Přeskočit na hlavní obsah

Jak vydržet?

Prosinec je tu, druhá adventní neděle za námi. Do Štědrého ne zbývá 19 dní. Čas letí jako blázen!

Dárky se pomalu hromadí... u Radka v práci, doma ve sklepě nebo nevyzvednuté v knihkupectví. Snad je pak všechny najdem. Měla bych je začít balit, ať pak třiadvacátého nebalím "do mrtva". Navíc ještě vůbec nevím, kam je schovat. Děti stále věří na Ježíška, ale na druhou stranu jsou čím dál zvídavější... Navíc Davídek objevil kouzlo hry na schovku - schovává se v ložnici do skříně. A to byla v minulých letech jednička mezi "dárkovými úložnými prostory". No nic, snad to ještě doladíme.

Když už jsem tady minulý týden psala o tom, jak tvořím vánoční věnec na dveře, tento týden jsem se pustila do adventních kalendářů. Davču jsem ještě letos vynechala, ale příští rok bude přímým účastníkem rozbalování mini dárečků...
Inspiroval mě "návod" od jedné blogerky... Žádné čoko kalendáře, ale dřevěná bedýnka, papírové sáčky a originální "náplně".
Vymyslet dvakrát dvacet čtyři dárečků až takový problém nebyl. Naštěstí. A aspoň něco malého naše holky čeká každý den.
To jsou: gumičky, sponky, náramky, náušničky... Zatoulalo se tam teda i asi pět kousků čokoládek a troje omalovánky s vánoční tématikou. Každé ráno čekají v kuchyni u stolu a přemýšlí, co tam zase najdou... Navíc výhoda - holky se aspoň denně neptají, kdy už přijde Ježíšek, ale samy si to odpočítávají.


   
P.S. O víkendu jsem našla podobný úlet jako byl věnec z vatových tampónků. Došlo i na ty "uchošťoury" - krásné, dekorační "pampeliškové" koule. No, obrázek sem raději nevkládám :)

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Prázdniny aneb Týden první

První den prázdnin a už od rána je potřeba zapojit je do práce :) Pěkně od půl deváté. A obíráme rybíz kuličku po kuličce, ať máme z čeho péct buchty :) Nakonec z toho máme dvacet "porcí", takže vystaráno...

*** Při úterní projížďce na koloběžkách si Agi, aniž bychom to tušili, uhnala úžeh. Středeční procházka k Bečvě a "kamenným sochám" tedy nakonec úplně nedopadla, ale než se úžeh projevil, myslím, že jsme si to užili.

A dokonce si děti oblíkly oblečky vyloženě hodící se na takovou "akci"...
A póza nakonec...

*** Čtvrtek Agi proležela s teplotama, tak jsme se pustili do úpravy balkónu. Počasí jako malované, takže jsme se na zaskleném balkóně málem uvařili... Ale - podlaha je hotová a konečně mám pěkné místečko na focení. I v zimě!

 *** V pátek po delší době zapršelo, ale nikomu to nevadilo :)

Prázdniny aneb Týden pátý

Kdy je ten správný čas? Na co?
- kdy nechat děti samotné bez rodičů - kdy je pustit ze školy samotné domů - kdy je poslat na prázdniny s prarodiči na chatu - kdy jim zaplatit pobytový tábor
Proč to řeším? Protože když jsme včera odjížděli z chaty s prázdným autem, nebylo mi nejlíp. Klárka celou dobu pofňukávala, že chce jet domů. Kdy je to "vydírání" ze strany dítěte a kdy je v tom vážný důvod? Jsem bezradná a docela mě to trápí. Ano, jsem tu pro děti, ale taky jsem ráda sama se sebou. Kde je ta "zlatá střední cesta"?
Máme tři děti, ale v tomto pořád tápu. Věřím, že vše, co dělám, dělám správně... Ale pak přijde jedna věc, která mě totálně vykolejí a já... nevím.

Poslední aneb Něco končí, něco začíná!

Rok 2018 má před sebou už jen pár hodin. Jaký byl? Splnilo se vám to, co jste si loni v tuto dobu přáli?

Já o tom všem, co bylo a co nás čeká, v poslední době docela přemýšlím a i proto jsem se rozhodla, že dnešní blog je poslední. Nejen v letošním roce ale tak nějak vůbec... celkově. 
Neříkám, že je to navždy.
Jen od ledna plánuju změny a chtěla bych na to mít více prostoru i času. A i když ráda píšu (a básničky mi nejdou), věřím, že z Tý-deníku se stane aspoň "občasník".
***
Když se ohlédnu na poslední čtyří měsíce, dalo by se to shrnout jedním slovem: VYČERPÁVAJÍCÍ! A tak už fakt fungovat nechci. Momentálně jsem ve stavu, že šicí stroje obcházím velkým obloukem a jakákoliv práce s nimi mi nedělá radost tak, jako to bylo dřív. Týden vánočních prázdnin na regeneraci bohužel nestačil.
Posledních devět let jsem si neužila advent a vánoční přípravy. Plnila jsem téměř nemožné, aby dárky pro zákazníky byly pod stromečkem včas a sama jsem pak sháněla po nocích na eshopech, co naše děti …