Přeskočit na hlavní obsah

Deadline aneb Když hoří termín, je to o zdraví!

Tak to zase po nějaké době přišlo. Nezvaně, ale nejspíš se to dalo očekávat. Nedostatek spánku, spousta práce, hořící termíny... A pak - neschopnost udělat cokoliv!

Nejdřív jsem několik dní zápasila se softshellovou kombinézou, která byla při šití tak těžká, že mě bolely ruce.


***

Pak hned další softshell. Naštěstí úplně něco jiného, i jiná barevnost. Ale cítila jsem na sobě, že mi to jde pomaleji než obvykle. Ale mám to - kabátek pro malou slečnu a jako bonus - čepice a nákrčník.


 ***
V sobotu večer (asi do čtvrt na jednu) jsem se ještě pustila do střihů na tílka pro MAMAS tanečnice. A asi jsem to trochu přetáhla, protože neděle stála za prd. Sotva jsem se hýbala. Kus dne jsem jen seděla a čučela, ale nakonec jsem se pustila alespoň do fotoalba. A že mám skluz - jsem teprve u března 2016.
***
Z celého týdne jsem ani venku moc nepobyla a když už konečně jo, tak se ochladilo na nějakých 8 °C a pršelo. Tři dny jsem čekala na pošťáka, který měl přinést balík s deštníkem a gumáčkama pro Davču. To pak bylo radosti, když jsme je mohli hnedka vyzkoušet :)

 ***
A co dnes? Pomalý rozjezd. A konečně bych si mohla lépe plánovat práci. Jinak mě odvezou, protože příštích několik týdnů bude náročných i bez šití...

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Zklamání aneb Když se "daří", tak se daří!

První z náročných týdnů, které nás čekají, máme za sebou... A můžu teda říct, že jsem KO ještě teď!
Pondělí. Velikonoční tvoření ve škole. No jako proč ne. Všechno nachystáno, připraveno, člověk přijde k hotovému a odejde bez peněz, se spoustou výrobků a s Batmanem. Batman - super nápad, ale... po dvaceti minutách malování na obličej přišla půl hodina odličování. A nešlo to úplně lehce a bezbolestně.
*** Úterý. Velikonoční tvoření ve školce. Tady už to bylo horší. Ne organizačně ale prostorově. Žádná školní jídelna, ale třída Skřítků, malé stolky a spousta, spooousta maminek, tatínků, babiček či tetiček. U některých dětí jsem měla pocit, že patří k Hujerům a nakonec stejně tvořili dospělí a děti si hrály.

 *** Středa. Konečně měl přijít volný den a poklidná příprava na Velikonoce. Nakonec jsem řešila daně a taneční kostýmy, takže zase nic. *** Čtvrtek. Hurá, velikonoční prázdniny. Uklidím, vyperu, nachystám, koupím tatar, projdem trhy... O půl deváte telefonát ze školky a všechno je jinak. Že se če…

Prázdniny aneb Týden první

První den prázdnin a už od rána je potřeba zapojit je do práce :) Pěkně od půl deváté. A obíráme rybíz kuličku po kuličce, ať máme z čeho péct buchty :) Nakonec z toho máme dvacet "porcí", takže vystaráno...

*** Při úterní projížďce na koloběžkách si Agi, aniž bychom to tušili, uhnala úžeh. Středeční procházka k Bečvě a "kamenným sochám" tedy nakonec úplně nedopadla, ale než se úžeh projevil, myslím, že jsme si to užili.

A dokonce si děti oblíkly oblečky vyloženě hodící se na takovou "akci"...
A póza nakonec...

*** Čtvrtek Agi proležela s teplotama, tak jsme se pustili do úpravy balkónu. Počasí jako malované, takže jsme se na zaskleném balkóně málem uvařili... Ale - podlaha je hotová a konečně mám pěkné místečko na focení. I v zimě!

 *** V pátek po delší době zapršelo, ale nikomu to nevadilo :)

Prázdniny aneb Týden pátý

Kdy je ten správný čas? Na co?
- kdy nechat děti samotné bez rodičů - kdy je pustit ze školy samotné domů - kdy je poslat na prázdniny s prarodiči na chatu - kdy jim zaplatit pobytový tábor
Proč to řeším? Protože když jsme včera odjížděli z chaty s prázdným autem, nebylo mi nejlíp. Klárka celou dobu pofňukávala, že chce jet domů. Kdy je to "vydírání" ze strany dítěte a kdy je v tom vážný důvod? Jsem bezradná a docela mě to trápí. Ano, jsem tu pro děti, ale taky jsem ráda sama se sebou. Kde je ta "zlatá střední cesta"?
Máme tři děti, ale v tomto pořád tápu. Věřím, že vše, co dělám, dělám správně... Ale pak přijde jedna věc, která mě totálně vykolejí a já... nevím.