Přeskočit na hlavní obsah

Jak vznikají kolekce... část čtvrtá

V další části o kolekcích mrkneme na střihy, které jsou v nabídce nejkratší dobu. I když zrovna "envelopka" si získala srdce již desítek dam a slečen. Ale začnu pěkně podle abecedy.

Kolekce DISCO
...spatřila svět na konci září 2015. 30.9. se chystala velká módní přehlídka na zámku ve Vsetíně a já chtěla představit něco nového. Nějakou dobu jsem měla skladem koženky, které čekaly na svůj čas. A ten teď přišel...
Chtěla jsem "něco jako" psaníčko, ale s jiným typem zapínání. Napadla mě klopa, ale zase jsem nechtěla, aby se uzavírala "klasicky" na magnetek. On tam ten magnet nakonec je, jen to zapínání je trošku promyšlenější.
Ke kabelce je možné přichytit i popruh, záleží na zákaznici, jak se rozhodne. Součástí kabelky je však řetízek. Poutka na uchycení jsou v podšívce, takže celkový vzhled kabelky nijak nenarušují.
Nejtěžší bylo vymyslet název kolekce. Až když jsem měla hotové kabelky před sebou, tak mi to došlo...
Disko koule, barevná světla, prázdný taneční parket. Z dálky jsou slyšet poslední tóny... Je to prostě fajn! Zimní podvečer jako stvořený pro tanec ve dvou... třech. Jen on, ty a... ona


Kolekce ENVELOPE a ENVELOPE mini
Akorát jsem se mrkla, jak dlouho je mám v nabídce a docela mě to překvapilo - léto 2013! První série těchto kabelek byla barevná, vhodná spíše na letní párty.Až v další fázi jsem se zaměřila na plesy, svatby a podobné akce. Černo-černá a bílo-bílá verze, později se saténovou mašlí nebo slavnostní zlatá a stříbrná... O pár měsíců později vznikla i zmenšená verze - na plesy možná ještě vhodnější...


Na tomto střihu je super to, že i když zvolíte kabelku bez řetízku, nosí se skoro sama - stačí protáhnout ruku pod mašlí.

A i když se to nezdá, vejde se do "mašlovaté kabelky" opravdu hodně, viz foto a popis jedné zákaznice
- obal na brýle (brýle uvnitř)
- zubní nit
- 2x balíček kapesníků
- parfém
- celá kosmetická taštička
- žvýkačky
- klíče
- krabička cigaret
..a to ještě chybí telefon a "náhradní" cigarety!

 
Kolekce HAPPY
...měla by být veselá, barevná, střihově "jiná". Výjimečně téměř celá látková. A s klopou. Myslím, že se k tomuto střihu nejvíce hodí barvy a ryze letní motivy - proužky, námořnické vzory...
A vejde se opět spousta věcí.
Teď už stačí jen tílko, kraťásky, žabky a jednu "happy" kabelku přes rameno a můžeme vyrazit!Kabelku Přístav #1 najdete v březnovém vydání časopisu Maminka

 
...a za 14 dní zatím poslední díl Jak vznikají kolekce... A v něm: Messenger, Miss Elegance, Woman´s Elegance a Woman´s Elegance new.

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Prázdniny aneb Týden první

První den prázdnin a už od rána je potřeba zapojit je do práce :) Pěkně od půl deváté. A obíráme rybíz kuličku po kuličce, ať máme z čeho péct buchty :) Nakonec z toho máme dvacet "porcí", takže vystaráno...

*** Při úterní projížďce na koloběžkách si Agi, aniž bychom to tušili, uhnala úžeh. Středeční procházka k Bečvě a "kamenným sochám" tedy nakonec úplně nedopadla, ale než se úžeh projevil, myslím, že jsme si to užili.

A dokonce si děti oblíkly oblečky vyloženě hodící se na takovou "akci"...
A póza nakonec...

*** Čtvrtek Agi proležela s teplotama, tak jsme se pustili do úpravy balkónu. Počasí jako malované, takže jsme se na zaskleném balkóně málem uvařili... Ale - podlaha je hotová a konečně mám pěkné místečko na focení. I v zimě!

 *** V pátek po delší době zapršelo, ale nikomu to nevadilo :)

Prázdniny aneb Týden pátý

Kdy je ten správný čas? Na co?
- kdy nechat děti samotné bez rodičů - kdy je pustit ze školy samotné domů - kdy je poslat na prázdniny s prarodiči na chatu - kdy jim zaplatit pobytový tábor
Proč to řeším? Protože když jsme včera odjížděli z chaty s prázdným autem, nebylo mi nejlíp. Klárka celou dobu pofňukávala, že chce jet domů. Kdy je to "vydírání" ze strany dítěte a kdy je v tom vážný důvod? Jsem bezradná a docela mě to trápí. Ano, jsem tu pro děti, ale taky jsem ráda sama se sebou. Kde je ta "zlatá střední cesta"?
Máme tři děti, ale v tomto pořád tápu. Věřím, že vše, co dělám, dělám správně... Ale pak přijde jedna věc, která mě totálně vykolejí a já... nevím.

Poslední aneb Něco končí, něco začíná!

Rok 2018 má před sebou už jen pár hodin. Jaký byl? Splnilo se vám to, co jste si loni v tuto dobu přáli?

Já o tom všem, co bylo a co nás čeká, v poslední době docela přemýšlím a i proto jsem se rozhodla, že dnešní blog je poslední. Nejen v letošním roce ale tak nějak vůbec... celkově. 
Neříkám, že je to navždy.
Jen od ledna plánuju změny a chtěla bych na to mít více prostoru i času. A i když ráda píšu (a básničky mi nejdou), věřím, že z Tý-deníku se stane aspoň "občasník".
***
Když se ohlédnu na poslední čtyří měsíce, dalo by se to shrnout jedním slovem: VYČERPÁVAJÍCÍ! A tak už fakt fungovat nechci. Momentálně jsem ve stavu, že šicí stroje obcházím velkým obloukem a jakákoliv práce s nimi mi nedělá radost tak, jako to bylo dřív. Týden vánočních prázdnin na regeneraci bohužel nestačil.
Posledních devět let jsem si neužila advent a vánoční přípravy. Plnila jsem téměř nemožné, aby dárky pro zákazníky byly pod stromečkem včas a sama jsem pak sháněla po nocích na eshopech, co naše děti …