Přeskočit na hlavní obsah

Jak vyplnit čas?

Jako každý rok jsem si i letos říkala, že si nechám prosinec volnější. Že třeba uklidím "víc do hloubky" - tzn. ne jen prach na policích, ale i ve skříňkách mezi moukama. Třeba.

Ale zákaznice to chtěly jinak. Začaly nakupovat dárky v půlce listopadu s poznámkou: "Dodat do Vánoc, prosím." Všechno kabelky na zakázku. A já neumím říct "NE"! Bohužel.

Šest týdnů jsem si naprogramovala noční směnu. Neviděla jsem večerní program v televizi. Vlastně jsem neviděla ani televizní program v novinách. Ale teď... V neděli před půlnocí jsem došila poslední letošní kabelku. Dnes večer mám v plánu pohádku a Křídla Vánoc. Tak doufám, že uvidím alespoň pár minut :)

Celý tento šicí maraton vyvrcholil minulý týden vánočním programem...
Pondělí: Klárka vánoční tvoření v družině.
Úterý: Klárka poslední vánoční taneční hodina.
Středa: Klárka vánoční vystoupení ve škole.
Čtvrtek: Agátka vánoční vystoupení ve školce.
Pátek: Zpočátku to vypadalo na klidný, "volný" den. Pak se začal plnit. Nejdřív vyzvednout fotky z vánočního focení, oběhat město, skočit na oběd, dojít pro holky a nakonec hodinové posezení se spřízněnou duší.
S Katarinkou jsme se viděly dvakrát. A vždy to byl příjemně strávený čas. Možná je to kouzlo v tom, že nás dělí několik desítek kilometrů a státní hranice... Každopádně věřím, že další "rande" nebude opět po čtyřech letech :)
Sobota: Klárka Christmas Party s tanečním kroužkem a každoroční přátelské posezení. Akce se nám sice časově kryly, ale výhoda byla, že místa byla pár metrů od sebe...
Neděle: Trocha stresu. Mám před sebou poslední čtyři kabelky. Stihnu to? Musím! Pošťáci vyhrožují stávkou, tak ať mám dost velkou rezervu. I když - pět dní na doručení není úplně moc. Věřím ale, že to zvládnou!

Je pět dní do Štědrého dne. Chybí mi dobalit pár posledních dárků (velkou část jsem zvládla minulý týden během dvou a půl hodiny - můj osobní rekord). Možná bych mohla ještě něco upéct... Po perníčcích se jen zaprášilo. Ani nazdobit jsme je nestihli.
A nebo můžu opět šít... Kabelky jsou sice hotové všechny, ale mám tu dlouhý seznam "ostatního" šití...
- 10 ks látkových košů na hračky ve třech velikostech
- dvoje softshellky (dámské a pánské)
- tři deky pro moje děti
- trička pro holky
- sukně pro mě

Teď mám ale pocit, že snad neudělám vůbec nic. Začínám cítit záda a krční páteř. Vzdávám to. Jdu si lehnout. Pokud nechci lehnout na Vánoce...

Takže... Krásné Vánoce plné lásky, pohody, pohádek a cukroví...


P.S. Příští blog bude letošní poslední.

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Zklamání aneb Když se "daří", tak se daří!

První z náročných týdnů, které nás čekají, máme za sebou... A můžu teda říct, že jsem KO ještě teď!
Pondělí. Velikonoční tvoření ve škole. No jako proč ne. Všechno nachystáno, připraveno, člověk přijde k hotovému a odejde bez peněz, se spoustou výrobků a s Batmanem. Batman - super nápad, ale... po dvaceti minutách malování na obličej přišla půl hodina odličování. A nešlo to úplně lehce a bezbolestně.
*** Úterý. Velikonoční tvoření ve školce. Tady už to bylo horší. Ne organizačně ale prostorově. Žádná školní jídelna, ale třída Skřítků, malé stolky a spousta, spooousta maminek, tatínků, babiček či tetiček. U některých dětí jsem měla pocit, že patří k Hujerům a nakonec stejně tvořili dospělí a děti si hrály.

 *** Středa. Konečně měl přijít volný den a poklidná příprava na Velikonoce. Nakonec jsem řešila daně a taneční kostýmy, takže zase nic. *** Čtvrtek. Hurá, velikonoční prázdniny. Uklidím, vyperu, nachystám, koupím tatar, projdem trhy... O půl deváte telefonát ze školky a všechno je jinak. Že se če…

Prázdniny aneb Týden první

První den prázdnin a už od rána je potřeba zapojit je do práce :) Pěkně od půl deváté. A obíráme rybíz kuličku po kuličce, ať máme z čeho péct buchty :) Nakonec z toho máme dvacet "porcí", takže vystaráno...

*** Při úterní projížďce na koloběžkách si Agi, aniž bychom to tušili, uhnala úžeh. Středeční procházka k Bečvě a "kamenným sochám" tedy nakonec úplně nedopadla, ale než se úžeh projevil, myslím, že jsme si to užili.

A dokonce si děti oblíkly oblečky vyloženě hodící se na takovou "akci"...
A póza nakonec...

*** Čtvrtek Agi proležela s teplotama, tak jsme se pustili do úpravy balkónu. Počasí jako malované, takže jsme se na zaskleném balkóně málem uvařili... Ale - podlaha je hotová a konečně mám pěkné místečko na focení. I v zimě!

 *** V pátek po delší době zapršelo, ale nikomu to nevadilo :)

Nákres aneb Kabelka na přání

Čas od času mi napíše zákaznice, že by chtěla kabelku, kterou nemám v nabídce. Zůstane tvar, rozměr a pak... mám před sebou seznam požadavků a přání, co by kabelka měla a neměla mít... Cena se odvíjí podle obtížnosti, ale vesměs vždycky tak nějak vychází jako ty, co šiju běžně.
Po Vánocích se mi takové kabelky/tašky sešly tři. Ta nejobtížnější z nich je téměř hotová. Přišel mi nákres na čtverečkovaném papíře, s rozměry a barvami. Nejhorší bylo ve vodách internetu najít ten správný materiál.

Pak nákres přenést do střihu a vymyslet technický postup tak, aby šití bylo co nejjednodušší... No, s šitím předního dílu jsem si hrála celý den. Myslím, že to nakonec nedopadlo vůbec zle. Ale mít tuto kabelku ve stálé nabídce, musela bych zvýšit cenu.

Dnes mám před sebou už jen podšívku, nafotit, zabalit a odeslat.

Do konce týdne ještě musím zvládnou další dvě kabelky na přání. Jedna bude jednoduchá, černá, čtvercová a ta druhá z kočárkoviny pro čerstvou maminku. Každá taková kabelka či taška je pro mě…