Přeskočit na hlavní obsah

Jak vydržet?

Prosinec je tu, druhá adventní neděle za námi. Do Štědrého ne zbývá 19 dní. Čas letí jako blázen!

Dárky se pomalu hromadí... u Radka v práci, doma ve sklepě nebo nevyzvednuté v knihkupectví. Snad je pak všechny najdem. Měla bych je začít balit, ať pak třiadvacátého nebalím "do mrtva". Navíc ještě vůbec nevím, kam je schovat. Děti stále věří na Ježíška, ale na druhou stranu jsou čím dál zvídavější... Navíc Davídek objevil kouzlo hry na schovku - schovává se v ložnici do skříně. A to byla v minulých letech jednička mezi "dárkovými úložnými prostory". No nic, snad to ještě doladíme.

Když už jsem tady minulý týden psala o tom, jak tvořím vánoční věnec na dveře, tento týden jsem se pustila do adventních kalendářů. Davču jsem ještě letos vynechala, ale příští rok bude přímým účastníkem rozbalování mini dárečků...
Inspiroval mě "návod" od jedné blogerky... Žádné čoko kalendáře, ale dřevěná bedýnka, papírové sáčky a originální "náplně".
Vymyslet dvakrát dvacet čtyři dárečků až takový problém nebyl. Naštěstí. A aspoň něco malého naše holky čeká každý den.
To jsou: gumičky, sponky, náramky, náušničky... Zatoulalo se tam teda i asi pět kousků čokoládek a troje omalovánky s vánoční tématikou. Každé ráno čekají v kuchyni u stolu a přemýšlí, co tam zase najdou... Navíc výhoda - holky se aspoň denně neptají, kdy už přijde Ježíšek, ale samy si to odpočítávají.


   
P.S. O víkendu jsem našla podobný úlet jako byl věnec z vatových tampónků. Došlo i na ty "uchošťoury" - krásné, dekorační "pampeliškové" koule. No, obrázek sem raději nevkládám :)

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Zklamání aneb Když se "daří", tak se daří!

První z náročných týdnů, které nás čekají, máme za sebou... A můžu teda říct, že jsem KO ještě teď!
Pondělí. Velikonoční tvoření ve škole. No jako proč ne. Všechno nachystáno, připraveno, člověk přijde k hotovému a odejde bez peněz, se spoustou výrobků a s Batmanem. Batman - super nápad, ale... po dvaceti minutách malování na obličej přišla půl hodina odličování. A nešlo to úplně lehce a bezbolestně.
*** Úterý. Velikonoční tvoření ve školce. Tady už to bylo horší. Ne organizačně ale prostorově. Žádná školní jídelna, ale třída Skřítků, malé stolky a spousta, spooousta maminek, tatínků, babiček či tetiček. U některých dětí jsem měla pocit, že patří k Hujerům a nakonec stejně tvořili dospělí a děti si hrály.

 *** Středa. Konečně měl přijít volný den a poklidná příprava na Velikonoce. Nakonec jsem řešila daně a taneční kostýmy, takže zase nic. *** Čtvrtek. Hurá, velikonoční prázdniny. Uklidím, vyperu, nachystám, koupím tatar, projdem trhy... O půl deváte telefonát ze školky a všechno je jinak. Že se če…

Kroměříž

Je léto. Prázdniny. Čas dovolených a výletů. Vzhledem k tomu, že v nejbližších málo týdnech plánujeme "nafouknout" pokojíček z místnosti pro dvě holky na místnost pro dvě holky a kluka, tak se žádná dovolená u moře nekoná :)
První prázdninový týden jsme si udělali výlet do Kroměříže. Měla jsem trochu obavu. Ono, ukočírovat cca hodinu a půl tři děti v autě bez újmy na zdraví obou rodičů, není vždy "procházka růžovým sadem". Každý má svou hlavu a každý si chce prosadit "to svoje". Jediná hudba, na které se shodnou, je soundtrack z filmu Ať žijí duchové nebo mluvené slovo Svěrákovo - Po strništi bos. Takže aspoň tímto je vystaráno.
Tento prázdninový blog berte třeba jako tip kam na výlet...
Vyjížděli jsme ze Vsetína směrem na Troják-Tesák. Nic moc pro slabší žaludky. Však jen co jsme na ten kopec vyjeli, tak už jsme stavěli. Naštěstí "bez ztráty kytičky" :) Bystřice pod Hostýnem mě překvapila svou "velikostí"... Vlastně až teď jsem si "v…

Nákres aneb Kabelka na přání

Čas od času mi napíše zákaznice, že by chtěla kabelku, kterou nemám v nabídce. Zůstane tvar, rozměr a pak... mám před sebou seznam požadavků a přání, co by kabelka měla a neměla mít... Cena se odvíjí podle obtížnosti, ale vesměs vždycky tak nějak vychází jako ty, co šiju běžně.
Po Vánocích se mi takové kabelky/tašky sešly tři. Ta nejobtížnější z nich je téměř hotová. Přišel mi nákres na čtverečkovaném papíře, s rozměry a barvami. Nejhorší bylo ve vodách internetu najít ten správný materiál.

Pak nákres přenést do střihu a vymyslet technický postup tak, aby šití bylo co nejjednodušší... No, s šitím předního dílu jsem si hrála celý den. Myslím, že to nakonec nedopadlo vůbec zle. Ale mít tuto kabelku ve stálé nabídce, musela bych zvýšit cenu.

Dnes mám před sebou už jen podšívku, nafotit, zabalit a odeslat.

Do konce týdne ještě musím zvládnou další dvě kabelky na přání. Jedna bude jednoduchá, černá, čtvercová a ta druhá z kočárkoviny pro čerstvou maminku. Každá taková kabelka či taška je pro mě…