Přeskočit na hlavní obsah

Jak vyplnit čas?

Jako každý rok jsem si i letos říkala, že si nechám prosinec volnější. Že třeba uklidím "víc do hloubky" - tzn. ne jen prach na policích, ale i ve skříňkách mezi moukama. Třeba.

Ale zákaznice to chtěly jinak. Začaly nakupovat dárky v půlce listopadu s poznámkou: "Dodat do Vánoc, prosím." Všechno kabelky na zakázku. A já neumím říct "NE"! Bohužel.

Šest týdnů jsem si naprogramovala noční směnu. Neviděla jsem večerní program v televizi. Vlastně jsem neviděla ani televizní program v novinách. Ale teď... V neděli před půlnocí jsem došila poslední letošní kabelku. Dnes večer mám v plánu pohádku a Křídla Vánoc. Tak doufám, že uvidím alespoň pár minut :)

Celý tento šicí maraton vyvrcholil minulý týden vánočním programem...
Pondělí: Klárka vánoční tvoření v družině.
Úterý: Klárka poslední vánoční taneční hodina.
Středa: Klárka vánoční vystoupení ve škole.
Čtvrtek: Agátka vánoční vystoupení ve školce.
Pátek: Zpočátku to vypadalo na klidný, "volný" den. Pak se začal plnit. Nejdřív vyzvednout fotky z vánočního focení, oběhat město, skočit na oběd, dojít pro holky a nakonec hodinové posezení se spřízněnou duší.
S Katarinkou jsme se viděly dvakrát. A vždy to byl příjemně strávený čas. Možná je to kouzlo v tom, že nás dělí několik desítek kilometrů a státní hranice... Každopádně věřím, že další "rande" nebude opět po čtyřech letech :)
Sobota: Klárka Christmas Party s tanečním kroužkem a každoroční přátelské posezení. Akce se nám sice časově kryly, ale výhoda byla, že místa byla pár metrů od sebe...
Neděle: Trocha stresu. Mám před sebou poslední čtyři kabelky. Stihnu to? Musím! Pošťáci vyhrožují stávkou, tak ať mám dost velkou rezervu. I když - pět dní na doručení není úplně moc. Věřím ale, že to zvládnou!

Je pět dní do Štědrého dne. Chybí mi dobalit pár posledních dárků (velkou část jsem zvládla minulý týden během dvou a půl hodiny - můj osobní rekord). Možná bych mohla ještě něco upéct... Po perníčcích se jen zaprášilo. Ani nazdobit jsme je nestihli.
A nebo můžu opět šít... Kabelky jsou sice hotové všechny, ale mám tu dlouhý seznam "ostatního" šití...
- 10 ks látkových košů na hračky ve třech velikostech
- dvoje softshellky (dámské a pánské)
- tři deky pro moje děti
- trička pro holky
- sukně pro mě

Teď mám ale pocit, že snad neudělám vůbec nic. Začínám cítit záda a krční páteř. Vzdávám to. Jdu si lehnout. Pokud nechci lehnout na Vánoce...

Takže... Krásné Vánoce plné lásky, pohody, pohádek a cukroví...


P.S. Příští blog bude letošní poslední.

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Prázdniny aneb Týden první

První den prázdnin a už od rána je potřeba zapojit je do práce :) Pěkně od půl deváté. A obíráme rybíz kuličku po kuličce, ať máme z čeho péct buchty :) Nakonec z toho máme dvacet "porcí", takže vystaráno...

*** Při úterní projížďce na koloběžkách si Agi, aniž bychom to tušili, uhnala úžeh. Středeční procházka k Bečvě a "kamenným sochám" tedy nakonec úplně nedopadla, ale než se úžeh projevil, myslím, že jsme si to užili.

A dokonce si děti oblíkly oblečky vyloženě hodící se na takovou "akci"...
A póza nakonec...

*** Čtvrtek Agi proležela s teplotama, tak jsme se pustili do úpravy balkónu. Počasí jako malované, takže jsme se na zaskleném balkóně málem uvařili... Ale - podlaha je hotová a konečně mám pěkné místečko na focení. I v zimě!

 *** V pátek po delší době zapršelo, ale nikomu to nevadilo :)

Prázdniny aneb Týden pátý

Kdy je ten správný čas? Na co?
- kdy nechat děti samotné bez rodičů - kdy je pustit ze školy samotné domů - kdy je poslat na prázdniny s prarodiči na chatu - kdy jim zaplatit pobytový tábor
Proč to řeším? Protože když jsme včera odjížděli z chaty s prázdným autem, nebylo mi nejlíp. Klárka celou dobu pofňukávala, že chce jet domů. Kdy je to "vydírání" ze strany dítěte a kdy je v tom vážný důvod? Jsem bezradná a docela mě to trápí. Ano, jsem tu pro děti, ale taky jsem ráda sama se sebou. Kde je ta "zlatá střední cesta"?
Máme tři děti, ale v tomto pořád tápu. Věřím, že vše, co dělám, dělám správně... Ale pak přijde jedna věc, která mě totálně vykolejí a já... nevím.

Poslední aneb Něco končí, něco začíná!

Rok 2018 má před sebou už jen pár hodin. Jaký byl? Splnilo se vám to, co jste si loni v tuto dobu přáli?

Já o tom všem, co bylo a co nás čeká, v poslední době docela přemýšlím a i proto jsem se rozhodla, že dnešní blog je poslední. Nejen v letošním roce ale tak nějak vůbec... celkově. 
Neříkám, že je to navždy.
Jen od ledna plánuju změny a chtěla bych na to mít více prostoru i času. A i když ráda píšu (a básničky mi nejdou), věřím, že z Tý-deníku se stane aspoň "občasník".
***
Když se ohlédnu na poslední čtyří měsíce, dalo by se to shrnout jedním slovem: VYČERPÁVAJÍCÍ! A tak už fakt fungovat nechci. Momentálně jsem ve stavu, že šicí stroje obcházím velkým obloukem a jakákoliv práce s nimi mi nedělá radost tak, jako to bylo dřív. Týden vánočních prázdnin na regeneraci bohužel nestačil.
Posledních devět let jsem si neužila advent a vánoční přípravy. Plnila jsem téměř nemožné, aby dárky pro zákazníky byly pod stromečkem včas a sama jsem pak sháněla po nocích na eshopech, co naše děti …