Přeskočit na hlavní obsah

Jak se šije pro taneční skupinu... část druhá

Mám radost! Obrovskou.

Stačila jediná zkouška nastehovaných kostýmů a dopadlo to skvěle! Když jsem je holkám na začátku dubna nesla hotové, připadala jsem si trošku jako Ježíšek - každá dostala úhledný balíček převázaný mašlí.

Vycházela jsem z dodaných obrázků, ale nechtěla jsem dělat kopie již vytvořeného. Snažila jsem se spíš držet motivu, kombinace materiálů a vodorovné linie, která se objevila na každém mém modelu.

Body.
- shodoval se akorát průkrčník a snížené "nohavičky"
- tylová vsadka v horní části a v pase


Top + kraťásky se sukní.
- "můj" top měl menší výstřih a chyběly mu rukávy
- opět jsem se držela vodorovného členění
- místo asymetrické sukně jsem šila elastické kraťásky a na ně se uvazovala sukně


Volné "triko" + minikraťásky (vysoké kalhotky)
- tylové tričko s netopýřími rukávy
- vysoké kalhotky s tylovou vsadkou


Tak tak to vypadalo po první zkoušce. Spousta detailů ještě chybí, ale krom drobných úprav seděly perfektně!
Týden jsem seděla u stroje, abych dodělala, co je třeba. Sem tam se mi z té bílé barvy dělaly mžitky před očima...
A pak...


O týden později jely na soutěž "Taneční skupina roku 2016", která se konala ve Zlíně, a ve své kategorii vyhrály! Ne že bych na tom měla nějak extra podíl, ale ten dobrý pocit, že jsem byla tak trochu součástí, se taky počítá, ne ;)?

A tady je pár fotek přímo ze Zlína...

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Zklamání aneb Když se "daří", tak se daří!

První z náročných týdnů, které nás čekají, máme za sebou... A můžu teda říct, že jsem KO ještě teď!
Pondělí. Velikonoční tvoření ve škole. No jako proč ne. Všechno nachystáno, připraveno, člověk přijde k hotovému a odejde bez peněz, se spoustou výrobků a s Batmanem. Batman - super nápad, ale... po dvaceti minutách malování na obličej přišla půl hodina odličování. A nešlo to úplně lehce a bezbolestně.
*** Úterý. Velikonoční tvoření ve školce. Tady už to bylo horší. Ne organizačně ale prostorově. Žádná školní jídelna, ale třída Skřítků, malé stolky a spousta, spooousta maminek, tatínků, babiček či tetiček. U některých dětí jsem měla pocit, že patří k Hujerům a nakonec stejně tvořili dospělí a děti si hrály.

 *** Středa. Konečně měl přijít volný den a poklidná příprava na Velikonoce. Nakonec jsem řešila daně a taneční kostýmy, takže zase nic. *** Čtvrtek. Hurá, velikonoční prázdniny. Uklidím, vyperu, nachystám, koupím tatar, projdem trhy... O půl deváte telefonát ze školky a všechno je jinak. Že se če…

Nákres aneb Kabelka na přání

Čas od času mi napíše zákaznice, že by chtěla kabelku, kterou nemám v nabídce. Zůstane tvar, rozměr a pak... mám před sebou seznam požadavků a přání, co by kabelka měla a neměla mít... Cena se odvíjí podle obtížnosti, ale vesměs vždycky tak nějak vychází jako ty, co šiju běžně.
Po Vánocích se mi takové kabelky/tašky sešly tři. Ta nejobtížnější z nich je téměř hotová. Přišel mi nákres na čtverečkovaném papíře, s rozměry a barvami. Nejhorší bylo ve vodách internetu najít ten správný materiál.

Pak nákres přenést do střihu a vymyslet technický postup tak, aby šití bylo co nejjednodušší... No, s šitím předního dílu jsem si hrála celý den. Myslím, že to nakonec nedopadlo vůbec zle. Ale mít tuto kabelku ve stálé nabídce, musela bych zvýšit cenu.

Dnes mám před sebou už jen podšívku, nafotit, zabalit a odeslat.

Do konce týdne ještě musím zvládnou další dvě kabelky na přání. Jedna bude jednoduchá, černá, čtvercová a ta druhá z kočárkoviny pro čerstvou maminku. Každá taková kabelka či taška je pro mě…

Květen aneb Jedeme na doraz!

Poslední dubnový týden i víkend za námi! Příroda zezelenala, venkovní teplota stoupá hodně nad 20°C! Žádné jaro, skočili jsme rovnou do léta. Uvidíme, jak dlouho vydrží...
  *** Když není práce na zahrádce, Davča si poradí i na balkóně. Se sbíječkou!
 *** V půlce týdne jsem měla pracovní schůzku. A to na téma - maskot pro Zásobování teplem Vsetín! No, to ještě bude akce :) Motiv je daný (už díky maskotovi, kterého jsem šila na podzim), teď už mám jen čtrnáct dní na to, abych z "polštáře" vytvořila "něco", co se bude dát oblíknout na dny otevřených dveří a podobné akce.

 *** Krásné sobotní počasí nás "vyhnalo" na kopec. Na to, že bydlíme na největším sídlišti, máme do přírody pár metrů... A Vsetín pak jako na dlani :)

Největší radost pak mají samozřejmě děti. Zalezou do lesíka a staví domečky z větví, vytváří umělá ohniště a za žádnou cenu nechtějí jít dál. A to jsme tak s bídou v půlce :)

Ale na blbosti je vždycky dost času :)


 *** A konec týdne opět na soutěži. Mi…