Přeskočit na hlavní obsah

Jak si dát věci do pořádku :)

Už dlouho jsem chtěla šít tašku na kočár. Prostě něco pro maminky. Jasně, součástí téměř každého kočárku je i přebalovací taška, ale ne každá novopečená maminka chce jít s davem :) A tak když mi někdy před prázdninami psala jedna zákaznice ze Slovenska, že se jí děsně líbí tato...


...ale kdyby tak byla o něco větší a tak nějak přizpůsobená miminku a mamince. Jsem si řekla: "Super! Konečně to, nač se chystám tak dlouho." Prostě jsem se těšila :) To nejsložitější mě ovšem teprve čekalo...

Vzhledem k tomu, že látka u kabelky HAPPY je z loňské kolekce, bylo hledání docela složité. Po několika dnech strávených na gůglu jsem přece jen našla místo, kde ji ještě měli v nabídce. Hned jsem psala zákaznici, domluvily se a já objednala. Až když jsem měla "nákup u pokladny" jsem zjistila, že zásilka půjde z Austrálie. "No, tě pic! Snad to dorazí do Vánoc." Navíc jsem totiž "chytře", abych ušetřila, zvolila lodní dopravu. Ale, světe div se, obálka s látkama dorazila přesně 12! dní od odeslání objednávky a navíc s ručně psaným poděkováním :)


Dokoupila jsem nějaké další drobnosti a na začátku srpna se konečně pustila do práce.

Nejdřív bylo potřeba vytvořit větší střih, aby splňoval veškeré požadavky. Tzn. aby se do tašky vešlo vše potřebné.
Vzhled tašky se na první pohled nezměnil. Z venkovní části přibyly v boční části kapsy ze síťoviny - na drobnosti ale klidně i na 0,75 l velkou PET lahev.
Rozdělení podšívky uvnitř tašky není pro mé zákaznice nic nového (zipová kapsa, kapsa na doklady či kapesníky, kapsa na mobil, přihrádky na tužky a samozřejmě - karabina na klíče). Tato taška má však navíc ještě dvě velké kapsy (v horní části s gumou) na plenky a vlhčené ubrousky. V bocích gumky na uchycení lahvičky nebo skleničky s přesnídávkou.


Rozměr je tak akorát na klasický kočár i golfky: 32x42x12 cm.
Cena: 1.499,- Kč

Uchycení ke kočárku buď na každé madlo zvlášť a nebo - díky prodloužení popruhu s trojzubci - "přehodíte" přes celá "řídítka". Navíc je k tašce i délkově nastavitelný popruh (cca 150 cm dlouhý), takže tašku můžete lehce odnést na rameni či křížem přes prsa.

Myslím, že tento typ tašky není nutné používat jen na kočár, ale klidně i jako "organizér" na delší cesty autem.


 

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Zklamání aneb Když se "daří", tak se daří!

První z náročných týdnů, které nás čekají, máme za sebou... A můžu teda říct, že jsem KO ještě teď!
Pondělí. Velikonoční tvoření ve škole. No jako proč ne. Všechno nachystáno, připraveno, člověk přijde k hotovému a odejde bez peněz, se spoustou výrobků a s Batmanem. Batman - super nápad, ale... po dvaceti minutách malování na obličej přišla půl hodina odličování. A nešlo to úplně lehce a bezbolestně.
*** Úterý. Velikonoční tvoření ve školce. Tady už to bylo horší. Ne organizačně ale prostorově. Žádná školní jídelna, ale třída Skřítků, malé stolky a spousta, spooousta maminek, tatínků, babiček či tetiček. U některých dětí jsem měla pocit, že patří k Hujerům a nakonec stejně tvořili dospělí a děti si hrály.

 *** Středa. Konečně měl přijít volný den a poklidná příprava na Velikonoce. Nakonec jsem řešila daně a taneční kostýmy, takže zase nic. *** Čtvrtek. Hurá, velikonoční prázdniny. Uklidím, vyperu, nachystám, koupím tatar, projdem trhy... O půl deváte telefonát ze školky a všechno je jinak. Že se če…

Nákres aneb Kabelka na přání

Čas od času mi napíše zákaznice, že by chtěla kabelku, kterou nemám v nabídce. Zůstane tvar, rozměr a pak... mám před sebou seznam požadavků a přání, co by kabelka měla a neměla mít... Cena se odvíjí podle obtížnosti, ale vesměs vždycky tak nějak vychází jako ty, co šiju běžně.
Po Vánocích se mi takové kabelky/tašky sešly tři. Ta nejobtížnější z nich je téměř hotová. Přišel mi nákres na čtverečkovaném papíře, s rozměry a barvami. Nejhorší bylo ve vodách internetu najít ten správný materiál.

Pak nákres přenést do střihu a vymyslet technický postup tak, aby šití bylo co nejjednodušší... No, s šitím předního dílu jsem si hrála celý den. Myslím, že to nakonec nedopadlo vůbec zle. Ale mít tuto kabelku ve stálé nabídce, musela bych zvýšit cenu.

Dnes mám před sebou už jen podšívku, nafotit, zabalit a odeslat.

Do konce týdne ještě musím zvládnou další dvě kabelky na přání. Jedna bude jednoduchá, černá, čtvercová a ta druhá z kočárkoviny pro čerstvou maminku. Každá taková kabelka či taška je pro mě…

Květen aneb Jedeme na doraz!

Poslední dubnový týden i víkend za námi! Příroda zezelenala, venkovní teplota stoupá hodně nad 20°C! Žádné jaro, skočili jsme rovnou do léta. Uvidíme, jak dlouho vydrží...
  *** Když není práce na zahrádce, Davča si poradí i na balkóně. Se sbíječkou!
 *** V půlce týdne jsem měla pracovní schůzku. A to na téma - maskot pro Zásobování teplem Vsetín! No, to ještě bude akce :) Motiv je daný (už díky maskotovi, kterého jsem šila na podzim), teď už mám jen čtrnáct dní na to, abych z "polštáře" vytvořila "něco", co se bude dát oblíknout na dny otevřených dveří a podobné akce.

 *** Krásné sobotní počasí nás "vyhnalo" na kopec. Na to, že bydlíme na největším sídlišti, máme do přírody pár metrů... A Vsetín pak jako na dlani :)

Největší radost pak mají samozřejmě děti. Zalezou do lesíka a staví domečky z větví, vytváří umělá ohniště a za žádnou cenu nechtějí jít dál. A to jsme tak s bídou v půlce :)

Ale na blbosti je vždycky dost času :)


 *** A konec týdne opět na soutěži. Mi…