Přeskočit na hlavní obsah

Jak vznikají kolekce... část druhá

...abych se vrátila k dělení kabelek podle střihů... Je spousta kolekcí, která se (zatím) dál nerozvinula a zůstalo jen u pár kusů. Myslím, že je to škoda, určitě bych jim chtěla dát ještě šanci, jen se zatím nenašla látka, která by se k danému střihu tak nějak hodila, popř. jsem nenašla vhodná ouška či jiné doplňky.

Kolekce CITY.
- velké kabelky s ozdobnou, ale funkční kapsou na předním díle
- dostatečně vysoké, široké i hluboké - prostě tak akorát zajít po práci do města na nákupy nebo do fitka
- krátká ouška na nošení na předloktí či v ruce a dlouhý popruh přes rameno


Šila jsem ji pouze dvakrát. Jednou byla součástí mini kolechce Chevron. Ta si zatím své majitelky nenašla. Často přemýšlím proč a napadá mě jediná odpověď: Fialová je neoblíbená barva. Vnímáte to stejně? Nebojte se podělit o svůj názor.
Podruhé byla součástí mini kolekce Butterfly. Motýlci byli úspěšní celé jaro/léto 2015. A ti, kteří neodletěli k majitelkám, jsou stále v nabídce.
Ač střih vypadá mírně retro, určitě si své fanoušky najde. Nezapomínejte, že má značka funguje tak trochu jako "zakázková výroba", takže co byste řekly/i třeba celokoženkové verzi? Fantazii se (téměř) meze nekladou... 

Kolekce SQUARE.
To je tak, když zákaznice přesně ví, co chce! Nebo má alespoň přibližnou představu o barvě, tvaru a velikosti. Zadání znělo jasně:
- temně šedá barva
- podšívka v odstínech modré
- čtvercový tvar, velikost cca 35x35 cm, velká hloubka (asi 12 cm)
- krátká ucha, ale dostatečně dlouhá na nošení na rameni
Zbytek byl na mně. Temně šedá koženka mi přišla hodně smutná, chtěla jsem kabelku nějak oživit... Vrátila jsem se ke svému "prapůvodnímu" členění - paprsky a do jednotlivých švů jsem ještě přidala krásnou petrolejově modrou koženku. Ta se zopakovala ještě na několika detailech a celou kabelku přijemně oživila.
Jako jedna z mála mých kabelek nemá na zpevnění paspuli, ale kupodivu i přesto krásně drží tvar. A také nemá kulaté rohy v dolním kraji, ale je pravúhlá...
Teď ji šiju podruhé, ve stejném barevném provedení, ale opět se fantazii meze nekladou a je možná téměř jakákoliv barevná kombinace.

Kolekce SUMMER TIME.
Opět ušitý jeden jediný kousek. Možná je to zase tím fialkovým chevronem a nebo nedostatkem odvahy konečné zákaznice-nositelky :) A přitom tento "letní" střih je jako chameleon. Z šestiúhelníku se po "vyklopení" boků v horní části stane lichoběžník; z malé kabelky je najednou nákupní taška, do které se vejde dlouhá bageta i naležato ;)


Kolekce TRAVELLER.
Poslední kousek z těch méně úspěšných kolekcí je Traveller. Mega kabelka, kterou si vysnila jedna zákaznice. Dle dodaných rozměrů i přesného popisu byla ušitá taška, která svou velikostí "vyčnívá" nade všechny ostatní. Nakonec se i sama zákaznice zalekla její velikosti, takže tady pořád čeká na svou novou majitelku :) Myslím, že by se rozměrově vešla i do letadla jako příruční zavazadlo...


Za 14 dní budu s dělením kolekcí pokračovat... Příští týden se můžet těšit na článek o tom, jak se šije s/z...

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Zklamání aneb Když se "daří", tak se daří!

První z náročných týdnů, které nás čekají, máme za sebou... A můžu teda říct, že jsem KO ještě teď!
Pondělí. Velikonoční tvoření ve škole. No jako proč ne. Všechno nachystáno, připraveno, člověk přijde k hotovému a odejde bez peněz, se spoustou výrobků a s Batmanem. Batman - super nápad, ale... po dvaceti minutách malování na obličej přišla půl hodina odličování. A nešlo to úplně lehce a bezbolestně.
*** Úterý. Velikonoční tvoření ve školce. Tady už to bylo horší. Ne organizačně ale prostorově. Žádná školní jídelna, ale třída Skřítků, malé stolky a spousta, spooousta maminek, tatínků, babiček či tetiček. U některých dětí jsem měla pocit, že patří k Hujerům a nakonec stejně tvořili dospělí a děti si hrály.

 *** Středa. Konečně měl přijít volný den a poklidná příprava na Velikonoce. Nakonec jsem řešila daně a taneční kostýmy, takže zase nic. *** Čtvrtek. Hurá, velikonoční prázdniny. Uklidím, vyperu, nachystám, koupím tatar, projdem trhy... O půl deváte telefonát ze školky a všechno je jinak. Že se če…

Prázdniny aneb Týden první

První den prázdnin a už od rána je potřeba zapojit je do práce :) Pěkně od půl deváté. A obíráme rybíz kuličku po kuličce, ať máme z čeho péct buchty :) Nakonec z toho máme dvacet "porcí", takže vystaráno...

*** Při úterní projížďce na koloběžkách si Agi, aniž bychom to tušili, uhnala úžeh. Středeční procházka k Bečvě a "kamenným sochám" tedy nakonec úplně nedopadla, ale než se úžeh projevil, myslím, že jsme si to užili.

A dokonce si děti oblíkly oblečky vyloženě hodící se na takovou "akci"...
A póza nakonec...

*** Čtvrtek Agi proležela s teplotama, tak jsme se pustili do úpravy balkónu. Počasí jako malované, takže jsme se na zaskleném balkóně málem uvařili... Ale - podlaha je hotová a konečně mám pěkné místečko na focení. I v zimě!

 *** V pátek po delší době zapršelo, ale nikomu to nevadilo :)

Prázdniny aneb Týden pátý

Kdy je ten správný čas? Na co?
- kdy nechat děti samotné bez rodičů - kdy je pustit ze školy samotné domů - kdy je poslat na prázdniny s prarodiči na chatu - kdy jim zaplatit pobytový tábor
Proč to řeším? Protože když jsme včera odjížděli z chaty s prázdným autem, nebylo mi nejlíp. Klárka celou dobu pofňukávala, že chce jet domů. Kdy je to "vydírání" ze strany dítěte a kdy je v tom vážný důvod? Jsem bezradná a docela mě to trápí. Ano, jsem tu pro děti, ale taky jsem ráda sama se sebou. Kde je ta "zlatá střední cesta"?
Máme tři děti, ale v tomto pořád tápu. Věřím, že vše, co dělám, dělám správně... Ale pak přijde jedna věc, která mě totálně vykolejí a já... nevím.