Přeskočit na hlavní obsah

Jak se šije pro taneční skupinu... část druhá

Mám radost! Obrovskou.

Stačila jediná zkouška nastehovaných kostýmů a dopadlo to skvěle! Když jsem je holkám na začátku dubna nesla hotové, připadala jsem si trošku jako Ježíšek - každá dostala úhledný balíček převázaný mašlí.

Vycházela jsem z dodaných obrázků, ale nechtěla jsem dělat kopie již vytvořeného. Snažila jsem se spíš držet motivu, kombinace materiálů a vodorovné linie, která se objevila na každém mém modelu.

Body.
- shodoval se akorát průkrčník a snížené "nohavičky"
- tylová vsadka v horní části a v pase


Top + kraťásky se sukní.
- "můj" top měl menší výstřih a chyběly mu rukávy
- opět jsem se držela vodorovného členění
- místo asymetrické sukně jsem šila elastické kraťásky a na ně se uvazovala sukně


Volné "triko" + minikraťásky (vysoké kalhotky)
- tylové tričko s netopýřími rukávy
- vysoké kalhotky s tylovou vsadkou


Tak tak to vypadalo po první zkoušce. Spousta detailů ještě chybí, ale krom drobných úprav seděly perfektně!
Týden jsem seděla u stroje, abych dodělala, co je třeba. Sem tam se mi z té bílé barvy dělaly mžitky před očima...
A pak...


O týden později jely na soutěž "Taneční skupina roku 2016", která se konala ve Zlíně, a ve své kategorii vyhrály! Ne že bych na tom měla nějak extra podíl, ale ten dobrý pocit, že jsem byla tak trochu součástí, se taky počítá, ne ;)?

A tady je pár fotek přímo ze Zlína...

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Zklamání aneb Když se "daří", tak se daří!

První z náročných týdnů, které nás čekají, máme za sebou... A můžu teda říct, že jsem KO ještě teď!
Pondělí. Velikonoční tvoření ve škole. No jako proč ne. Všechno nachystáno, připraveno, člověk přijde k hotovému a odejde bez peněz, se spoustou výrobků a s Batmanem. Batman - super nápad, ale... po dvaceti minutách malování na obličej přišla půl hodina odličování. A nešlo to úplně lehce a bezbolestně.
*** Úterý. Velikonoční tvoření ve školce. Tady už to bylo horší. Ne organizačně ale prostorově. Žádná školní jídelna, ale třída Skřítků, malé stolky a spousta, spooousta maminek, tatínků, babiček či tetiček. U některých dětí jsem měla pocit, že patří k Hujerům a nakonec stejně tvořili dospělí a děti si hrály.

 *** Středa. Konečně měl přijít volný den a poklidná příprava na Velikonoce. Nakonec jsem řešila daně a taneční kostýmy, takže zase nic. *** Čtvrtek. Hurá, velikonoční prázdniny. Uklidím, vyperu, nachystám, koupím tatar, projdem trhy... O půl deváte telefonát ze školky a všechno je jinak. Že se če…

Prázdniny aneb Týden první

První den prázdnin a už od rána je potřeba zapojit je do práce :) Pěkně od půl deváté. A obíráme rybíz kuličku po kuličce, ať máme z čeho péct buchty :) Nakonec z toho máme dvacet "porcí", takže vystaráno...

*** Při úterní projížďce na koloběžkách si Agi, aniž bychom to tušili, uhnala úžeh. Středeční procházka k Bečvě a "kamenným sochám" tedy nakonec úplně nedopadla, ale než se úžeh projevil, myslím, že jsme si to užili.

A dokonce si děti oblíkly oblečky vyloženě hodící se na takovou "akci"...
A póza nakonec...

*** Čtvrtek Agi proležela s teplotama, tak jsme se pustili do úpravy balkónu. Počasí jako malované, takže jsme se na zaskleném balkóně málem uvařili... Ale - podlaha je hotová a konečně mám pěkné místečko na focení. I v zimě!

 *** V pátek po delší době zapršelo, ale nikomu to nevadilo :)

Prázdniny aneb Týden pátý

Kdy je ten správný čas? Na co?
- kdy nechat děti samotné bez rodičů - kdy je pustit ze školy samotné domů - kdy je poslat na prázdniny s prarodiči na chatu - kdy jim zaplatit pobytový tábor
Proč to řeším? Protože když jsme včera odjížděli z chaty s prázdným autem, nebylo mi nejlíp. Klárka celou dobu pofňukávala, že chce jet domů. Kdy je to "vydírání" ze strany dítěte a kdy je v tom vážný důvod? Jsem bezradná a docela mě to trápí. Ano, jsem tu pro děti, ale taky jsem ráda sama se sebou. Kde je ta "zlatá střední cesta"?
Máme tři děti, ale v tomto pořád tápu. Věřím, že vše, co dělám, dělám správně... Ale pak přijde jedna věc, která mě totálně vykolejí a já... nevím.