřeba zapojit je do práce :) Pěkně od půl deváté. A obíráme rybíz kuličku po kuličce, ať máme z čeho péct buchty :) Nakonec z toho máme dvacet "porcí", takže vystaráno...

*** Při úterní projížďce na koloběžkách si Agi, aniž bychom to tušili, uhnala úžeh. Středeční procházka k Bečvě a "kamenným sochám" tedy nakonec úplně nedopadla, ale než se úžeh projevil, myslím, že jsme si to užili.

A dokonce si děti oblíkly oblečky vyloženě hodící se na takovou "akci"...
A póza nakonec...

*** Čtvrtek Agi proležela s teplotama, tak jsme se pustili do úpravy balkónu. Počasí jako malované, takže jsme se na zaskleném balkóně málem uvařili... Ale - podlaha je hotová a konečně mám pěkné místečko na focení. I v zimě!

 *** V pátek po delší době zapršelo, ale nikomu to nevadilo :)

Prázdniny aneb Týden pátý

Kdy je ten správný čas? Na co?
- kdy nechat děti samotné bez rodičů - kdy je pustit ze školy samotné domů - kdy je poslat na prázdniny s prarodiči na chatu - kdy jim zaplatit pobytový tábor
Proč to řeším? Protože když jsme včera odjížděli z chaty s prázdným autem, nebylo mi nejlíp. Klárka celou dobu pofňukávala, že chce jet domů. Kdy je to "vydírání" ze strany dítěte a kdy je v tom vážný důvod? Jsem bezradná a docela mě to trápí. Ano, jsem tu pro děti, ale taky jsem ráda sama se sebou. Kde je ta "zlatá střední cesta"?
Máme tři děti, ale v tomto pořád tápu. Věřím, že vše, co dělám, dělám správně... Ale pak přijde jedna věc, která mě totálně vykolejí a já... nevím.

Poslední aneb Něco končí, něco začíná!

Rok 2018 má před sebou už jen pár hodin. Jaký byl? Splnilo se vám to, co jste si loni v tuto dobu přáli?

Já o tom všem, co bylo a co nás čeká, v poslední době docela přemýšlím a i proto jsem se rozhodla, že dnešní blog je poslední. Nejen v letošním roce ale tak nějak vůbec... celkově. 
Neříkám, že je to navždy.
Jen od ledna plánuju změny a chtěla bych na to mít více prostoru i času. A i když ráda píšu (a básničky mi nejdou), věřím, že z Tý-deníku se stane aspoň "občasník".
***
Když se ohlédnu na poslední čtyří měsíce, dalo by se to shrnout jedním slovem: VYČERPÁVAJÍCÍ! A tak už fakt fungovat nechci. Momentálně jsem ve stavu, že šicí stroje obcházím velkým obloukem a jakákoliv práce s nimi mi nedělá radost tak, jako to bylo dřív. Týden vánočních prázdnin na regeneraci bohužel nestačil.
Posledních devět let jsem si neužila advent a vánoční přípravy. Plnila jsem téměř nemožné, aby dárky pro zákazníky byly pod stromečkem včas a sama jsem pak sháněla po nocích na eshopech, co naše děti …