Přeskočit na hlavní obsah

Jak na konci roku...

...a je po svátcích... A jako každý rok je mi smutno a tak nějak uvnitř cítím prázdno. Na Vánoce se těším, snažím se nestresovat a užít si to. Dokonce jsem stihla i nějaké ty pohádky... Ale co bude teď? Ponurý a šedivý leden.

Letos se musím pochválit. Dárky byly nachystané, zabalené a rozdělené v taškách už skoro 14 dní před Štědrým dnem. Už několikátý rok nekupuju drahé balící papíry, protože je to naprosto zbytečné :) Koupila jsem roli obyčejného balícího "šedáku", barevné stužky a lepící štítky. Každý člen rodiny měl svou barvu stužky i štítku, takže to na první pohled bylo snadno rozpoznatelné. Spotřeba papíru pro naši rodinu i prarodiče byla asi 20 m2.


Letos ke stromečku přibyl i ladovský betlém. Jednoduchý a krásný. Podle fotky to vypadá, že ještě tři čtyři dárky a koberec pod stromek ani dávat nemusíme, bo by stejně nebyl vidět :)

Jinak... čím víc děti rostou tím víc je nám stromeček malý. Už je stejně vysoký jak Klárka. A to v roce 2009 (když měla čtyři měsíce) ležela pod stromečkem jako jeden z dárečků :)

Taky nesmím zapomenout na každoroční rodinnou "božohódovou" fotku u stromečku. Asi bysme měli koupit opravdu vyšší. Za pár let nebude vidět vůbec :)


Tak co napsat závěrem roku i blogu... Přetlumočím odpověď sedmileté Klárky na otázku: "Co by si chtěla k Vánocům?"
"Já nevím, já už všechno mám. Ale asi aby se všichni měli rádi!"

Takže lidi, mějte se rádi!
Krásný zbytek roku 2016 a šťastný vstup do roku 2017!

 

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Zklamání aneb Když se "daří", tak se daří!

První z náročných týdnů, které nás čekají, máme za sebou... A můžu teda říct, že jsem KO ještě teď!
Pondělí. Velikonoční tvoření ve škole. No jako proč ne. Všechno nachystáno, připraveno, člověk přijde k hotovému a odejde bez peněz, se spoustou výrobků a s Batmanem. Batman - super nápad, ale... po dvaceti minutách malování na obličej přišla půl hodina odličování. A nešlo to úplně lehce a bezbolestně.
*** Úterý. Velikonoční tvoření ve školce. Tady už to bylo horší. Ne organizačně ale prostorově. Žádná školní jídelna, ale třída Skřítků, malé stolky a spousta, spooousta maminek, tatínků, babiček či tetiček. U některých dětí jsem měla pocit, že patří k Hujerům a nakonec stejně tvořili dospělí a děti si hrály.

 *** Středa. Konečně měl přijít volný den a poklidná příprava na Velikonoce. Nakonec jsem řešila daně a taneční kostýmy, takže zase nic. *** Čtvrtek. Hurá, velikonoční prázdniny. Uklidím, vyperu, nachystám, koupím tatar, projdem trhy... O půl deváte telefonát ze školky a všechno je jinak. Že se če…

Nákres aneb Kabelka na přání

Čas od času mi napíše zákaznice, že by chtěla kabelku, kterou nemám v nabídce. Zůstane tvar, rozměr a pak... mám před sebou seznam požadavků a přání, co by kabelka měla a neměla mít... Cena se odvíjí podle obtížnosti, ale vesměs vždycky tak nějak vychází jako ty, co šiju běžně.
Po Vánocích se mi takové kabelky/tašky sešly tři. Ta nejobtížnější z nich je téměř hotová. Přišel mi nákres na čtverečkovaném papíře, s rozměry a barvami. Nejhorší bylo ve vodách internetu najít ten správný materiál.

Pak nákres přenést do střihu a vymyslet technický postup tak, aby šití bylo co nejjednodušší... No, s šitím předního dílu jsem si hrála celý den. Myslím, že to nakonec nedopadlo vůbec zle. Ale mít tuto kabelku ve stálé nabídce, musela bych zvýšit cenu.

Dnes mám před sebou už jen podšívku, nafotit, zabalit a odeslat.

Do konce týdne ještě musím zvládnou další dvě kabelky na přání. Jedna bude jednoduchá, černá, čtvercová a ta druhá z kočárkoviny pro čerstvou maminku. Každá taková kabelka či taška je pro mě…

Květen aneb Jedeme na doraz!

Poslední dubnový týden i víkend za námi! Příroda zezelenala, venkovní teplota stoupá hodně nad 20°C! Žádné jaro, skočili jsme rovnou do léta. Uvidíme, jak dlouho vydrží...
  *** Když není práce na zahrádce, Davča si poradí i na balkóně. Se sbíječkou!
 *** V půlce týdne jsem měla pracovní schůzku. A to na téma - maskot pro Zásobování teplem Vsetín! No, to ještě bude akce :) Motiv je daný (už díky maskotovi, kterého jsem šila na podzim), teď už mám jen čtrnáct dní na to, abych z "polštáře" vytvořila "něco", co se bude dát oblíknout na dny otevřených dveří a podobné akce.

 *** Krásné sobotní počasí nás "vyhnalo" na kopec. Na to, že bydlíme na největším sídlišti, máme do přírody pár metrů... A Vsetín pak jako na dlani :)

Největší radost pak mají samozřejmě děti. Zalezou do lesíka a staví domečky z větví, vytváří umělá ohniště a za žádnou cenu nechtějí jít dál. A to jsme tak s bídou v půlce :)

Ale na blbosti je vždycky dost času :)


 *** A konec týdne opět na soutěži. Mi…