Přeskočit na hlavní obsah

Jak...

Tak já nevím... Člověk se těší na léto a najednou je po něm.

Pořád byl konec prázdnin daleko, ale posledních pár dnů je to tak nějak víc vidět, že je září "za rohem". Dny se zkracují, sluníčko nám nezapadá úplně vpravo nad Valmezem ale přímo naproti oknu. Večery jsou chladné, že věšet prádlo na balkóně bez mikiny je tak trochu na "rýmičku".

Závěr prázdnin u nás byl ve znamení oslavy sedmých narozenin Klárky. Ta si to letos naplánovala v barvách trikolóry a pro jistotu se slavilo tři dny po sobě, tento víkend další část a příští víkend závěrečná :) Je to náročné na přípravu, ale aspoň nějaká změna...

Balónky - to byl "jen" začátek...


No jo, už je to školačka :)
 

No a ke všemu... Dostal se nám do rukou seznam věcí, co potřebuje každý prvňáček... Ale tak... není toho málo :) Před prázdninam jsem viděla nějaké video, kde veškerá vábava stála cca 5.000,- Kč. Ale byly tam položky, nad kterými zůstával rozum stát!
Jako - je třeba mít úbor do těláku za tisícoku? Veškeré kreslící potřeby či barvy ve čtyřiceti odstínech? No já nevím... Vešli jsme se do 2.000,- a nemám pocit, že bychom to někde "ošulili" :)
Ale jo vlastně. Nekoupila jsem kapsář na lavici a pytlík na přezůvky za čtyři sta, ale sedla jsem v neděli dopoledne ke stroji a ušila... Aspoň bude 100% vědět, že je její :)


 

Komentáře

Populární příspěvky z tohoto blogu

Zklamání aneb Když se "daří", tak se daří!

První z náročných týdnů, které nás čekají, máme za sebou... A můžu teda říct, že jsem KO ještě teď!
Pondělí. Velikonoční tvoření ve škole. No jako proč ne. Všechno nachystáno, připraveno, člověk přijde k hotovému a odejde bez peněz, se spoustou výrobků a s Batmanem. Batman - super nápad, ale... po dvaceti minutách malování na obličej přišla půl hodina odličování. A nešlo to úplně lehce a bezbolestně.
*** Úterý. Velikonoční tvoření ve školce. Tady už to bylo horší. Ne organizačně ale prostorově. Žádná školní jídelna, ale třída Skřítků, malé stolky a spousta, spooousta maminek, tatínků, babiček či tetiček. U některých dětí jsem měla pocit, že patří k Hujerům a nakonec stejně tvořili dospělí a děti si hrály.

 *** Středa. Konečně měl přijít volný den a poklidná příprava na Velikonoce. Nakonec jsem řešila daně a taneční kostýmy, takže zase nic. *** Čtvrtek. Hurá, velikonoční prázdniny. Uklidím, vyperu, nachystám, koupím tatar, projdem trhy... O půl deváte telefonát ze školky a všechno je jinak. Že se če…

Prázdniny aneb Týden první

První den prázdnin a už od rána je potřeba zapojit je do práce :) Pěkně od půl deváté. A obíráme rybíz kuličku po kuličce, ať máme z čeho péct buchty :) Nakonec z toho máme dvacet "porcí", takže vystaráno...

*** Při úterní projížďce na koloběžkách si Agi, aniž bychom to tušili, uhnala úžeh. Středeční procházka k Bečvě a "kamenným sochám" tedy nakonec úplně nedopadla, ale než se úžeh projevil, myslím, že jsme si to užili.

A dokonce si děti oblíkly oblečky vyloženě hodící se na takovou "akci"...
A póza nakonec...

*** Čtvrtek Agi proležela s teplotama, tak jsme se pustili do úpravy balkónu. Počasí jako malované, takže jsme se na zaskleném balkóně málem uvařili... Ale - podlaha je hotová a konečně mám pěkné místečko na focení. I v zimě!

 *** V pátek po delší době zapršelo, ale nikomu to nevadilo :)

Nákres aneb Kabelka na přání

Čas od času mi napíše zákaznice, že by chtěla kabelku, kterou nemám v nabídce. Zůstane tvar, rozměr a pak... mám před sebou seznam požadavků a přání, co by kabelka měla a neměla mít... Cena se odvíjí podle obtížnosti, ale vesměs vždycky tak nějak vychází jako ty, co šiju běžně.
Po Vánocích se mi takové kabelky/tašky sešly tři. Ta nejobtížnější z nich je téměř hotová. Přišel mi nákres na čtverečkovaném papíře, s rozměry a barvami. Nejhorší bylo ve vodách internetu najít ten správný materiál.

Pak nákres přenést do střihu a vymyslet technický postup tak, aby šití bylo co nejjednodušší... No, s šitím předního dílu jsem si hrála celý den. Myslím, že to nakonec nedopadlo vůbec zle. Ale mít tuto kabelku ve stálé nabídce, musela bych zvýšit cenu.

Dnes mám před sebou už jen podšívku, nafotit, zabalit a odeslat.

Do konce týdne ještě musím zvládnou další dvě kabelky na přání. Jedna bude jednoduchá, černá, čtvercová a ta druhá z kočárkoviny pro čerstvou maminku. Každá taková kabelka či taška je pro mě…