Přeskočit na hlavní obsah

Plánování

 
Od začátku září máme plány na všední dny téměř pořád stejné... Jde tedy hlavně o úterky a pátky.

Úterý.
Už třetí rok vychází na druhý den v týdnu tancovací kroužek. To znamená, že Klárka musí skončit ve škole po obědě, aby si stihla napsat úkoly. A pak...

14:30 musíme vyrazit z domu, abychom do tří stihli vyzvednout Agátku za školy (je to asi kilometr a půl), předat Davídka babi a dědovi (dalších asi 300 m) a hned pokračujeme rychlou chůzí do města (asi 800 metrů), abychom to stihly na půl čtvrté. Někdy je to docela hoňka a od první taneční hodiny se myslím ještě letos nestalo, že by v úterý nepršelo. Takže o to je to náročnější.
Pořeším si obchody, o půl paté se vyzvedává Agátka a na pět hodin je třeba "přesunout" Klárku do starší ho ročníku, kde pak ještě do půl sedmé tancuje.

Úterý je prostě časově náročné - nedá se stihnout vůbec nic (krom té "procházky" po městě se zastávkama).

Pátek.
Ten je zas o něčem jiném. Tak trochu dámská jízda. Není to 100% - to narušuje Davídek :) To se jde téměř každý pátek na oběd k babi, kde už je segra s malou Emmou, Klárka vyzvednutá z plavání. Po druhé hodině přibude Agi se sestřenkou Aňou a děda.

Pátek je vlastně taky časově náročný - nedá se opět stihnout vůbec nic - ale tak nějak jinak.

Takže když se tento týden pravidelný pátek nekonal, stihlo se najednou pousta věcí...
- projít se po aleji a sbírat kaštany
- vyprat dvě pračky
- vysát drobky v obyváku (u kterých teda nevím, kdo je tam nosí... Jídlo se jí jen v kuchyni a já trávím většinu času v pracovně. K televizi se dostanu večer tak na hodinku).
- dát si kafe a udělat pohodlíčko, jak říká Agátka
Najednou ten den byl takový delší.

 
Plán na letošní podzim byl jasný:
- nasbírat kaštany (zvířátka moc nestíháme, ale nasbírat tašku aštanů - tomu se nedá odolat. Prostě když vidíš, tak ho musíš vzít. Přece je tam nenecháme někomu cizímu :)
- vytlačit mošt
- pouštět draka


První dva body jsou splěny. Ten poslední jsme si chtěli odškrtnout včera. No, počasí "nepřálo". Všechno nachystané, zbrusu nový drak doma a... na stromech se nehnul ani lísteček. Tak třeba příští víkend, jindy to nestíháme.

 


Celkem: plus mínus 90 litrů!

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Zklamání aneb Když se "daří", tak se daří!

První z náročných týdnů, které nás čekají, máme za sebou... A můžu teda říct, že jsem KO ještě teď!
Pondělí. Velikonoční tvoření ve škole. No jako proč ne. Všechno nachystáno, připraveno, člověk přijde k hotovému a odejde bez peněz, se spoustou výrobků a s Batmanem. Batman - super nápad, ale... po dvaceti minutách malování na obličej přišla půl hodina odličování. A nešlo to úplně lehce a bezbolestně.
*** Úterý. Velikonoční tvoření ve školce. Tady už to bylo horší. Ne organizačně ale prostorově. Žádná školní jídelna, ale třída Skřítků, malé stolky a spousta, spooousta maminek, tatínků, babiček či tetiček. U některých dětí jsem měla pocit, že patří k Hujerům a nakonec stejně tvořili dospělí a děti si hrály.

 *** Středa. Konečně měl přijít volný den a poklidná příprava na Velikonoce. Nakonec jsem řešila daně a taneční kostýmy, takže zase nic. *** Čtvrtek. Hurá, velikonoční prázdniny. Uklidím, vyperu, nachystám, koupím tatar, projdem trhy... O půl deváte telefonát ze školky a všechno je jinak. Že se če…

Prázdniny aneb Týden první

První den prázdnin a už od rána je potřeba zapojit je do práce :) Pěkně od půl deváté. A obíráme rybíz kuličku po kuličce, ať máme z čeho péct buchty :) Nakonec z toho máme dvacet "porcí", takže vystaráno...

*** Při úterní projížďce na koloběžkách si Agi, aniž bychom to tušili, uhnala úžeh. Středeční procházka k Bečvě a "kamenným sochám" tedy nakonec úplně nedopadla, ale než se úžeh projevil, myslím, že jsme si to užili.

A dokonce si děti oblíkly oblečky vyloženě hodící se na takovou "akci"...
A póza nakonec...

*** Čtvrtek Agi proležela s teplotama, tak jsme se pustili do úpravy balkónu. Počasí jako malované, takže jsme se na zaskleném balkóně málem uvařili... Ale - podlaha je hotová a konečně mám pěkné místečko na focení. I v zimě!

 *** V pátek po delší době zapršelo, ale nikomu to nevadilo :)

Prázdniny aneb Týden pátý

Kdy je ten správný čas? Na co?
- kdy nechat děti samotné bez rodičů - kdy je pustit ze školy samotné domů - kdy je poslat na prázdniny s prarodiči na chatu - kdy jim zaplatit pobytový tábor
Proč to řeším? Protože když jsme včera odjížděli z chaty s prázdným autem, nebylo mi nejlíp. Klárka celou dobu pofňukávala, že chce jet domů. Kdy je to "vydírání" ze strany dítěte a kdy je v tom vážný důvod? Jsem bezradná a docela mě to trápí. Ano, jsem tu pro děti, ale taky jsem ráda sama se sebou. Kde je ta "zlatá střední cesta"?
Máme tři děti, ale v tomto pořád tápu. Věřím, že vše, co dělám, dělám správně... Ale pak přijde jedna věc, která mě totálně vykolejí a já... nevím.