Přeskočit na hlavní obsah

Plánování

 
Od začátku září máme plány na všední dny téměř pořád stejné... Jde tedy hlavně o úterky a pátky.

Úterý.
Už třetí rok vychází na druhý den v týdnu tancovací kroužek. To znamená, že Klárka musí skončit ve škole po obědě, aby si stihla napsat úkoly. A pak...

14:30 musíme vyrazit z domu, abychom do tří stihli vyzvednout Agátku za školy (je to asi kilometr a půl), předat Davídka babi a dědovi (dalších asi 300 m) a hned pokračujeme rychlou chůzí do města (asi 800 metrů), abychom to stihly na půl čtvrté. Někdy je to docela hoňka a od první taneční hodiny se myslím ještě letos nestalo, že by v úterý nepršelo. Takže o to je to náročnější.
Pořeším si obchody, o půl paté se vyzvedává Agátka a na pět hodin je třeba "přesunout" Klárku do starší ho ročníku, kde pak ještě do půl sedmé tancuje.

Úterý je prostě časově náročné - nedá se stihnout vůbec nic (krom té "procházky" po městě se zastávkama).

Pátek.
Ten je zas o něčem jiném. Tak trochu dámská jízda. Není to 100% - to narušuje Davídek :) To se jde téměř každý pátek na oběd k babi, kde už je segra s malou Emmou, Klárka vyzvednutá z plavání. Po druhé hodině přibude Agi se sestřenkou Aňou a děda.

Pátek je vlastně taky časově náročný - nedá se opět stihnout vůbec nic - ale tak nějak jinak.

Takže když se tento týden pravidelný pátek nekonal, stihlo se najednou pousta věcí...
- projít se po aleji a sbírat kaštany
- vyprat dvě pračky
- vysát drobky v obyváku (u kterých teda nevím, kdo je tam nosí... Jídlo se jí jen v kuchyni a já trávím většinu času v pracovně. K televizi se dostanu večer tak na hodinku).
- dát si kafe a udělat pohodlíčko, jak říká Agátka
Najednou ten den byl takový delší.

 
Plán na letošní podzim byl jasný:
- nasbírat kaštany (zvířátka moc nestíháme, ale nasbírat tašku aštanů - tomu se nedá odolat. Prostě když vidíš, tak ho musíš vzít. Přece je tam nenecháme někomu cizímu :)
- vytlačit mošt
- pouštět draka


První dva body jsou splěny. Ten poslední jsme si chtěli odškrtnout včera. No, počasí "nepřálo". Všechno nachystané, zbrusu nový drak doma a... na stromech se nehnul ani lísteček. Tak třeba příští víkend, jindy to nestíháme.

 


Celkem: plus mínus 90 litrů!

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Zklamání aneb Když se "daří", tak se daří!

První z náročných týdnů, které nás čekají, máme za sebou... A můžu teda říct, že jsem KO ještě teď!
Pondělí. Velikonoční tvoření ve škole. No jako proč ne. Všechno nachystáno, připraveno, člověk přijde k hotovému a odejde bez peněz, se spoustou výrobků a s Batmanem. Batman - super nápad, ale... po dvaceti minutách malování na obličej přišla půl hodina odličování. A nešlo to úplně lehce a bezbolestně.
*** Úterý. Velikonoční tvoření ve školce. Tady už to bylo horší. Ne organizačně ale prostorově. Žádná školní jídelna, ale třída Skřítků, malé stolky a spousta, spooousta maminek, tatínků, babiček či tetiček. U některých dětí jsem měla pocit, že patří k Hujerům a nakonec stejně tvořili dospělí a děti si hrály.

 *** Středa. Konečně měl přijít volný den a poklidná příprava na Velikonoce. Nakonec jsem řešila daně a taneční kostýmy, takže zase nic. *** Čtvrtek. Hurá, velikonoční prázdniny. Uklidím, vyperu, nachystám, koupím tatar, projdem trhy... O půl deváte telefonát ze školky a všechno je jinak. Že se če…

Nákres aneb Kabelka na přání

Čas od času mi napíše zákaznice, že by chtěla kabelku, kterou nemám v nabídce. Zůstane tvar, rozměr a pak... mám před sebou seznam požadavků a přání, co by kabelka měla a neměla mít... Cena se odvíjí podle obtížnosti, ale vesměs vždycky tak nějak vychází jako ty, co šiju běžně.
Po Vánocích se mi takové kabelky/tašky sešly tři. Ta nejobtížnější z nich je téměř hotová. Přišel mi nákres na čtverečkovaném papíře, s rozměry a barvami. Nejhorší bylo ve vodách internetu najít ten správný materiál.

Pak nákres přenést do střihu a vymyslet technický postup tak, aby šití bylo co nejjednodušší... No, s šitím předního dílu jsem si hrála celý den. Myslím, že to nakonec nedopadlo vůbec zle. Ale mít tuto kabelku ve stálé nabídce, musela bych zvýšit cenu.

Dnes mám před sebou už jen podšívku, nafotit, zabalit a odeslat.

Do konce týdne ještě musím zvládnou další dvě kabelky na přání. Jedna bude jednoduchá, černá, čtvercová a ta druhá z kočárkoviny pro čerstvou maminku. Každá taková kabelka či taška je pro mě…

Květen aneb Jedeme na doraz!

Poslední dubnový týden i víkend za námi! Příroda zezelenala, venkovní teplota stoupá hodně nad 20°C! Žádné jaro, skočili jsme rovnou do léta. Uvidíme, jak dlouho vydrží...
  *** Když není práce na zahrádce, Davča si poradí i na balkóně. Se sbíječkou!
 *** V půlce týdne jsem měla pracovní schůzku. A to na téma - maskot pro Zásobování teplem Vsetín! No, to ještě bude akce :) Motiv je daný (už díky maskotovi, kterého jsem šila na podzim), teď už mám jen čtrnáct dní na to, abych z "polštáře" vytvořila "něco", co se bude dát oblíknout na dny otevřených dveří a podobné akce.

 *** Krásné sobotní počasí nás "vyhnalo" na kopec. Na to, že bydlíme na největším sídlišti, máme do přírody pár metrů... A Vsetín pak jako na dlani :)

Největší radost pak mají samozřejmě děti. Zalezou do lesíka a staví domečky z větví, vytváří umělá ohniště a za žádnou cenu nechtějí jít dál. A to jsme tak s bídou v půlce :)

Ale na blbosti je vždycky dost času :)


 *** A konec týdne opět na soutěži. Mi…