Přeskočit na hlavní obsah

Začínáme!

Co si pamatuju, léto pro mě vždy končilo už 31. srpna. A mám to tak do teď. Jako by se v noci z posledního srpna na prvního září někde něco přeplo... Přes prázdniny jsem večer při práci na počítači na monitoru nic neviděla, jak ještě v osm, v devět svítilo slunko a teď - půl osmé a tma jako v ranci.

Po jarní únavě, letnímu vyčerpání z tropickýh teplot přichází podzimní splín a zimní deprese...

Ale ne, není to tak hrozné. Myslím - se mnou :) Pravda ale je, že se to počasí opravdu tak nějak "zlomilo". Jako by vědělo, že není třeba mít slunný den, když to děti stejně prosedí ve škole.
Doufám ale v lepší/světlejší zítřky.
Stejně jako jsme celé léto čekali na déšť, aby ochladil nás i přírodu, tak teď po propršeném víkendu věřím v slunné babí léto :)

Po prázdninové odmlce vyrážíme opět do školy. Agátka měla "první" školkový den už v pátek. Ve čtvrtek lítala jak elektrická myš a chystala si věci. Sama. Pravda - už to není žádný bažant, ale dokázala mě i překvapit. Přesně dokázala odvodit všechny souvislosti...
Když bude hezky, mám...
Když bude zima, mám toto...
Když bude pršet, tak...
A pak náhradní, co kdyby náhodou...
A jedny boty, druhé, třetí...

A k tomu všemu 30 párů návleků na boty pro rodiče do školky. Takže první den se vším všudy - prostě pořádné stěhování... Na konci roku je mi jasné, že to budem odnášet celý červen :)


A co teď? Tak trochu nové začátky...
Klárka druhá třída.
Agátka má před sebou poslední rok ve školce - předškolačka naše.
A Davídek? Ten má před sebou poslední rok doma. Nejspíš... Za rok do školky. Ale pořád je to takový drobek, že si ho ve školce zatím ještě ani nedovedu představit...

Minulý týden jsem četla nějaký článek o tom, že by se posunuly letní prázdniny. Těh variant bylo několik...
- prázdniny červen, červenec, první pololetí srpen až prosinec (včetně vysvědčení); Vánoce už by se nikdo nestresoval, bo by byly uzavřené známky
- prázdniny červen, červenec a srpen. To si teda nejsem úplně jistá, že už by to neblo příliš...
- prázdniny podle krajů (systém jako jarní prázdniny) - tato varianta se mi teda líbí ze všeho nejmíň!
Co si myslíte vy? Chce to změnu?

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Zklamání aneb Když se "daří", tak se daří!

První z náročných týdnů, které nás čekají, máme za sebou... A můžu teda říct, že jsem KO ještě teď!
Pondělí. Velikonoční tvoření ve škole. No jako proč ne. Všechno nachystáno, připraveno, člověk přijde k hotovému a odejde bez peněz, se spoustou výrobků a s Batmanem. Batman - super nápad, ale... po dvaceti minutách malování na obličej přišla půl hodina odličování. A nešlo to úplně lehce a bezbolestně.
*** Úterý. Velikonoční tvoření ve školce. Tady už to bylo horší. Ne organizačně ale prostorově. Žádná školní jídelna, ale třída Skřítků, malé stolky a spousta, spooousta maminek, tatínků, babiček či tetiček. U některých dětí jsem měla pocit, že patří k Hujerům a nakonec stejně tvořili dospělí a děti si hrály.

 *** Středa. Konečně měl přijít volný den a poklidná příprava na Velikonoce. Nakonec jsem řešila daně a taneční kostýmy, takže zase nic. *** Čtvrtek. Hurá, velikonoční prázdniny. Uklidím, vyperu, nachystám, koupím tatar, projdem trhy... O půl deváte telefonát ze školky a všechno je jinak. Že se če…

Prázdniny aneb Týden první

První den prázdnin a už od rána je potřeba zapojit je do práce :) Pěkně od půl deváté. A obíráme rybíz kuličku po kuličce, ať máme z čeho péct buchty :) Nakonec z toho máme dvacet "porcí", takže vystaráno...

*** Při úterní projížďce na koloběžkách si Agi, aniž bychom to tušili, uhnala úžeh. Středeční procházka k Bečvě a "kamenným sochám" tedy nakonec úplně nedopadla, ale než se úžeh projevil, myslím, že jsme si to užili.

A dokonce si děti oblíkly oblečky vyloženě hodící se na takovou "akci"...
A póza nakonec...

*** Čtvrtek Agi proležela s teplotama, tak jsme se pustili do úpravy balkónu. Počasí jako malované, takže jsme se na zaskleném balkóně málem uvařili... Ale - podlaha je hotová a konečně mám pěkné místečko na focení. I v zimě!

 *** V pátek po delší době zapršelo, ale nikomu to nevadilo :)

Nákres aneb Kabelka na přání

Čas od času mi napíše zákaznice, že by chtěla kabelku, kterou nemám v nabídce. Zůstane tvar, rozměr a pak... mám před sebou seznam požadavků a přání, co by kabelka měla a neměla mít... Cena se odvíjí podle obtížnosti, ale vesměs vždycky tak nějak vychází jako ty, co šiju běžně.
Po Vánocích se mi takové kabelky/tašky sešly tři. Ta nejobtížnější z nich je téměř hotová. Přišel mi nákres na čtverečkovaném papíře, s rozměry a barvami. Nejhorší bylo ve vodách internetu najít ten správný materiál.

Pak nákres přenést do střihu a vymyslet technický postup tak, aby šití bylo co nejjednodušší... No, s šitím předního dílu jsem si hrála celý den. Myslím, že to nakonec nedopadlo vůbec zle. Ale mít tuto kabelku ve stálé nabídce, musela bych zvýšit cenu.

Dnes mám před sebou už jen podšívku, nafotit, zabalit a odeslat.

Do konce týdne ještě musím zvládnou další dvě kabelky na přání. Jedna bude jednoduchá, černá, čtvercová a ta druhá z kočárkoviny pro čerstvou maminku. Každá taková kabelka či taška je pro mě…