Přeskočit na hlavní obsah

Jak se šije pro taneční skupinu... část druhá

Mám radost! Obrovskou.

Stačila jediná zkouška nastehovaných kostýmů a dopadlo to skvěle! Když jsem je holkám na začátku dubna nesla hotové, připadala jsem si trošku jako Ježíšek - každá dostala úhledný balíček převázaný mašlí.

Vycházela jsem z dodaných obrázků, ale nechtěla jsem dělat kopie již vytvořeného. Snažila jsem se spíš držet motivu, kombinace materiálů a vodorovné linie, která se objevila na každém mém modelu.

Body.
- shodoval se akorát průkrčník a snížené "nohavičky"
- tylová vsadka v horní části a v pase


Top + kraťásky se sukní.
- "můj" top měl menší výstřih a chyběly mu rukávy
- opět jsem se držela vodorovného členění
- místo asymetrické sukně jsem šila elastické kraťásky a na ně se uvazovala sukně


Volné "triko" + minikraťásky (vysoké kalhotky)
- tylové tričko s netopýřími rukávy
- vysoké kalhotky s tylovou vsadkou


Tak tak to vypadalo po první zkoušce. Spousta detailů ještě chybí, ale krom drobných úprav seděly perfektně!
Týden jsem seděla u stroje, abych dodělala, co je třeba. Sem tam se mi z té bílé barvy dělaly mžitky před očima...
A pak...


O týden později jely na soutěž "Taneční skupina roku 2016", která se konala ve Zlíně, a ve své kategorii vyhrály! Ne že bych na tom měla nějak extra podíl, ale ten dobrý pocit, že jsem byla tak trochu součástí, se taky počítá, ne ;)?

A tady je pár fotek přímo ze Zlína...

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Prázdniny aneb Týden první

První den prázdnin a už od rána je potřeba zapojit je do práce :) Pěkně od půl deváté. A obíráme rybíz kuličku po kuličce, ať máme z čeho péct buchty :) Nakonec z toho máme dvacet "porcí", takže vystaráno...

*** Při úterní projížďce na koloběžkách si Agi, aniž bychom to tušili, uhnala úžeh. Středeční procházka k Bečvě a "kamenným sochám" tedy nakonec úplně nedopadla, ale než se úžeh projevil, myslím, že jsme si to užili.

A dokonce si děti oblíkly oblečky vyloženě hodící se na takovou "akci"...
A póza nakonec...

*** Čtvrtek Agi proležela s teplotama, tak jsme se pustili do úpravy balkónu. Počasí jako malované, takže jsme se na zaskleném balkóně málem uvařili... Ale - podlaha je hotová a konečně mám pěkné místečko na focení. I v zimě!

 *** V pátek po delší době zapršelo, ale nikomu to nevadilo :)

Prázdniny aneb Týden pátý

Kdy je ten správný čas? Na co?
- kdy nechat děti samotné bez rodičů - kdy je pustit ze školy samotné domů - kdy je poslat na prázdniny s prarodiči na chatu - kdy jim zaplatit pobytový tábor
Proč to řeším? Protože když jsme včera odjížděli z chaty s prázdným autem, nebylo mi nejlíp. Klárka celou dobu pofňukávala, že chce jet domů. Kdy je to "vydírání" ze strany dítěte a kdy je v tom vážný důvod? Jsem bezradná a docela mě to trápí. Ano, jsem tu pro děti, ale taky jsem ráda sama se sebou. Kde je ta "zlatá střední cesta"?
Máme tři děti, ale v tomto pořád tápu. Věřím, že vše, co dělám, dělám správně... Ale pak přijde jedna věc, která mě totálně vykolejí a já... nevím.

Poslední aneb Něco končí, něco začíná!

Rok 2018 má před sebou už jen pár hodin. Jaký byl? Splnilo se vám to, co jste si loni v tuto dobu přáli?

Já o tom všem, co bylo a co nás čeká, v poslední době docela přemýšlím a i proto jsem se rozhodla, že dnešní blog je poslední. Nejen v letošním roce ale tak nějak vůbec... celkově. 
Neříkám, že je to navždy.
Jen od ledna plánuju změny a chtěla bych na to mít více prostoru i času. A i když ráda píšu (a básničky mi nejdou), věřím, že z Tý-deníku se stane aspoň "občasník".
***
Když se ohlédnu na poslední čtyří měsíce, dalo by se to shrnout jedním slovem: VYČERPÁVAJÍCÍ! A tak už fakt fungovat nechci. Momentálně jsem ve stavu, že šicí stroje obcházím velkým obloukem a jakákoliv práce s nimi mi nedělá radost tak, jako to bylo dřív. Týden vánočních prázdnin na regeneraci bohužel nestačil.
Posledních devět let jsem si neužila advent a vánoční přípravy. Plnila jsem téměř nemožné, aby dárky pro zákazníky byly pod stromečkem včas a sama jsem pak sháněla po nocích na eshopech, co naše děti …