Přeskočit na hlavní obsah

Jak zvládnout vedra a konec školního roku?

Když jsem chodila na základku, konec toku jsem milovala. Ne jen proto, že prázdniny byly za rohem, ale ve škole to bylo prostě super. V půlce června se uzavřela klasifikace a my se do školy chodili jen bavit. Hráli jsme karty, naučila jsem se poker (ten už jsem tedy úspěšně i pozapomněla) a těsně před vysvědčením jsme si domů odnášeli učebnice na další rok. To byly ještě chvíle, kdy jsem si v nich listovala ráda. Od září už to pak bylo tak nějak z donucení :)

Letos je všechno jinak... Klárka má před sebou poslední prázdniny před tím, než nastoupí do školy. Čeká nás výběr aktovky a "teambuilding" s budoucími spolužáky a jejich rodiči na konci srpna.

Jinak, upřímně, se taky těším na prázdniny... Červen byl docela hektický. Začalo to posledním květnovým víkendem - taneční soutěž, další víkend oslava Agátčiných narozenin u jedněch prarodičů, další týden u druhých prarodičů, Tanenčí koktejl (přehlídka jednotlivých tanečních "tříd" All Style Unit)... a spousta dalších akcí nejen ve školce. Téměř každý den něco, domů jsme chodívali před šestou. Takže jsem ráda, že školní rok končí - v úterý nás čeká akorát pasování školkáčů na prvňáčky.

A s tím souvisí i "jak zvládnout vedro". Odpověď je - u stroje. Protože jsem si toho nabrala zase nějak víc. A nestíhám. Opět. Když je ovšem horko moc, taví se i koženka, takže si člověk vlastně nevybere :)
Pro jednu firmu šiju dětské bio oblečky. Je to na začátku, vše se rozjíždí, ale je to příjemná změna pracovat s bio bavlnou. Pro rozjetou letní sezonu je to jen pár šatečků a kloboučků. Klobouček testován na našem nejmenším, do šatů jsem ho zatím neměla odvahu obléknout, aby to na něm nezanechalo nějaké následky... I když - Jára Cimrman je taky nosil ;)


Do toho nějaké rozjeté kabelkové objednávky a dětské doplňky. A jako bonus jsme si s Klárkou vymyslely kosmetické kabelečky pro paní učitelky jako dárek na rozloučenou. Na těch se usilovně pracuje od nedělního odpoledne.


Příští blog už bude první prázdninový, tak jsem zvědavá, co nás o prázdninách čeká...
Ale stejně mám největší radost z Klárky... V září nastoupila do tanečního kroužku jako zakřiknutá a ten rok ji neuvěřitelně prospěl.

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Zklamání aneb Když se "daří", tak se daří!

První z náročných týdnů, které nás čekají, máme za sebou... A můžu teda říct, že jsem KO ještě teď!
Pondělí. Velikonoční tvoření ve škole. No jako proč ne. Všechno nachystáno, připraveno, člověk přijde k hotovému a odejde bez peněz, se spoustou výrobků a s Batmanem. Batman - super nápad, ale... po dvaceti minutách malování na obličej přišla půl hodina odličování. A nešlo to úplně lehce a bezbolestně.
*** Úterý. Velikonoční tvoření ve školce. Tady už to bylo horší. Ne organizačně ale prostorově. Žádná školní jídelna, ale třída Skřítků, malé stolky a spousta, spooousta maminek, tatínků, babiček či tetiček. U některých dětí jsem měla pocit, že patří k Hujerům a nakonec stejně tvořili dospělí a děti si hrály.

 *** Středa. Konečně měl přijít volný den a poklidná příprava na Velikonoce. Nakonec jsem řešila daně a taneční kostýmy, takže zase nic. *** Čtvrtek. Hurá, velikonoční prázdniny. Uklidím, vyperu, nachystám, koupím tatar, projdem trhy... O půl deváte telefonát ze školky a všechno je jinak. Že se če…

Prázdniny aneb Týden první

První den prázdnin a už od rána je potřeba zapojit je do práce :) Pěkně od půl deváté. A obíráme rybíz kuličku po kuličce, ať máme z čeho péct buchty :) Nakonec z toho máme dvacet "porcí", takže vystaráno...

*** Při úterní projížďce na koloběžkách si Agi, aniž bychom to tušili, uhnala úžeh. Středeční procházka k Bečvě a "kamenným sochám" tedy nakonec úplně nedopadla, ale než se úžeh projevil, myslím, že jsme si to užili.

A dokonce si děti oblíkly oblečky vyloženě hodící se na takovou "akci"...
A póza nakonec...

*** Čtvrtek Agi proležela s teplotama, tak jsme se pustili do úpravy balkónu. Počasí jako malované, takže jsme se na zaskleném balkóně málem uvařili... Ale - podlaha je hotová a konečně mám pěkné místečko na focení. I v zimě!

 *** V pátek po delší době zapršelo, ale nikomu to nevadilo :)

Prázdniny aneb Týden pátý

Kdy je ten správný čas? Na co?
- kdy nechat děti samotné bez rodičů - kdy je pustit ze školy samotné domů - kdy je poslat na prázdniny s prarodiči na chatu - kdy jim zaplatit pobytový tábor
Proč to řeším? Protože když jsme včera odjížděli z chaty s prázdným autem, nebylo mi nejlíp. Klárka celou dobu pofňukávala, že chce jet domů. Kdy je to "vydírání" ze strany dítěte a kdy je v tom vážný důvod? Jsem bezradná a docela mě to trápí. Ano, jsem tu pro děti, ale taky jsem ráda sama se sebou. Kde je ta "zlatá střední cesta"?
Máme tři děti, ale v tomto pořád tápu. Věřím, že vše, co dělám, dělám správně... Ale pak přijde jedna věc, která mě totálně vykolejí a já... nevím.