Přeskočit na hlavní obsah

Jak (a hlavně proč) je třeba všechno stihnout do Vánoc?

Přemýšleli jste někdy o tom, proč máme všichni zakódováno, že do Vánoc musíme...
- uklidit celý byt
- umýt okna
- vyprat/vyžehlit/pověsit záclony
Copak to nikdo nedělá průběžně? Prostě vždycky když je potřeba?

Proč se stresujeme pokaždé, když v kalendáři vidíme konec listopadu? Nejde to bez stresu? Všichni čekají, že budete mít naklizeno, napečeno, nazdobeno a týden před Vánoci už jen ladíte výzdobu, popř. si válíte šunky u prvních pohádek.
Ne, nemám to tak! Uklízíme průběžně, okna máme umytá dvě z pěti (no a? Zbytek stihnem na jaře), výzdobu slabou a z cukroví jen perníčky. A i ty se letos povedly až na podruhé. To je tak, když...
Na vás holky pořád mluví. Jako fakt pořád. Nepřetržitě, na střídačku. A samé otázky:
Kolik?
Čeho?
Co to je?
A toto?
Můžu zkusit?
Můžu olíznout tu lžičku?
Nebo celou misku?
Chvilka nesoustředění a těsta je o 2/3 víc, ke vší té smůle nezhoustne a když si říkám, že z toho bude alespoň chutově dobrá buchta, tak se nechtělo ani upéct.
Když už jsem ho chtěla vylít do wc, tak se v něm konečně hnulo "svědomí" a "buchta" byla hotová. Nicméně, jíst se dala jen teplá. Jakmile vychladla, nedala se ani nakrájet, ani ulomit.
Takže letěla!

Při druhém těstu už jsem se nenechala rušit, dopadlo to dobře a v neděli se peklo. Já válela, holky vykrajovaly. A motivy jsou vyloženě vánoční :)

  

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Zklamání aneb Když se "daří", tak se daří!

První z náročných týdnů, které nás čekají, máme za sebou... A můžu teda říct, že jsem KO ještě teď!
Pondělí. Velikonoční tvoření ve škole. No jako proč ne. Všechno nachystáno, připraveno, člověk přijde k hotovému a odejde bez peněz, se spoustou výrobků a s Batmanem. Batman - super nápad, ale... po dvaceti minutách malování na obličej přišla půl hodina odličování. A nešlo to úplně lehce a bezbolestně.
*** Úterý. Velikonoční tvoření ve školce. Tady už to bylo horší. Ne organizačně ale prostorově. Žádná školní jídelna, ale třída Skřítků, malé stolky a spousta, spooousta maminek, tatínků, babiček či tetiček. U některých dětí jsem měla pocit, že patří k Hujerům a nakonec stejně tvořili dospělí a děti si hrály.

 *** Středa. Konečně měl přijít volný den a poklidná příprava na Velikonoce. Nakonec jsem řešila daně a taneční kostýmy, takže zase nic. *** Čtvrtek. Hurá, velikonoční prázdniny. Uklidím, vyperu, nachystám, koupím tatar, projdem trhy... O půl deváte telefonát ze školky a všechno je jinak. Že se če…

Prázdniny aneb Týden první

První den prázdnin a už od rána je potřeba zapojit je do práce :) Pěkně od půl deváté. A obíráme rybíz kuličku po kuličce, ať máme z čeho péct buchty :) Nakonec z toho máme dvacet "porcí", takže vystaráno...

*** Při úterní projížďce na koloběžkách si Agi, aniž bychom to tušili, uhnala úžeh. Středeční procházka k Bečvě a "kamenným sochám" tedy nakonec úplně nedopadla, ale než se úžeh projevil, myslím, že jsme si to užili.

A dokonce si děti oblíkly oblečky vyloženě hodící se na takovou "akci"...
A póza nakonec...

*** Čtvrtek Agi proležela s teplotama, tak jsme se pustili do úpravy balkónu. Počasí jako malované, takže jsme se na zaskleném balkóně málem uvařili... Ale - podlaha je hotová a konečně mám pěkné místečko na focení. I v zimě!

 *** V pátek po delší době zapršelo, ale nikomu to nevadilo :)

Prázdniny aneb Týden pátý

Kdy je ten správný čas? Na co?
- kdy nechat děti samotné bez rodičů - kdy je pustit ze školy samotné domů - kdy je poslat na prázdniny s prarodiči na chatu - kdy jim zaplatit pobytový tábor
Proč to řeším? Protože když jsme včera odjížděli z chaty s prázdným autem, nebylo mi nejlíp. Klárka celou dobu pofňukávala, že chce jet domů. Kdy je to "vydírání" ze strany dítěte a kdy je v tom vážný důvod? Jsem bezradná a docela mě to trápí. Ano, jsem tu pro děti, ale taky jsem ráda sama se sebou. Kde je ta "zlatá střední cesta"?
Máme tři děti, ale v tomto pořád tápu. Věřím, že vše, co dělám, dělám správně... Ale pak přijde jedna věc, která mě totálně vykolejí a já... nevím.