Přeskočit na hlavní obsah

Výletíme!

Konec prázdnin u nás bývá náročný. Spousta věcí a akcí je ještě třeba stihnout, k tomu všemu Klárčiny narozeniny a jejich oslava... Práci momentálně vůbec nestíhám, protože nejsme téměř doma a večer padám únavou. Věřím, že poslední prázdninový týden, mimo jiné, stihnu dohnat vše, co mi chybí. A není toho málo...

Ve středu jsme vyrazili do kina. Po strništi bos znají holky jako audio knihu snad zpaměti. Spoustu dialogů odříkaly dřív než herci, hodně věcí si daly do souvislosti, z některých věcí byly překvapené.
Film to byl úžasný, ačkoliv já byla trošku zklamaná. I když si nejsem jitá, že je to to správné slovo. Svěrákova čtená verze je taková vtipnější. Film prostě odrážel válečnou dobu, takže i vtipné hlášky tolik nevyzněly. Není to chyba Svěráků, jen na člověka pořád tak nějak působí válka.

 zdroj: google.com

Ve čtvrtek jsme po pár měsících vyjeli do ZOO. Jednu tu máme za kopcem - ZOO Lešná. Po delší době bylo docela chladno, takže jsem si říkala, že cesta bude bez zastávek. Ale kdeže...
Holky si s sebou vzaly sešity, takže u každého zvířete, kolem kterého jsme prošli, jsme zastavovali, protože si to museli zaznamenat - jedna obrázkem, druhá psanou formou.
Jako pokaždé nás čekala i přestávka na oběd a klasika: hranolky s kečupem nebo smažák. A vosy. Všude. A strašně hafo. Než si člověk dal sousto do pusy, desetkrát se musel ohnat, dvakrát ji vyhodit z pití a jídlo do sebe hodit.
Celou zoologickou nemáme šanci projít. Vždy vybíráme ta zvířata, která děti bezpečně poznají. Stejně mám pocit, že je ten výlet o zvířatech jen tak nějak okrajově. Neustálé otázky typu:
Kde je záchod?
Dáme si zmrzlinu?
Co si dáme k obědu?
Dáme si zmrzlinu?
Můžu si něco koupit?
Dlouho se odolávat nedá :) A navíc - zmrzlinu miluju!
A to nejlepší nakonec - ZOO vláčkem zpátky k východu.

 zdroj: google.com

Po třetí hodině odpadáme všichni do auta. Jsme úplně hotoví. A lehčí asi o 1.250,- Kč. To je hned:
- rodinné vstupné: 400,- Kč (Davídek zatím zadarmo)
- pět porcí zmrzliny: 75,-
- oběd: 400,-
- 5x alko/nealko: 300,- (Ano, přesně tolik. Nápoje dávají v plastových kelímcích a každý je zálohovaný - 30,- Kč/ks)
- pět porcí zmrzliny: 75,-
- zoo vláček pro pět osob: 150,-
Teď vám tady možná nesouhlasí součet všech položek s částkou, o které jsem psala... Výsledek by byl 1.400,-, ale kelímky jsme nakonec vrátili :)

Cesta zpátky byla kapku... náročná. Já i Klárka jsme takové "blinkací" typy. Akorát já byla tentokrát v pohodě. První zastávka někde před Všeminou byla jen taková zkušební. Prošly jsme se po krajnici a bylo dobře.
Pak už ne.
Zbytek cesty šustila Klárka sáčkem před obličejem a pár metrů před Vsetínem přestal sáček šustit, bo byl ze 2/3 plný! Když jsem ho vyhazovala, připadala jsem si jako bych šla ze Zverimexu a nesla si domů rybičky.
Každopádně Klárce otrnulo a doma si dala k večeři párek a tři krajíce chleba :)

zdroj: google.com

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Maminkám...

Bylo to pár měsíců příprav... Dlouho jsem o tom přemýšlela, dlouho jsem se odhodlávala přijít za paní ředitelkou naší mateřské školky s tímto návrhem... A její reakce (a potažmo i dalších učitelek) mě velice mile překvapila - byly nadšené! Nejdřív se nic nedělo, pak se plánovala příležitost - Vánoce nebo Den matek. Vánoce byly za rohem, děti ve školce více méně nemocné a tak jsme to nechaly na jaro... Po Vánocích jsme si potvrdily termín, na konci ledna jsem nakoupila nakoupila látku na kreslení...
26. leden - první noční. Jen obkreslit 53 mini kabeleček (+ 7 náhradních) byla docela dřina. A navíc dvakrát. Napoprvé mi nevyšel materiál, takže jsem druhý den běžela dokoupit. Vše pěkně v barvách, aby měly děti radost, každý kousek očíslovat...

Vystřihnout i s "pořadovým" číslem,...
 ...které se shodovalo s číslem na seznamu...

Přemýšlela jsem, kolik dát dětem času, aby vše v klidu zvládly a já to pak stihla našít... Nakonec jsem navrhla konec března. Dva měsíce se mi zdálo tak akorát…

Zklamání aneb Když se "daří", tak se daří!

První z náročných týdnů, které nás čekají, máme za sebou... A můžu teda říct, že jsem KO ještě teď!
Pondělí. Velikonoční tvoření ve škole. No jako proč ne. Všechno nachystáno, připraveno, člověk přijde k hotovému a odejde bez peněz, se spoustou výrobků a s Batmanem. Batman - super nápad, ale... po dvaceti minutách malování na obličej přišla půl hodina odličování. A nešlo to úplně lehce a bezbolestně.
*** Úterý. Velikonoční tvoření ve školce. Tady už to bylo horší. Ne organizačně ale prostorově. Žádná školní jídelna, ale třída Skřítků, malé stolky a spousta, spooousta maminek, tatínků, babiček či tetiček. U některých dětí jsem měla pocit, že patří k Hujerům a nakonec stejně tvořili dospělí a děti si hrály.

 *** Středa. Konečně měl přijít volný den a poklidná příprava na Velikonoce. Nakonec jsem řešila daně a taneční kostýmy, takže zase nic. *** Čtvrtek. Hurá, velikonoční prázdniny. Uklidím, vyperu, nachystám, koupím tatar, projdem trhy... O půl deváte telefonát ze školky a všechno je jinak. Že se če…

Kroměříž

Je léto. Prázdniny. Čas dovolených a výletů. Vzhledem k tomu, že v nejbližších málo týdnech plánujeme "nafouknout" pokojíček z místnosti pro dvě holky na místnost pro dvě holky a kluka, tak se žádná dovolená u moře nekoná :)
První prázdninový týden jsme si udělali výlet do Kroměříže. Měla jsem trochu obavu. Ono, ukočírovat cca hodinu a půl tři děti v autě bez újmy na zdraví obou rodičů, není vždy "procházka růžovým sadem". Každý má svou hlavu a každý si chce prosadit "to svoje". Jediná hudba, na které se shodnou, je soundtrack z filmu Ať žijí duchové nebo mluvené slovo Svěrákovo - Po strništi bos. Takže aspoň tímto je vystaráno.
Tento prázdninový blog berte třeba jako tip kam na výlet...
Vyjížděli jsme ze Vsetína směrem na Troják-Tesák. Nic moc pro slabší žaludky. Však jen co jsme na ten kopec vyjeli, tak už jsme stavěli. Naštěstí "bez ztráty kytičky" :) Bystřice pod Hostýnem mě překvapila svou "velikostí"... Vlastně až teď jsem si "v…