Přeskočit na hlavní obsah

Jak vydržet?

Prosinec je tu, druhá adventní neděle za námi. Do Štědrého ne zbývá 19 dní. Čas letí jako blázen!

Dárky se pomalu hromadí... u Radka v práci, doma ve sklepě nebo nevyzvednuté v knihkupectví. Snad je pak všechny najdem. Měla bych je začít balit, ať pak třiadvacátého nebalím "do mrtva". Navíc ještě vůbec nevím, kam je schovat. Děti stále věří na Ježíška, ale na druhou stranu jsou čím dál zvídavější... Navíc Davídek objevil kouzlo hry na schovku - schovává se v ložnici do skříně. A to byla v minulých letech jednička mezi "dárkovými úložnými prostory". No nic, snad to ještě doladíme.

Když už jsem tady minulý týden psala o tom, jak tvořím vánoční věnec na dveře, tento týden jsem se pustila do adventních kalendářů. Davču jsem ještě letos vynechala, ale příští rok bude přímým účastníkem rozbalování mini dárečků...
Inspiroval mě "návod" od jedné blogerky... Žádné čoko kalendáře, ale dřevěná bedýnka, papírové sáčky a originální "náplně".
Vymyslet dvakrát dvacet čtyři dárečků až takový problém nebyl. Naštěstí. A aspoň něco malého naše holky čeká každý den.
To jsou: gumičky, sponky, náramky, náušničky... Zatoulalo se tam teda i asi pět kousků čokoládek a troje omalovánky s vánoční tématikou. Každé ráno čekají v kuchyni u stolu a přemýšlí, co tam zase najdou... Navíc výhoda - holky se aspoň denně neptají, kdy už přijde Ježíšek, ale samy si to odpočítávají.


   
P.S. O víkendu jsem našla podobný úlet jako byl věnec z vatových tampónků. Došlo i na ty "uchošťoury" - krásné, dekorační "pampeliškové" koule. No, obrázek sem raději nevkládám :)

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Zklamání aneb Když se "daří", tak se daří!

První z náročných týdnů, které nás čekají, máme za sebou... A můžu teda říct, že jsem KO ještě teď!
Pondělí. Velikonoční tvoření ve škole. No jako proč ne. Všechno nachystáno, připraveno, člověk přijde k hotovému a odejde bez peněz, se spoustou výrobků a s Batmanem. Batman - super nápad, ale... po dvaceti minutách malování na obličej přišla půl hodina odličování. A nešlo to úplně lehce a bezbolestně.
*** Úterý. Velikonoční tvoření ve školce. Tady už to bylo horší. Ne organizačně ale prostorově. Žádná školní jídelna, ale třída Skřítků, malé stolky a spousta, spooousta maminek, tatínků, babiček či tetiček. U některých dětí jsem měla pocit, že patří k Hujerům a nakonec stejně tvořili dospělí a děti si hrály.

 *** Středa. Konečně měl přijít volný den a poklidná příprava na Velikonoce. Nakonec jsem řešila daně a taneční kostýmy, takže zase nic. *** Čtvrtek. Hurá, velikonoční prázdniny. Uklidím, vyperu, nachystám, koupím tatar, projdem trhy... O půl deváte telefonát ze školky a všechno je jinak. Že se če…

Prázdniny aneb Týden první

První den prázdnin a už od rána je potřeba zapojit je do práce :) Pěkně od půl deváté. A obíráme rybíz kuličku po kuličce, ať máme z čeho péct buchty :) Nakonec z toho máme dvacet "porcí", takže vystaráno...

*** Při úterní projížďce na koloběžkách si Agi, aniž bychom to tušili, uhnala úžeh. Středeční procházka k Bečvě a "kamenným sochám" tedy nakonec úplně nedopadla, ale než se úžeh projevil, myslím, že jsme si to užili.

A dokonce si děti oblíkly oblečky vyloženě hodící se na takovou "akci"...
A póza nakonec...

*** Čtvrtek Agi proležela s teplotama, tak jsme se pustili do úpravy balkónu. Počasí jako malované, takže jsme se na zaskleném balkóně málem uvařili... Ale - podlaha je hotová a konečně mám pěkné místečko na focení. I v zimě!

 *** V pátek po delší době zapršelo, ale nikomu to nevadilo :)

Prázdniny aneb Týden pátý

Kdy je ten správný čas? Na co?
- kdy nechat děti samotné bez rodičů - kdy je pustit ze školy samotné domů - kdy je poslat na prázdniny s prarodiči na chatu - kdy jim zaplatit pobytový tábor
Proč to řeším? Protože když jsme včera odjížděli z chaty s prázdným autem, nebylo mi nejlíp. Klárka celou dobu pofňukávala, že chce jet domů. Kdy je to "vydírání" ze strany dítěte a kdy je v tom vážný důvod? Jsem bezradná a docela mě to trápí. Ano, jsem tu pro děti, ale taky jsem ráda sama se sebou. Kde je ta "zlatá střední cesta"?
Máme tři děti, ale v tomto pořád tápu. Věřím, že vše, co dělám, dělám správně... Ale pak přijde jedna věc, která mě totálně vykolejí a já... nevím.