Přeskočit na hlavní obsah

Výletíme!

Konec prázdnin u nás bývá náročný. Spousta věcí a akcí je ještě třeba stihnout, k tomu všemu Klárčiny narozeniny a jejich oslava... Práci momentálně vůbec nestíhám, protože nejsme téměř doma a večer padám únavou. Věřím, že poslední prázdninový týden, mimo jiné, stihnu dohnat vše, co mi chybí. A není toho málo...

Ve středu jsme vyrazili do kina. Po strništi bos znají holky jako audio knihu snad zpaměti. Spoustu dialogů odříkaly dřív než herci, hodně věcí si daly do souvislosti, z některých věcí byly překvapené.
Film to byl úžasný, ačkoliv já byla trošku zklamaná. I když si nejsem jitá, že je to to správné slovo. Svěrákova čtená verze je taková vtipnější. Film prostě odrážel válečnou dobu, takže i vtipné hlášky tolik nevyzněly. Není to chyba Svěráků, jen na člověka pořád tak nějak působí válka.

 zdroj: google.com

Ve čtvrtek jsme po pár měsících vyjeli do ZOO. Jednu tu máme za kopcem - ZOO Lešná. Po delší době bylo docela chladno, takže jsem si říkala, že cesta bude bez zastávek. Ale kdeže...
Holky si s sebou vzaly sešity, takže u každého zvířete, kolem kterého jsme prošli, jsme zastavovali, protože si to museli zaznamenat - jedna obrázkem, druhá psanou formou.
Jako pokaždé nás čekala i přestávka na oběd a klasika: hranolky s kečupem nebo smažák. A vosy. Všude. A strašně hafo. Než si člověk dal sousto do pusy, desetkrát se musel ohnat, dvakrát ji vyhodit z pití a jídlo do sebe hodit.
Celou zoologickou nemáme šanci projít. Vždy vybíráme ta zvířata, která děti bezpečně poznají. Stejně mám pocit, že je ten výlet o zvířatech jen tak nějak okrajově. Neustálé otázky typu:
Kde je záchod?
Dáme si zmrzlinu?
Co si dáme k obědu?
Dáme si zmrzlinu?
Můžu si něco koupit?
Dlouho se odolávat nedá :) A navíc - zmrzlinu miluju!
A to nejlepší nakonec - ZOO vláčkem zpátky k východu.

 zdroj: google.com

Po třetí hodině odpadáme všichni do auta. Jsme úplně hotoví. A lehčí asi o 1.250,- Kč. To je hned:
- rodinné vstupné: 400,- Kč (Davídek zatím zadarmo)
- pět porcí zmrzliny: 75,-
- oběd: 400,-
- 5x alko/nealko: 300,- (Ano, přesně tolik. Nápoje dávají v plastových kelímcích a každý je zálohovaný - 30,- Kč/ks)
- pět porcí zmrzliny: 75,-
- zoo vláček pro pět osob: 150,-
Teď vám tady možná nesouhlasí součet všech položek s částkou, o které jsem psala... Výsledek by byl 1.400,-, ale kelímky jsme nakonec vrátili :)

Cesta zpátky byla kapku... náročná. Já i Klárka jsme takové "blinkací" typy. Akorát já byla tentokrát v pohodě. První zastávka někde před Všeminou byla jen taková zkušební. Prošly jsme se po krajnici a bylo dobře.
Pak už ne.
Zbytek cesty šustila Klárka sáčkem před obličejem a pár metrů před Vsetínem přestal sáček šustit, bo byl ze 2/3 plný! Když jsem ho vyhazovala, připadala jsem si jako bych šla ze Zverimexu a nesla si domů rybičky.
Každopádně Klárce otrnulo a doma si dala k večeři párek a tři krajíce chleba :)

zdroj: google.com

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Prázdniny aneb Týden první

První den prázdnin a už od rána je potřeba zapojit je do práce :) Pěkně od půl deváté. A obíráme rybíz kuličku po kuličce, ať máme z čeho péct buchty :) Nakonec z toho máme dvacet "porcí", takže vystaráno...

*** Při úterní projížďce na koloběžkách si Agi, aniž bychom to tušili, uhnala úžeh. Středeční procházka k Bečvě a "kamenným sochám" tedy nakonec úplně nedopadla, ale než se úžeh projevil, myslím, že jsme si to užili.

A dokonce si děti oblíkly oblečky vyloženě hodící se na takovou "akci"...
A póza nakonec...

*** Čtvrtek Agi proležela s teplotama, tak jsme se pustili do úpravy balkónu. Počasí jako malované, takže jsme se na zaskleném balkóně málem uvařili... Ale - podlaha je hotová a konečně mám pěkné místečko na focení. I v zimě!

 *** V pátek po delší době zapršelo, ale nikomu to nevadilo :)

Prázdniny aneb Týden pátý

Kdy je ten správný čas? Na co?
- kdy nechat děti samotné bez rodičů - kdy je pustit ze školy samotné domů - kdy je poslat na prázdniny s prarodiči na chatu - kdy jim zaplatit pobytový tábor
Proč to řeším? Protože když jsme včera odjížděli z chaty s prázdným autem, nebylo mi nejlíp. Klárka celou dobu pofňukávala, že chce jet domů. Kdy je to "vydírání" ze strany dítěte a kdy je v tom vážný důvod? Jsem bezradná a docela mě to trápí. Ano, jsem tu pro děti, ale taky jsem ráda sama se sebou. Kde je ta "zlatá střední cesta"?
Máme tři děti, ale v tomto pořád tápu. Věřím, že vše, co dělám, dělám správně... Ale pak přijde jedna věc, která mě totálně vykolejí a já... nevím.

Poslední aneb Něco končí, něco začíná!

Rok 2018 má před sebou už jen pár hodin. Jaký byl? Splnilo se vám to, co jste si loni v tuto dobu přáli?

Já o tom všem, co bylo a co nás čeká, v poslední době docela přemýšlím a i proto jsem se rozhodla, že dnešní blog je poslední. Nejen v letošním roce ale tak nějak vůbec... celkově. 
Neříkám, že je to navždy.
Jen od ledna plánuju změny a chtěla bych na to mít více prostoru i času. A i když ráda píšu (a básničky mi nejdou), věřím, že z Tý-deníku se stane aspoň "občasník".
***
Když se ohlédnu na poslední čtyří měsíce, dalo by se to shrnout jedním slovem: VYČERPÁVAJÍCÍ! A tak už fakt fungovat nechci. Momentálně jsem ve stavu, že šicí stroje obcházím velkým obloukem a jakákoliv práce s nimi mi nedělá radost tak, jako to bylo dřív. Týden vánočních prázdnin na regeneraci bohužel nestačil.
Posledních devět let jsem si neužila advent a vánoční přípravy. Plnila jsem téměř nemožné, aby dárky pro zákazníky byly pod stromečkem včas a sama jsem pak sháněla po nocích na eshopech, co naše děti …