Přeskočit na hlavní obsah

Světlušky

Zjistila jsem, že nejlíp se mi pracuje pod tlakem, ve stresu a s deadline za krkem... Jinak si nedokážu vysvětlit, že vždycky kývnu na nějakou "mega akci", která má být hotová za pár dní.

Stejně jako loni dostalo se mi do rukou šití kostýmů pro taneční skupinu All Style Unit (loňské šití tady a tu). Minulý rok to však byly juniorky, letos ti nejmenší... Dvě skupiny dětí, dvě témata a celkem 36 kostýmů.

Světlušky mám na stole asi týden. Střídá se u mě radost i beznaděj, že to nestíhám... A když se nedaří, tak pořádně...

Zadání znělo jasně: šaty pro světlušku, volné, s delším zadním dílem, stuha v pase.

Hledala jsem inspiraci všude možně, prolistovala jsem časopisy... Až v jednom mě zaujal detail ramínek... Jde o stužku provlečenou  tunýlkem.

 Zdroj: časopis Ottobre

Nejdřív jsem měla ušít tři velikosti na zkoušku... Už na první pohled se mi cosi nezdálo. Byly široké a krátké. Začala jsem ztrácet hlavu, viděla jsem to černě. Po zkoušce jsem zjistila, že...
- jedny budu zabírat o 24! cm v obvodu hrudníku
- většinu pak "jen" o 16, popř. 8 cm
- všechny se pak budou prodlužovat až o 15! cm
Nevím, co jsem dělala, když jsem si chystala střihy, ale po úpravě už nevypadaly tak neforemně.
Stříhání mi zabralo asi šest hodin. Vzhledem k tomu, že zem je největší pracovní plocha, měla jsem po těch dvou stříhacích večerech otlaky na kolenou a skříplá záda. Při šití jsem zjistila, že jsem jedny střihla úplně blbě. Ale v tom množství - 21 ks - se to asi dalo čekat :) Naštěstí mám ještě materiál navíc.

A co vše bylo potřeba?
 - 17 m saténu

Zdroj: flex-tex
- cca 30 m žluté lemovky (na dolní kraj)

Zdroj: stoklasa

- 21 m lila atlasové stuhy

 Zdroj: stoklasa
 - 21 m saténové stuhy s květy


- a stovky metrů žluté nitě!

Chybí už jen pár detailů a můžu předávat. Před sebou mám však ještě dalších 15 kostýmů na téma Alchymisti. Ale o tom zase možná za týden. Každopádně první taneční soutěž je už 6. května!

A tady je výsledek na mých holkách... Alespoň pro představu.

 

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Maminkám...

Bylo to pár měsíců příprav... Dlouho jsem o tom přemýšlela, dlouho jsem se odhodlávala přijít za paní ředitelkou naší mateřské školky s tímto návrhem... A její reakce (a potažmo i dalších učitelek) mě velice mile překvapila - byly nadšené! Nejdřív se nic nedělo, pak se plánovala příležitost - Vánoce nebo Den matek. Vánoce byly za rohem, děti ve školce více méně nemocné a tak jsme to nechaly na jaro... Po Vánocích jsme si potvrdily termín, na konci ledna jsem nakoupila nakoupila látku na kreslení...
26. leden - první noční. Jen obkreslit 53 mini kabeleček (+ 7 náhradních) byla docela dřina. A navíc dvakrát. Napoprvé mi nevyšel materiál, takže jsem druhý den běžela dokoupit. Vše pěkně v barvách, aby měly děti radost, každý kousek očíslovat...

Vystřihnout i s "pořadovým" číslem,...
 ...které se shodovalo s číslem na seznamu...

Přemýšlela jsem, kolik dát dětem času, aby vše v klidu zvládly a já to pak stihla našít... Nakonec jsem navrhla konec března. Dva měsíce se mi zdálo tak akorát…

Zklamání aneb Když se "daří", tak se daří!

První z náročných týdnů, které nás čekají, máme za sebou... A můžu teda říct, že jsem KO ještě teď!
Pondělí. Velikonoční tvoření ve škole. No jako proč ne. Všechno nachystáno, připraveno, člověk přijde k hotovému a odejde bez peněz, se spoustou výrobků a s Batmanem. Batman - super nápad, ale... po dvaceti minutách malování na obličej přišla půl hodina odličování. A nešlo to úplně lehce a bezbolestně.
*** Úterý. Velikonoční tvoření ve školce. Tady už to bylo horší. Ne organizačně ale prostorově. Žádná školní jídelna, ale třída Skřítků, malé stolky a spousta, spooousta maminek, tatínků, babiček či tetiček. U některých dětí jsem měla pocit, že patří k Hujerům a nakonec stejně tvořili dospělí a děti si hrály.

 *** Středa. Konečně měl přijít volný den a poklidná příprava na Velikonoce. Nakonec jsem řešila daně a taneční kostýmy, takže zase nic. *** Čtvrtek. Hurá, velikonoční prázdniny. Uklidím, vyperu, nachystám, koupím tatar, projdem trhy... O půl deváte telefonát ze školky a všechno je jinak. Že se če…

Kroměříž

Je léto. Prázdniny. Čas dovolených a výletů. Vzhledem k tomu, že v nejbližších málo týdnech plánujeme "nafouknout" pokojíček z místnosti pro dvě holky na místnost pro dvě holky a kluka, tak se žádná dovolená u moře nekoná :)
První prázdninový týden jsme si udělali výlet do Kroměříže. Měla jsem trochu obavu. Ono, ukočírovat cca hodinu a půl tři děti v autě bez újmy na zdraví obou rodičů, není vždy "procházka růžovým sadem". Každý má svou hlavu a každý si chce prosadit "to svoje". Jediná hudba, na které se shodnou, je soundtrack z filmu Ať žijí duchové nebo mluvené slovo Svěrákovo - Po strništi bos. Takže aspoň tímto je vystaráno.
Tento prázdninový blog berte třeba jako tip kam na výlet...
Vyjížděli jsme ze Vsetína směrem na Troják-Tesák. Nic moc pro slabší žaludky. Však jen co jsme na ten kopec vyjeli, tak už jsme stavěli. Naštěstí "bez ztráty kytičky" :) Bystřice pod Hostýnem mě překvapila svou "velikostí"... Vlastně až teď jsem si "v…