Přeskočit na hlavní obsah

Jak (a hlavně proč) je třeba všechno stihnout do Vánoc?

Přemýšleli jste někdy o tom, proč máme všichni zakódováno, že do Vánoc musíme...
- uklidit celý byt
- umýt okna
- vyprat/vyžehlit/pověsit záclony
Copak to nikdo nedělá průběžně? Prostě vždycky když je potřeba?

Proč se stresujeme pokaždé, když v kalendáři vidíme konec listopadu? Nejde to bez stresu? Všichni čekají, že budete mít naklizeno, napečeno, nazdobeno a týden před Vánoci už jen ladíte výzdobu, popř. si válíte šunky u prvních pohádek.
Ne, nemám to tak! Uklízíme průběžně, okna máme umytá dvě z pěti (no a? Zbytek stihnem na jaře), výzdobu slabou a z cukroví jen perníčky. A i ty se letos povedly až na podruhé. To je tak, když...
Na vás holky pořád mluví. Jako fakt pořád. Nepřetržitě, na střídačku. A samé otázky:
Kolik?
Čeho?
Co to je?
A toto?
Můžu zkusit?
Můžu olíznout tu lžičku?
Nebo celou misku?
Chvilka nesoustředění a těsta je o 2/3 víc, ke vší té smůle nezhoustne a když si říkám, že z toho bude alespoň chutově dobrá buchta, tak se nechtělo ani upéct.
Když už jsem ho chtěla vylít do wc, tak se v něm konečně hnulo "svědomí" a "buchta" byla hotová. Nicméně, jíst se dala jen teplá. Jakmile vychladla, nedala se ani nakrájet, ani ulomit.
Takže letěla!

Při druhém těstu už jsem se nenechala rušit, dopadlo to dobře a v neděli se peklo. Já válela, holky vykrajovaly. A motivy jsou vyloženě vánoční :)

  

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Zklamání aneb Když se "daří", tak se daří!

První z náročných týdnů, které nás čekají, máme za sebou... A můžu teda říct, že jsem KO ještě teď!
Pondělí. Velikonoční tvoření ve škole. No jako proč ne. Všechno nachystáno, připraveno, člověk přijde k hotovému a odejde bez peněz, se spoustou výrobků a s Batmanem. Batman - super nápad, ale... po dvaceti minutách malování na obličej přišla půl hodina odličování. A nešlo to úplně lehce a bezbolestně.
*** Úterý. Velikonoční tvoření ve školce. Tady už to bylo horší. Ne organizačně ale prostorově. Žádná školní jídelna, ale třída Skřítků, malé stolky a spousta, spooousta maminek, tatínků, babiček či tetiček. U některých dětí jsem měla pocit, že patří k Hujerům a nakonec stejně tvořili dospělí a děti si hrály.

 *** Středa. Konečně měl přijít volný den a poklidná příprava na Velikonoce. Nakonec jsem řešila daně a taneční kostýmy, takže zase nic. *** Čtvrtek. Hurá, velikonoční prázdniny. Uklidím, vyperu, nachystám, koupím tatar, projdem trhy... O půl deváte telefonát ze školky a všechno je jinak. Že se če…

Kroměříž

Je léto. Prázdniny. Čas dovolených a výletů. Vzhledem k tomu, že v nejbližších málo týdnech plánujeme "nafouknout" pokojíček z místnosti pro dvě holky na místnost pro dvě holky a kluka, tak se žádná dovolená u moře nekoná :)
První prázdninový týden jsme si udělali výlet do Kroměříže. Měla jsem trochu obavu. Ono, ukočírovat cca hodinu a půl tři děti v autě bez újmy na zdraví obou rodičů, není vždy "procházka růžovým sadem". Každý má svou hlavu a každý si chce prosadit "to svoje". Jediná hudba, na které se shodnou, je soundtrack z filmu Ať žijí duchové nebo mluvené slovo Svěrákovo - Po strništi bos. Takže aspoň tímto je vystaráno.
Tento prázdninový blog berte třeba jako tip kam na výlet...
Vyjížděli jsme ze Vsetína směrem na Troják-Tesák. Nic moc pro slabší žaludky. Však jen co jsme na ten kopec vyjeli, tak už jsme stavěli. Naštěstí "bez ztráty kytičky" :) Bystřice pod Hostýnem mě překvapila svou "velikostí"... Vlastně až teď jsem si "v…

Nákres aneb Kabelka na přání

Čas od času mi napíše zákaznice, že by chtěla kabelku, kterou nemám v nabídce. Zůstane tvar, rozměr a pak... mám před sebou seznam požadavků a přání, co by kabelka měla a neměla mít... Cena se odvíjí podle obtížnosti, ale vesměs vždycky tak nějak vychází jako ty, co šiju běžně.
Po Vánocích se mi takové kabelky/tašky sešly tři. Ta nejobtížnější z nich je téměř hotová. Přišel mi nákres na čtverečkovaném papíře, s rozměry a barvami. Nejhorší bylo ve vodách internetu najít ten správný materiál.

Pak nákres přenést do střihu a vymyslet technický postup tak, aby šití bylo co nejjednodušší... No, s šitím předního dílu jsem si hrála celý den. Myslím, že to nakonec nedopadlo vůbec zle. Ale mít tuto kabelku ve stálé nabídce, musela bych zvýšit cenu.

Dnes mám před sebou už jen podšívku, nafotit, zabalit a odeslat.

Do konce týdne ještě musím zvládnou další dvě kabelky na přání. Jedna bude jednoduchá, černá, čtvercová a ta druhá z kočárkoviny pro čerstvou maminku. Každá taková kabelka či taška je pro mě…