Přeskočit na hlavní obsah

Jak přežít jarní únavu?

Článek z minulého týdne: Jak rozesmát Boha? Řekněte mu své plány by i po týdnu mohl mít pokračování. Situace doma je stále stejná - mění se jen v tu chvíli nejslabší jedinec. Každopádně to konečně vypadá, že je vše na dobré cestě k úplnému uzdravení a taky jsme asi trošku přišli na systém, jak se z toho nezbláznit :)

Ale k dnešní kapitole Jak přežít jarní únavu?
Moje vnitřní hodiny mi hlásí, že jaro začíná "tak nějak víc" prvního dubna. Do konce března je všechno kolem jakési ponuré a šedé (ale možná je to i tím, že se podává daňové přiznání) a dubnem se to všechno rozjasní...
Odpověď na otázku v úvodu je tedy skoro jasná - vyběhnout ven, nadýchat se první jarní vůně, nastavit pihy sluníčku a užít si to, protože po pár dnech se to počasí většinou pokazí...

Když si tak vzpomenu na měsíc duben v minulosti, počasí je opravdu aprílové.

31. březen 2013
Člověk by řekl, že se zima už vyblbla a ono ne. Začalo opět sněžit. Ale kdyby spadlo jen pár vloček... Kdepak! Nasněžilo asi 40 cm!


...a za 14 dní jsme seděli na terase a "opékaly" se na sluníčku.

3. duben 2014
Po sněhu ani památky, všude samé petrklíče, sedmikrásky...


Duben 2015
4.4. jsem měla termín porodu. Říkala jsem si, že se snad nebude opakovat jaro 2013. Zimní kombinézu jsem pro miminko na těch pár dní nechtěla kupovat, přišlo mi to přinejmenším zvláštní. Na Velikonoční neděli (5. dubna) se nám narodil Davídek a venku začalo chumelit! Denně jsem sledovala aprílové počasí z okna a byla jsem ráda, že si v porodnici chvíli pobudem :)


3. duben 2016
Vypadá to nadějně! Jaro je fakt tu.


Takže hurá do přírody! Já se na tento okamžik těšila asi tak někdy od 24. října :)

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Poslední aneb Něco končí, něco začíná!

Rok 2018 má před sebou už jen pár hodin. Jaký byl? Splnilo se vám to, co jste si loni v tuto dobu přáli?

Já o tom všem, co bylo a co nás čeká, v poslední době docela přemýšlím a i proto jsem se rozhodla, že dnešní blog je poslední. Nejen v letošním roce ale tak nějak vůbec... celkově. 
Neříkám, že je to navždy.
Jen od ledna plánuju změny a chtěla bych na to mít více prostoru i času. A i když ráda píšu (a básničky mi nejdou), věřím, že z Tý-deníku se stane aspoň "občasník".
***
Když se ohlédnu na poslední čtyří měsíce, dalo by se to shrnout jedním slovem: VYČERPÁVAJÍCÍ! A tak už fakt fungovat nechci. Momentálně jsem ve stavu, že šicí stroje obcházím velkým obloukem a jakákoliv práce s nimi mi nedělá radost tak, jako to bylo dřív. Týden vánočních prázdnin na regeneraci bohužel nestačil.
Posledních devět let jsem si neužila advent a vánoční přípravy. Plnila jsem téměř nemožné, aby dárky pro zákazníky byly pod stromečkem včas a sama jsem pak sháněla po nocích na eshopech, co naše děti …

Stres aneb Tiky jsou daní za nepřetržitý provoz!

Celý týden byl náročný. A to tak moc, že mi začlo tikat oko. Nejdřív nenápadně, sem tam. Uprostřed týdne už jsem měla pocit, jako bych nepřetržitě mrkala a v pátek už jsem "tikala" oběma. Víkend přišel v pravý čas. A když ten minulý byl pracovní, tak tento byl pohodový. V sobotu úklid starého oblečení a v neděli pouštění draka.
Ale pěkně postupně...
***
Mám ráda barvy. Tmavé oblečení šiju i kupuju jen výjimečně. O to větší radost jsem měla ze zakázky v duhových barvách. Byl mi dodán scrap šátku a já jej měla použít na oblečení a doplňky pro batole.

*** I zákaznice, která si objednala softshellku pro svoji dcerku, se konečně dočkala :)

A je super jak stejná látka, téměř stejný motiv, vynikne pokaždé jinak...


*** Ve čtvrtek jsem se šla cournout městem. Cílem byl minipivovar a výborný oběd.*** V pátek další dodělávka a předávka softshellek.
A kam můžu, tam "narvu" duhové nitě :)

*** Ale největší paráda - neděle. Krom toho, že měla Agátka svátek, jela se Velká pardubická..., tak …

4. advent aneb Vánoce jsou tu!

Tak je to tady... Už večer se rozsvítí stromečky i očička dětí těšících se na dárečky...
Přemýšleli jste nad tím, jaký byl celý ten rok, kterému už zbývá poslední týden?

I já začala bilancovat... 
Hlavní změnou u mě na FB stránkách Marcela Tabáčková - zakázkové šití a tmarcela's od Nového roku bude, že velmi omezím šití na zakázku a budu pro vás šít jen věci na sklad z látkových zásob, co mi tu za posledních pár měsíců "vyrostly". Rozhodla jsem se tak proto, že je to časově, fyzicky a psychicky náročné, a také proto, že chci mít více času na své tvoření, ale hlavně na rodinu.
Ti z vás, kdo se se mnou domlouvali na šití na příští rok prosím, aby se mi připomněli do mailu či zpráv a ujasníme si detaily.
Zakázkové šití softshellových věcí bude nejspíš fungovat jako doposud...

Děkuji všem za pochopení a přeji krásné svátky
Vaše *M*