Přeskočit na hlavní obsah

Jak zvládnout vedra a konec školního roku?

Když jsem chodila na základku, konec toku jsem milovala. Ne jen proto, že prázdniny byly za rohem, ale ve škole to bylo prostě super. V půlce června se uzavřela klasifikace a my se do školy chodili jen bavit. Hráli jsme karty, naučila jsem se poker (ten už jsem tedy úspěšně i pozapomněla) a těsně před vysvědčením jsme si domů odnášeli učebnice na další rok. To byly ještě chvíle, kdy jsem si v nich listovala ráda. Od září už to pak bylo tak nějak z donucení :)

Letos je všechno jinak... Klárka má před sebou poslední prázdniny před tím, než nastoupí do školy. Čeká nás výběr aktovky a "teambuilding" s budoucími spolužáky a jejich rodiči na konci srpna.

Jinak, upřímně, se taky těším na prázdniny... Červen byl docela hektický. Začalo to posledním květnovým víkendem - taneční soutěž, další víkend oslava Agátčiných narozenin u jedněch prarodičů, další týden u druhých prarodičů, Tanenčí koktejl (přehlídka jednotlivých tanečních "tříd" All Style Unit)... a spousta dalších akcí nejen ve školce. Téměř každý den něco, domů jsme chodívali před šestou. Takže jsem ráda, že školní rok končí - v úterý nás čeká akorát pasování školkáčů na prvňáčky.

A s tím souvisí i "jak zvládnout vedro". Odpověď je - u stroje. Protože jsem si toho nabrala zase nějak víc. A nestíhám. Opět. Když je ovšem horko moc, taví se i koženka, takže si člověk vlastně nevybere :)
Pro jednu firmu šiju dětské bio oblečky. Je to na začátku, vše se rozjíždí, ale je to příjemná změna pracovat s bio bavlnou. Pro rozjetou letní sezonu je to jen pár šatečků a kloboučků. Klobouček testován na našem nejmenším, do šatů jsem ho zatím neměla odvahu obléknout, aby to na něm nezanechalo nějaké následky... I když - Jára Cimrman je taky nosil ;)


Do toho nějaké rozjeté kabelkové objednávky a dětské doplňky. A jako bonus jsme si s Klárkou vymyslely kosmetické kabelečky pro paní učitelky jako dárek na rozloučenou. Na těch se usilovně pracuje od nedělního odpoledne.


Příští blog už bude první prázdninový, tak jsem zvědavá, co nás o prázdninách čeká...
Ale stejně mám největší radost z Klárky... V září nastoupila do tanečního kroužku jako zakřiknutá a ten rok ji neuvěřitelně prospěl.

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Maminkám...

Bylo to pár měsíců příprav... Dlouho jsem o tom přemýšlela, dlouho jsem se odhodlávala přijít za paní ředitelkou naší mateřské školky s tímto návrhem... A její reakce (a potažmo i dalších učitelek) mě velice mile překvapila - byly nadšené! Nejdřív se nic nedělo, pak se plánovala příležitost - Vánoce nebo Den matek. Vánoce byly za rohem, děti ve školce více méně nemocné a tak jsme to nechaly na jaro... Po Vánocích jsme si potvrdily termín, na konci ledna jsem nakoupila nakoupila látku na kreslení...
26. leden - první noční. Jen obkreslit 53 mini kabeleček (+ 7 náhradních) byla docela dřina. A navíc dvakrát. Napoprvé mi nevyšel materiál, takže jsem druhý den běžela dokoupit. Vše pěkně v barvách, aby měly děti radost, každý kousek očíslovat...

Vystřihnout i s "pořadovým" číslem,...
 ...které se shodovalo s číslem na seznamu...

Přemýšlela jsem, kolik dát dětem času, aby vše v klidu zvládly a já to pak stihla našít... Nakonec jsem navrhla konec března. Dva měsíce se mi zdálo tak akorát…

Zklamání aneb Když se "daří", tak se daří!

První z náročných týdnů, které nás čekají, máme za sebou... A můžu teda říct, že jsem KO ještě teď!
Pondělí. Velikonoční tvoření ve škole. No jako proč ne. Všechno nachystáno, připraveno, člověk přijde k hotovému a odejde bez peněz, se spoustou výrobků a s Batmanem. Batman - super nápad, ale... po dvaceti minutách malování na obličej přišla půl hodina odličování. A nešlo to úplně lehce a bezbolestně.
*** Úterý. Velikonoční tvoření ve školce. Tady už to bylo horší. Ne organizačně ale prostorově. Žádná školní jídelna, ale třída Skřítků, malé stolky a spousta, spooousta maminek, tatínků, babiček či tetiček. U některých dětí jsem měla pocit, že patří k Hujerům a nakonec stejně tvořili dospělí a děti si hrály.

 *** Středa. Konečně měl přijít volný den a poklidná příprava na Velikonoce. Nakonec jsem řešila daně a taneční kostýmy, takže zase nic. *** Čtvrtek. Hurá, velikonoční prázdniny. Uklidím, vyperu, nachystám, koupím tatar, projdem trhy... O půl deváte telefonát ze školky a všechno je jinak. Že se če…

Kroměříž

Je léto. Prázdniny. Čas dovolených a výletů. Vzhledem k tomu, že v nejbližších málo týdnech plánujeme "nafouknout" pokojíček z místnosti pro dvě holky na místnost pro dvě holky a kluka, tak se žádná dovolená u moře nekoná :)
První prázdninový týden jsme si udělali výlet do Kroměříže. Měla jsem trochu obavu. Ono, ukočírovat cca hodinu a půl tři děti v autě bez újmy na zdraví obou rodičů, není vždy "procházka růžovým sadem". Každý má svou hlavu a každý si chce prosadit "to svoje". Jediná hudba, na které se shodnou, je soundtrack z filmu Ať žijí duchové nebo mluvené slovo Svěrákovo - Po strništi bos. Takže aspoň tímto je vystaráno.
Tento prázdninový blog berte třeba jako tip kam na výlet...
Vyjížděli jsme ze Vsetína směrem na Troják-Tesák. Nic moc pro slabší žaludky. Však jen co jsme na ten kopec vyjeli, tak už jsme stavěli. Naštěstí "bez ztráty kytičky" :) Bystřice pod Hostýnem mě překvapila svou "velikostí"... Vlastně až teď jsem si "v…