Přeskočit na hlavní obsah

Jak zvládnout vedra a konec školního roku?

Když jsem chodila na základku, konec toku jsem milovala. Ne jen proto, že prázdniny byly za rohem, ale ve škole to bylo prostě super. V půlce června se uzavřela klasifikace a my se do školy chodili jen bavit. Hráli jsme karty, naučila jsem se poker (ten už jsem tedy úspěšně i pozapomněla) a těsně před vysvědčením jsme si domů odnášeli učebnice na další rok. To byly ještě chvíle, kdy jsem si v nich listovala ráda. Od září už to pak bylo tak nějak z donucení :)

Letos je všechno jinak... Klárka má před sebou poslední prázdniny před tím, než nastoupí do školy. Čeká nás výběr aktovky a "teambuilding" s budoucími spolužáky a jejich rodiči na konci srpna.

Jinak, upřímně, se taky těším na prázdniny... Červen byl docela hektický. Začalo to posledním květnovým víkendem - taneční soutěž, další víkend oslava Agátčiných narozenin u jedněch prarodičů, další týden u druhých prarodičů, Tanenčí koktejl (přehlídka jednotlivých tanečních "tříd" All Style Unit)... a spousta dalších akcí nejen ve školce. Téměř každý den něco, domů jsme chodívali před šestou. Takže jsem ráda, že školní rok končí - v úterý nás čeká akorát pasování školkáčů na prvňáčky.

A s tím souvisí i "jak zvládnout vedro". Odpověď je - u stroje. Protože jsem si toho nabrala zase nějak víc. A nestíhám. Opět. Když je ovšem horko moc, taví se i koženka, takže si člověk vlastně nevybere :)
Pro jednu firmu šiju dětské bio oblečky. Je to na začátku, vše se rozjíždí, ale je to příjemná změna pracovat s bio bavlnou. Pro rozjetou letní sezonu je to jen pár šatečků a kloboučků. Klobouček testován na našem nejmenším, do šatů jsem ho zatím neměla odvahu obléknout, aby to na něm nezanechalo nějaké následky... I když - Jára Cimrman je taky nosil ;)


Do toho nějaké rozjeté kabelkové objednávky a dětské doplňky. A jako bonus jsme si s Klárkou vymyslely kosmetické kabelečky pro paní učitelky jako dárek na rozloučenou. Na těch se usilovně pracuje od nedělního odpoledne.


Příští blog už bude první prázdninový, tak jsem zvědavá, co nás o prázdninách čeká...
Ale stejně mám největší radost z Klárky... V září nastoupila do tanečního kroužku jako zakřiknutá a ten rok ji neuvěřitelně prospěl.

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Zklamání aneb Když se "daří", tak se daří!

První z náročných týdnů, které nás čekají, máme za sebou... A můžu teda říct, že jsem KO ještě teď!
Pondělí. Velikonoční tvoření ve škole. No jako proč ne. Všechno nachystáno, připraveno, člověk přijde k hotovému a odejde bez peněz, se spoustou výrobků a s Batmanem. Batman - super nápad, ale... po dvaceti minutách malování na obličej přišla půl hodina odličování. A nešlo to úplně lehce a bezbolestně.
*** Úterý. Velikonoční tvoření ve školce. Tady už to bylo horší. Ne organizačně ale prostorově. Žádná školní jídelna, ale třída Skřítků, malé stolky a spousta, spooousta maminek, tatínků, babiček či tetiček. U některých dětí jsem měla pocit, že patří k Hujerům a nakonec stejně tvořili dospělí a děti si hrály.

 *** Středa. Konečně měl přijít volný den a poklidná příprava na Velikonoce. Nakonec jsem řešila daně a taneční kostýmy, takže zase nic. *** Čtvrtek. Hurá, velikonoční prázdniny. Uklidím, vyperu, nachystám, koupím tatar, projdem trhy... O půl deváte telefonát ze školky a všechno je jinak. Že se če…

Prázdniny aneb Týden první

První den prázdnin a už od rána je potřeba zapojit je do práce :) Pěkně od půl deváté. A obíráme rybíz kuličku po kuličce, ať máme z čeho péct buchty :) Nakonec z toho máme dvacet "porcí", takže vystaráno...

*** Při úterní projížďce na koloběžkách si Agi, aniž bychom to tušili, uhnala úžeh. Středeční procházka k Bečvě a "kamenným sochám" tedy nakonec úplně nedopadla, ale než se úžeh projevil, myslím, že jsme si to užili.

A dokonce si děti oblíkly oblečky vyloženě hodící se na takovou "akci"...
A póza nakonec...

*** Čtvrtek Agi proležela s teplotama, tak jsme se pustili do úpravy balkónu. Počasí jako malované, takže jsme se na zaskleném balkóně málem uvařili... Ale - podlaha je hotová a konečně mám pěkné místečko na focení. I v zimě!

 *** V pátek po delší době zapršelo, ale nikomu to nevadilo :)

Nákres aneb Kabelka na přání

Čas od času mi napíše zákaznice, že by chtěla kabelku, kterou nemám v nabídce. Zůstane tvar, rozměr a pak... mám před sebou seznam požadavků a přání, co by kabelka měla a neměla mít... Cena se odvíjí podle obtížnosti, ale vesměs vždycky tak nějak vychází jako ty, co šiju běžně.
Po Vánocích se mi takové kabelky/tašky sešly tři. Ta nejobtížnější z nich je téměř hotová. Přišel mi nákres na čtverečkovaném papíře, s rozměry a barvami. Nejhorší bylo ve vodách internetu najít ten správný materiál.

Pak nákres přenést do střihu a vymyslet technický postup tak, aby šití bylo co nejjednodušší... No, s šitím předního dílu jsem si hrála celý den. Myslím, že to nakonec nedopadlo vůbec zle. Ale mít tuto kabelku ve stálé nabídce, musela bych zvýšit cenu.

Dnes mám před sebou už jen podšívku, nafotit, zabalit a odeslat.

Do konce týdne ještě musím zvládnou další dvě kabelky na přání. Jedna bude jednoduchá, černá, čtvercová a ta druhá z kočárkoviny pro čerstvou maminku. Každá taková kabelka či taška je pro mě…