Přeskočit na hlavní obsah

Výletíme!

Konec prázdnin u nás bývá náročný. Spousta věcí a akcí je ještě třeba stihnout, k tomu všemu Klárčiny narozeniny a jejich oslava... Práci momentálně vůbec nestíhám, protože nejsme téměř doma a večer padám únavou. Věřím, že poslední prázdninový týden, mimo jiné, stihnu dohnat vše, co mi chybí. A není toho málo...

Ve středu jsme vyrazili do kina. Po strništi bos znají holky jako audio knihu snad zpaměti. Spoustu dialogů odříkaly dřív než herci, hodně věcí si daly do souvislosti, z některých věcí byly překvapené.
Film to byl úžasný, ačkoliv já byla trošku zklamaná. I když si nejsem jitá, že je to to správné slovo. Svěrákova čtená verze je taková vtipnější. Film prostě odrážel válečnou dobu, takže i vtipné hlášky tolik nevyzněly. Není to chyba Svěráků, jen na člověka pořád tak nějak působí válka.

 zdroj: google.com

Ve čtvrtek jsme po pár měsících vyjeli do ZOO. Jednu tu máme za kopcem - ZOO Lešná. Po delší době bylo docela chladno, takže jsem si říkala, že cesta bude bez zastávek. Ale kdeže...
Holky si s sebou vzaly sešity, takže u každého zvířete, kolem kterého jsme prošli, jsme zastavovali, protože si to museli zaznamenat - jedna obrázkem, druhá psanou formou.
Jako pokaždé nás čekala i přestávka na oběd a klasika: hranolky s kečupem nebo smažák. A vosy. Všude. A strašně hafo. Než si člověk dal sousto do pusy, desetkrát se musel ohnat, dvakrát ji vyhodit z pití a jídlo do sebe hodit.
Celou zoologickou nemáme šanci projít. Vždy vybíráme ta zvířata, která děti bezpečně poznají. Stejně mám pocit, že je ten výlet o zvířatech jen tak nějak okrajově. Neustálé otázky typu:
Kde je záchod?
Dáme si zmrzlinu?
Co si dáme k obědu?
Dáme si zmrzlinu?
Můžu si něco koupit?
Dlouho se odolávat nedá :) A navíc - zmrzlinu miluju!
A to nejlepší nakonec - ZOO vláčkem zpátky k východu.

 zdroj: google.com

Po třetí hodině odpadáme všichni do auta. Jsme úplně hotoví. A lehčí asi o 1.250,- Kč. To je hned:
- rodinné vstupné: 400,- Kč (Davídek zatím zadarmo)
- pět porcí zmrzliny: 75,-
- oběd: 400,-
- 5x alko/nealko: 300,- (Ano, přesně tolik. Nápoje dávají v plastových kelímcích a každý je zálohovaný - 30,- Kč/ks)
- pět porcí zmrzliny: 75,-
- zoo vláček pro pět osob: 150,-
Teď vám tady možná nesouhlasí součet všech položek s částkou, o které jsem psala... Výsledek by byl 1.400,-, ale kelímky jsme nakonec vrátili :)

Cesta zpátky byla kapku... náročná. Já i Klárka jsme takové "blinkací" typy. Akorát já byla tentokrát v pohodě. První zastávka někde před Všeminou byla jen taková zkušební. Prošly jsme se po krajnici a bylo dobře.
Pak už ne.
Zbytek cesty šustila Klárka sáčkem před obličejem a pár metrů před Vsetínem přestal sáček šustit, bo byl ze 2/3 plný! Když jsem ho vyhazovala, připadala jsem si jako bych šla ze Zverimexu a nesla si domů rybičky.
Každopádně Klárce otrnulo a doma si dala k večeři párek a tři krajíce chleba :)

zdroj: google.com

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Zklamání aneb Když se "daří", tak se daří!

První z náročných týdnů, které nás čekají, máme za sebou... A můžu teda říct, že jsem KO ještě teď!
Pondělí. Velikonoční tvoření ve škole. No jako proč ne. Všechno nachystáno, připraveno, člověk přijde k hotovému a odejde bez peněz, se spoustou výrobků a s Batmanem. Batman - super nápad, ale... po dvaceti minutách malování na obličej přišla půl hodina odličování. A nešlo to úplně lehce a bezbolestně.
*** Úterý. Velikonoční tvoření ve školce. Tady už to bylo horší. Ne organizačně ale prostorově. Žádná školní jídelna, ale třída Skřítků, malé stolky a spousta, spooousta maminek, tatínků, babiček či tetiček. U některých dětí jsem měla pocit, že patří k Hujerům a nakonec stejně tvořili dospělí a děti si hrály.

 *** Středa. Konečně měl přijít volný den a poklidná příprava na Velikonoce. Nakonec jsem řešila daně a taneční kostýmy, takže zase nic. *** Čtvrtek. Hurá, velikonoční prázdniny. Uklidím, vyperu, nachystám, koupím tatar, projdem trhy... O půl deváte telefonát ze školky a všechno je jinak. Že se če…

Prázdniny aneb Týden první

První den prázdnin a už od rána je potřeba zapojit je do práce :) Pěkně od půl deváté. A obíráme rybíz kuličku po kuličce, ať máme z čeho péct buchty :) Nakonec z toho máme dvacet "porcí", takže vystaráno...

*** Při úterní projížďce na koloběžkách si Agi, aniž bychom to tušili, uhnala úžeh. Středeční procházka k Bečvě a "kamenným sochám" tedy nakonec úplně nedopadla, ale než se úžeh projevil, myslím, že jsme si to užili.

A dokonce si děti oblíkly oblečky vyloženě hodící se na takovou "akci"...
A póza nakonec...

*** Čtvrtek Agi proležela s teplotama, tak jsme se pustili do úpravy balkónu. Počasí jako malované, takže jsme se na zaskleném balkóně málem uvařili... Ale - podlaha je hotová a konečně mám pěkné místečko na focení. I v zimě!

 *** V pátek po delší době zapršelo, ale nikomu to nevadilo :)

Nákres aneb Kabelka na přání

Čas od času mi napíše zákaznice, že by chtěla kabelku, kterou nemám v nabídce. Zůstane tvar, rozměr a pak... mám před sebou seznam požadavků a přání, co by kabelka měla a neměla mít... Cena se odvíjí podle obtížnosti, ale vesměs vždycky tak nějak vychází jako ty, co šiju běžně.
Po Vánocích se mi takové kabelky/tašky sešly tři. Ta nejobtížnější z nich je téměř hotová. Přišel mi nákres na čtverečkovaném papíře, s rozměry a barvami. Nejhorší bylo ve vodách internetu najít ten správný materiál.

Pak nákres přenést do střihu a vymyslet technický postup tak, aby šití bylo co nejjednodušší... No, s šitím předního dílu jsem si hrála celý den. Myslím, že to nakonec nedopadlo vůbec zle. Ale mít tuto kabelku ve stálé nabídce, musela bych zvýšit cenu.

Dnes mám před sebou už jen podšívku, nafotit, zabalit a odeslat.

Do konce týdne ještě musím zvládnou další dvě kabelky na přání. Jedna bude jednoduchá, černá, čtvercová a ta druhá z kočárkoviny pro čerstvou maminku. Každá taková kabelka či taška je pro mě…