Přeskočit na hlavní obsah

Jak na konci roku...

...a je po svátcích... A jako každý rok je mi smutno a tak nějak uvnitř cítím prázdno. Na Vánoce se těším, snažím se nestresovat a užít si to. Dokonce jsem stihla i nějaké ty pohádky... Ale co bude teď? Ponurý a šedivý leden.

Letos se musím pochválit. Dárky byly nachystané, zabalené a rozdělené v taškách už skoro 14 dní před Štědrým dnem. Už několikátý rok nekupuju drahé balící papíry, protože je to naprosto zbytečné :) Koupila jsem roli obyčejného balícího "šedáku", barevné stužky a lepící štítky. Každý člen rodiny měl svou barvu stužky i štítku, takže to na první pohled bylo snadno rozpoznatelné. Spotřeba papíru pro naši rodinu i prarodiče byla asi 20 m2.


Letos ke stromečku přibyl i ladovský betlém. Jednoduchý a krásný. Podle fotky to vypadá, že ještě tři čtyři dárky a koberec pod stromek ani dávat nemusíme, bo by stejně nebyl vidět :)

Jinak... čím víc děti rostou tím víc je nám stromeček malý. Už je stejně vysoký jak Klárka. A to v roce 2009 (když měla čtyři měsíce) ležela pod stromečkem jako jeden z dárečků :)

Taky nesmím zapomenout na každoroční rodinnou "božohódovou" fotku u stromečku. Asi bysme měli koupit opravdu vyšší. Za pár let nebude vidět vůbec :)


Tak co napsat závěrem roku i blogu... Přetlumočím odpověď sedmileté Klárky na otázku: "Co by si chtěla k Vánocům?"
"Já nevím, já už všechno mám. Ale asi aby se všichni měli rádi!"

Takže lidi, mějte se rádi!
Krásný zbytek roku 2016 a šťastný vstup do roku 2017!

 

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Zklamání aneb Když se "daří", tak se daří!

První z náročných týdnů, které nás čekají, máme za sebou... A můžu teda říct, že jsem KO ještě teď!
Pondělí. Velikonoční tvoření ve škole. No jako proč ne. Všechno nachystáno, připraveno, člověk přijde k hotovému a odejde bez peněz, se spoustou výrobků a s Batmanem. Batman - super nápad, ale... po dvaceti minutách malování na obličej přišla půl hodina odličování. A nešlo to úplně lehce a bezbolestně.
*** Úterý. Velikonoční tvoření ve školce. Tady už to bylo horší. Ne organizačně ale prostorově. Žádná školní jídelna, ale třída Skřítků, malé stolky a spousta, spooousta maminek, tatínků, babiček či tetiček. U některých dětí jsem měla pocit, že patří k Hujerům a nakonec stejně tvořili dospělí a děti si hrály.

 *** Středa. Konečně měl přijít volný den a poklidná příprava na Velikonoce. Nakonec jsem řešila daně a taneční kostýmy, takže zase nic. *** Čtvrtek. Hurá, velikonoční prázdniny. Uklidím, vyperu, nachystám, koupím tatar, projdem trhy... O půl deváte telefonát ze školky a všechno je jinak. Že se če…

Prázdniny aneb Týden první

První den prázdnin a už od rána je potřeba zapojit je do práce :) Pěkně od půl deváté. A obíráme rybíz kuličku po kuličce, ať máme z čeho péct buchty :) Nakonec z toho máme dvacet "porcí", takže vystaráno...

*** Při úterní projížďce na koloběžkách si Agi, aniž bychom to tušili, uhnala úžeh. Středeční procházka k Bečvě a "kamenným sochám" tedy nakonec úplně nedopadla, ale než se úžeh projevil, myslím, že jsme si to užili.

A dokonce si děti oblíkly oblečky vyloženě hodící se na takovou "akci"...
A póza nakonec...

*** Čtvrtek Agi proležela s teplotama, tak jsme se pustili do úpravy balkónu. Počasí jako malované, takže jsme se na zaskleném balkóně málem uvařili... Ale - podlaha je hotová a konečně mám pěkné místečko na focení. I v zimě!

 *** V pátek po delší době zapršelo, ale nikomu to nevadilo :)

Prázdniny aneb Týden pátý

Kdy je ten správný čas? Na co?
- kdy nechat děti samotné bez rodičů - kdy je pustit ze školy samotné domů - kdy je poslat na prázdniny s prarodiči na chatu - kdy jim zaplatit pobytový tábor
Proč to řeším? Protože když jsme včera odjížděli z chaty s prázdným autem, nebylo mi nejlíp. Klárka celou dobu pofňukávala, že chce jet domů. Kdy je to "vydírání" ze strany dítěte a kdy je v tom vážný důvod? Jsem bezradná a docela mě to trápí. Ano, jsem tu pro děti, ale taky jsem ráda sama se sebou. Kde je ta "zlatá střední cesta"?
Máme tři děti, ale v tomto pořád tápu. Věřím, že vše, co dělám, dělám správně... Ale pak přijde jedna věc, která mě totálně vykolejí a já... nevím.